Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-10-07 -
KAIP GREITAI BĖGA LAIKAS...

Kaip greitai bėga laikas... Dirbame, plušame, bendraujame, diegiame naujoves. Įsisukę į darbų verpetus, nepastebime laiko tėkmės. Tik ateina laikas, kai vis tik stabteli ir supranti, kad reikia apžvelgti nuveiktus darbus, įvertinti savo pastangas ir galimybes. Prabėgo vieneri metai nuo to laiko, kai įteisintas Pagėgių savivaldybės Vaiko globos centro padalinys – Globos centras, kuriam buvo pavesta vykdyti labai svarbią misiją.


 

Pagėgių savivaldybės Vaiko globos centro padalinys – Globos centras, savo veiklą pradėjo 2018 metais rugpjūčio 1 dieną, perėmus globėjų koordinavimą iš Pagėgių socialinių paslaugų centro: vieną budinčią globotoją ir 23 globėjų (rūpintojų) šeimas, kuriose globojama 30 vaikų. Iš jų – 10 šeimų – artimais giminystės ryšiais susijusių globėjų, globojančių 14 vaikų, o likę – 13 šeimų su 16 vaikų – socialiniai globėjai (rūpintojai) ir vieną atestuotą socialinę darbuotoją. Nuo rugsėjo 1 d. iš Vaiko globos centro buvo paskirta globos centro koordinatorė ir socialinė darbuotoja, laikinai einanti pareigas, kaip pradėjusi lankyti GIMK mokymus VVTAĮT prie SADM.  Globos centras gavo įgaliojimus vykdyti visą veiklą, priskiriamą globos centrams pagal projekto įvardintas funkcijas. Reikėjo ieškoti naujų budinčių globotojų, socialinių globėjų (rūpintojų), teikti paslaugas esamiems, ruošti naujus globėjus. Pagal projekto aprašus ir ministro įsakymą, GIMK mokymus globėjams gali vesti ir rašyti mokymų dalyviams pasirengimo vaiko globai išvadas bei rekomendacijas dėl svečiavimosi, ar artimųjų giminaičių globos vaikui, gali tik du ĮT atestuoti socialiniai darbuotojai – GIMK mokytojai. Todėl Vaiko globos centro direktorė, pakvietė į pagalbą antrąją darbuotoją iš socialinių paslaugų centro, kuri buvo atestuota pagal GIMK programą, tačiau liko socialinių paslaugų centre kaip socialinė darbuotoja – atvejo vadybininkė. Moteris padėjo, kol Vaiko globos centro paskirta darbuotoja įvaikinimo tarnyboje prie SADM baigė GIMK mokymus ir buvo atestuota,  2019-02-01 d. O tuo metu, sausio 16 d. prie moteriško kolektyvo prisijungė ir vaikinas – psichologas.

Darbas vijo darbą. Pirminis, pagrindinis darbas – bendradarbiavimas, susitarimai su socialinės paramos skyriumi ir teritoriniu VTAĮT skyriumi, padėjo įnešti aiškumo apie GC vykdomas funkcijas. Tada pradėjome ruošti savivaldybės gyventojus dalyvavimui projekte: viešinome savo paslaugų teikimo paketą, kvietėme dalyvauti vaikų globos pertvarkos įgyvendinimo procese. Budinčių globotojų ir socialinių globėjų (rūpintojų) paieška, informacijos viešinimas, lankymasis esamų globėjų šeimose. Ne visi globėjai suprato kokia mūsų misija, lankymosi jų šeimose tikslai. Žmonės sutikdavo įvairiai: vengė, bijojo, nes nesuprato, galvojo, kad mes tikrinsim ir būsim pikti negatyvo nešėjai. Kiek įmanydamos ir sugebėdamos stengėmės neišgąsdinti žmonių, aiškinti kokia  mūsų misija, bendrauti kuo objektyviau, šilčiau. Išvykstant iš kiekvienos šeimos išsinešėme po dalelę pagarbos, supratimo, švelnumo ir  susidomėjimo mūsų veikla. Visi atsikvėpėme lengviau – po truputį visiems tarsi ryškėjo globos centro ir globėjų bendradarbiavimo vaizdas.

Tam, kad būtų skleidžiama teisinga informacija ir būtų galima ja dalintis, sukūrėme savo Facebook’o paskyrą, taip pat dalinomės informacija Vaiko globos centro internetiniame puslapyje, kitose viešose erdvėse. Savo lėšomis, pagal galimybes, kūrėme lankstinukus, skrajutes, vizitines korteles, įvairiose įstaigose ir organizacijose kabinome plakatus, kviesdami tapti budinčiais globotojais, socialiniais globėjais. Tokiais būdais, savivaldybės gyventojams buvo pateikta ir informacija apie tai, kaip reorganizavosi Pagėgių vaikų globos namai, kaip dirbama pagal naująjį projektą dėl vaikų, netekusių tėvų globos, kas yra GIMK, atestuoti socialiniai darbuotojai, koordinatoriai ir kt. Taip susiformavo ir pirmoji GIMK (pagrindinė globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programa) mokymų grupė. Nedrąsiai, nedidelė, bet... Mokymai prasidėjo vasario 7 d. 16 val. Beprotiškas jaudulys, dėl didžiulės atsakomybės, dalinantis tuo, ko mus mokė ir ką sugebėsim perduoti kitiems. Jaudinomės visi, tiek dalyviai, tiek mokytojos. Labai džiaugėmės, kad į mokymus atėjo motyvuoti, turintys ugdymo ir globos patirties, žmonės. Pavyko puikiai bendradarbiauti. GIMK specialistėms talkino globos centro psichologas. Įvyko visi privalomi susitikimai globos centre mokymuose, apsilankyta dalyvių namuose, atliktos užduotys, įvertinimai ir išvados – teigiamos. Be mokymų, globos centre „virė“ ir kiti darbai: lankymasis šeimose, vaikų poreikių globėjų šeimose vertinimai (norėjome sužinoti, kuo būtų galima padėti šeimoms, tiek ilgai neturėjusioms dėmesio ir pagalbos), naujų globėjų paieškos vaiko globos centre gyvenantiems vaikams ir bendravimas su jau esamais; pokalbiai ir informacijos sklaida miesto ir savivaldybės gyventojams švenčių, susitikimų metu; dokumentų, tvarkų savo darbo vykdymui ruošimas; ataskaitos SADM ir ĮT; Globos centro veiklos patikros, vertinimo ir rekomendacijų laukimas ir kt. Bet, kaip sakoma: „Darbo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs“. Kai dirbi ir pradedi matyti rezultatus, tuomet norisi daryti dar daugiau, stengtis dar labiau. Atsidėkodami globėjams, surengėme vyresniems jų globojamiems ir biologiniams vaikams ekskursiją į Klaipėdą prie jūros, zoologijos sodą, vykome į Kintus prie Didžiosios tujos. Geranoriškai prisijungė ir dvi globėjos, nuoširdžiai mūsų nemažą būrį globojo GC vairuotojas. Kelionė pavyko, nuostabiai praleidome laiką, planuojame ir mažesniems GC koordinuojamų globėjų šeimų vaikams suorganizuoti pramogų.

 Nenuleisime rankų ir toliau. Neprarandame vilties, kad vis daugiau žmonių domėsis ir norės padėti vaikams, netekusiems tėvų globos. Norėtųsi, kad visuomenė pati ruoštų savo gretų papildymą pilnaverčiais, adekvačiais, jaučiančiais meilę ir rūpestį jais ir norinčiais tą patį duoti kitiems,  nariais. Tam reikia susitelkti, ieškoti įvairių pagalbos būdų, priimti ir teikti pagalbą, dalintis patirtimi ir kurti gražų gyvenimą. Ateikite, domėkitės, globokite, rūpinkitės, kurkite ateitį, mylėkite vaikus!

Pagėgių miesto ir savivaldybės gyventojai! Globos, svečiavimosi ir įvaikinimo klausimais kreipkitės į Pagėgių savivaldybės Vaiko globos centro Globos centrą Pagėgiuose, Klaipėdos g. 4.  Tel. 844170025  el. p. globoscentras.pagegiai@gmail.com.

Laukiame Jūsų!

 

Pagėgių savivaldybės Vaiko globos centras

ĮT atestuota Globos centro socialinė darbuotoja,

GIMK specialistė Nijolė Laugalienė

 
Atgal   Spausdinti