Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras


Pagėgių savivaldybės
meras
Virginijus Komskis

  
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2017-07-11 -
Senolį Rambyną sudrebino iškilminga tautinė giesmė

Pagėgių krašte, kaip visoje Lietuvoje, kaip visame pasaulyje Valstybės dieną, sugiedota Tautiška giesmė. Šiemet tai buvo ypatingas vakaras, todėl, kad pagėgiškiai pasidalino į dvi dalis ir giedojo tautinę giesmę miesto centriniame parke, o Pagėgių bendruomenės suburti dviračių žygio entuziastai, kurie, kaip ir kasmet atsiliepė į bendruomenės kvietimą, sėdo ant dviračių ir išvyko į Rambyną, giesmę giedojo būtent ten.


 Šiemet tai ypatingai simboliška, nes visa Lietuva mini piliakalnių metus, o Pagėgių kraštas visoje šalyje garsus šiuo šventu, legendomis apipintu piliakalniu, menančiu ne tik skalvių karžygius, bet ir Vydūno ir Martyno Jankaus organizuotas dainų šventes, garbingas šviesuolių sueigas ir nesiliaujančius svečių ir iškylaujančių srautus iki šiol.

Kaip ir kasmet – Rambyno kalne vyko gausybė atrakcijų ir malonių pramogų. Visos jos buvo neįpareigojančios: kas ilsėjosi ant savo atsineštų kilimėlių, kas dalyvavo jogos trenažuose, šoko flash-mob‘ą, rungėsi linksmose estafetėse, ant trispalvių juostelių rašė linkėjimus Lietuvai arba tiesiog gėrėjosi aukštai virš laukymės plevėsuojančia didžiule trispalve, kurią iškėlė aitvarininkai iš Vilniaus. Dalyviams buvo padalinti Valstybės atkūrimo šimtmečio projektų iniciatorių atsiųsti „Ačiū“ atvirukai. Visi noriai rašė linkėjimus Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems giminaičiams ir dėkojo už buvimą lietuviais, kad ir kur gyvenimas būtų juos nubloškęs. Mažieji šventės dalyviai lėkė su pačių pasigamintais aitvarais, o kartu su tėveliais pagiedoję tautinę giesmę į padangę paleido daugybę trispalvės spalvomis nuspalvintų balionų.

Ši graži iniciatyva, jos moderavimas, koordinavimas, kaip ir kasmet, buvo Pagėgių savivaldybės bendruomenių koordinatoriaus Edmundo Inciaus rankose. Jam talkino Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytoja Svetlana Musvydienė, Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė, Pagėgių Neįgaliųjų draugijos ir Vilkyškių bendruomenės aktyvieji nariai. Lietuvai pagrąžinti draugijos atstovai ir kt.

Pasak šventėje dalyvavusio Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio, sutelktas darnus darbas visada duoda gražų vaisių, o būtent sutelktumo ir gražaus bendradarbiavimo ir reikia Lietuvai.

Himnas po vieną neskamba, jam reikia būrio nuoširdžiai, patriotiškai nusiteikusių, bendrą istoriją, bendras šaknis, bendrą valstybę turinčių žmonių. Tokie ir pasijutom Rambyne. Su tokiais prakilnumo ir iškilmingumo jausmais ir giedojome savąją giesmę. Prie simbolinio kalno aukuro šiemet sustojo arti dviejų šimtų žmonių, neabejingų savo kraštui, Lietuvai ir pasauliui. Ir kaip buvo malonu išgirsti, kad svečių sulaukta iš Klaipėdos, Marijampolės, Vilniaus. Šventę puošė tautiniais kostiumais pasidabinusios senjoros iš kaimyninės Tauragės. Vietovės neįvardinę dzūkai, gyrė gražiai sutvarkytą aplinką ir išsakė nuoširdžią nuostabą bei gėrėjimąsi Rambyno kalno bei visos supančios gamtos grožiu.

Skirstytis dar nesinorėjo, norėjosi tik dainuoti.

Nuotraukos iš renginio

 

Vyriausioji specialistė kultūrai
Ingrida Jokšienė
Nuotraukų autorė
Asta Andriulienė

 
Atgal   Spausdinti  
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     

Prisijungimas gyventojams