Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-11-27 -
Stažuotė Lenkijoje ir Čekijoje

Projekto „Lyderių laikas 3“ Pagėgių savivaldybės kūrybinė komanda 2019 m. lapkričio 17–23 d. dalyvavo stažuotėje Lenkijoje ir Čekijoje „Įvairūs mokyklų ir savivaldybių bendradarbiavimo modeliai mokinių mokymosi pažangos užtikrinimo srityje“.

Stažuotės metu Lenkijoje buvo aplankyta Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinė mokykla, taip pat Kovo 11-osios licėjus bei Punsko vaikų darželis. Šiose ugdymo įstaigose ypač daug dėmesio skiriama vaikų pilietiškumo ir bendruomeniškumo ugdymui bei tautiškumo puoselėjimui. Varšuvos ,,Jakuba Jasinskiego“ LXXII Licėjuje ypač akcentuojamas gabių vaikų ugdymas, įgimtų mokinio gebėjimų atskleidimas ir lavinimas bei savanorystė. Šios įstaigos ugdytiniai gali rinktis mokymąsi įvairiose klasėse: humanitarinėje, Europos, karinėje arba pirmosios pagalbos teikimo. Licėjaus bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su Varšuvos miesto savivaldybe, kuri nuolat remia, skatina bei motyvuoja mokinius ir mokytojus.


Čekijoje buvo aplankytos Prahos Londynska pagrindinė mokykla, Postupicka gimnazija ir Karlovy Vary Paštovny pagrindinė mokykla. Londynska pagrindinėje mokykloje daug dėmesio skiriama emociniam socialiniam vaikų ugdymui. Siūlomose įvairiose papildomose veiklose mokiniai gali išbandyti savo gebėjimus bei atrasti save. Sukurta nuoširdi mokyklos atmosfera nekelia streso, o sukurta savita vertinimo sistema leidžia mokiniams įsivertinti save, mokytis pagal individualius gebėjimus ir nestresuoti dėl pažymio. Pamokose mokytojai remiasi nuostata, kad reikia mokyti ne dalyką, o vaiką. Mokyklos direktorius akcentuoja mokytojų, mokinių ir jų tėvų bendravimą bei bendradarbiavimą, pabrėžia komunikacijos svarbą. Postupicka gimnazijos vadovas džiaugiasi motyvuotais mokiniais ir profesionaliais mokytojais, kuriais jis pasitiki. Šioje mokykloje didelis dėmesys taip pat skiriamas mokinių ugdymui netradicinėse erdvėse. Karlovy Vary Paštovny pagrindinėje mokykloje akcentuojamas ypač gabių ir talentingų vaikų ugdymas. Šių vaikų ugdymą papildomai remia ir finansuoja miesto savivaldybė. Kaip mokyklos stiprybę vadovas įvardija mokytojų, mokinių ir tėvų bendravimą, ypač akcentuoja šeimos įtaką mokinių mokymuisi bei jų emociniam socialiniam ugdymui.

Stažuotė buvo informatyvi, prasminga ir labai įdomi. Stažuotės metu buvo susipažinta su Lenkijos ir Čekijos švietimo sistemomis, su mokyklų ir savivaldybių bendradarbiavimo modeliais, aplankytos įvairios švietimo įstaigos, stebėtas ugdymo procesas, dalyvauta diskusijose su pedagogais, bendrauta su mokiniais, apžiūrėtos ugdymo ir ugdymosi erdvės. Stažuotės metu įgytos patirtys bus naudingos įgyvendinant pokyčio projektą ,,ESU“ Pagėgių savivaldybės ugdymo įstaigose ir padės užtikrinti jo tvarumą.

 

  

 

 

Loreta Skvirbienė ir Loreta Vytuvienė

Projekto LL3 Pagėgių savivaldybės kūrybinės komandos narės

 

 
Atgal   Spausdinti