Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras


Pagėgių savivaldybės
meras
Virginijus Komskis

  
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2017-12-05 -
Lumpėnų kaimo bendruomenė vyko į ekskursiją
Lumpėnų kaimo bendruomenė gruodžio 2 d. vyko į ekskursiją į Kauną, kuri buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Ekskursijos „Senamiesčio paslaptys“ metu pasivaikščiojome po įspūdingiausias senamiesčio vietas: aplankėme „baltąją gulbę“- Kauno Rotušę, išgirdome Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją, pamatėme Perkūno namą ir Saulės laikrodį, išgirdome istoriją apie ilgiausią tiltą. Taip pat pasivaikščiojome po Santakos parką ir susipažinome su Kauno istorijos ištakas menančia pilimi bei viena seniausių ir unikaliausių bažnyčių Kaune.
Po to su vadovu atvėrėme istorinės prezidentūros Prezidento rūmų salių duris, susipažinome su įvairiais šio pastato gyvavimo laikotarpiais, apžiūrėjome Prezidento darbo kabinetą, Audiencijų salę, Adjutanto kambarį, išgirdome daug įdomių pasakojimų apie Prezidento ir jo šeimos gyvenimą, darbą valstybės labui bei sunkius sprendimus, priimtus šiuose rūmuose. Autentiškoje tarpukario dvasią atspindinčioje aplinkoje sužinojome su kuo bičiuliavosi Pirmosios Lietuvos Respublikos prezidentai bei jų šeimos, kokie valstybiniai ar asmeniniai priėmimai čia buvo rengiami, kokie žmonės čia dirbo, kokias pareigas rūmuose atlikdavo šveicorius ar kas buvo atsakingas už prezidentūros vyno rūsį. Dalyvavome edukacinėje programoje „Romantika tarpukariu: apie meilę, šeimą ir kitas linksmybes“. Edukacinio užsiėmimo metu sužinojome, kaip tarpukariu buvo rašomas meilės laiškas, ką reiškė merginai padovanota rožė, lelija ar kita gėlė, kaip ant voko klijuoti pašto ženklą, kad adresatas neatplėšęs žinotų jo turinį. Sužinoję keletą žymių ano meto porų meilės istorijų bei susipažinę su linksmosiomis romantikos taisyklėmis, bandėme retro stiliumi parašyti užšifruotą meilės laišką ar pažinčių skelbimą.
Aplankėme Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, kuris  yra vienas puikiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės rytų Europoje. Šventovę Kauno pakraštyje, tuo metu atokiame miške, XVII a. vienuoliams kamalduliams pastatydino Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Žygimantas Pacas (1621–1684). Ansamblis suprojektuotas italų architekto Džiovani Batista Fredianio, išpuoštas Lombardijos skulptūros meistrų lipdiniais ir florentiečio tapytojo Mykolo Arkangelo Palonio freskomis.
Pakeliui į namus užsukome pasigrožėtiRaudondvario dvaro parku, kuris  šventiškai sužibęs šviesų instaliacijomis, įvairiausiomis spalvomis nutvieskiančiomis dvaro teritoriją. Apsilankėme veikiančiame  Kalėdų miestelyje, kuriame įsigijome ne tik saldžių gardėsių, bet ir rankų darbo gaminių.


      
                                                Lumpėnų kaimo  bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė
 
Atgal   Spausdinti