Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2021-10-11 -
Dėl Pagėgiuose statomo inžinerinio statinio

Visuomenėje netylant diskusijoms dėl Pagėgių miesto centre statomo telekomunikacijų bokšto, Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija informuoja, kad jokio žalingo poveikio gyventojų sveikatai nebus.


Šių metų balandžio 23 dieną Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius dėl šio statinio įrengimo kreipėsi LR Krašto apsaugos ministeriją, kuriame prašė šiam objektui parinkti kitą vietą. Savivaldybės meras rašte informavo, kad savivaldybės gyventojai reiškia pasipiktinimą, kad prie pagrindinės miesto gatvės, gerai matomoje vietoje, atsiras tokio tipo inžinerinis statinys, kuris Pagėgių miestui tikrai nesuteiks estetinio grožio.

Krašto apsaugos ministerijos viceministras Vilius Semeška atsakydamas į Pagėgių savivaldybės mero raštą informavo, kad „objekto įrengimą Pagėgių miestelyje lėmė krašto apsaugos sistemos poreikiai ir nėra galimybės jį perkelti į kitą vietovę. Šis objektas yra ryšių (telekomunikacijų) tinklų inžinerinis statinys, kuris bus integruotas į bendrą krašto apsaugos sistemos ryšių (telekomunikacijų) tinklą. Objekte nebus vykdoma jokia ūkinė (gamybinė) ar komercinė veikla ar skleidžiama ūkinė tarša“.

Dėl šio statinio mero iniciatyva dar ne kartą vyko telefoniniai pokalbiai su KAM atstovais, buvo sutarta, kad siekiant pagerinti teritorijos estetinį vaizdą, objekto statybos teritorijoje bus atlikti apželdinimo darbai.

Kaip informuoja Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas, kad dar „2018 m. Krašto apsaugos ministerija (KAM) kreipėsi į Pagėgių savivaldybę informuodama apie poreikį šalies saugumui ir gynybai statyti telekomunikacijų tinklų inžinerinį statinį, kuriame būtų planuojamos sumontuoti antenos. Šių antenų efektyvioji spinduliuotės galia numatyta mažesnė nei 25 W. Tais pačiais metais Pagėgių savivaldybė, vadovaudamasi atitinkamais reikalavimais dėl architektūros, gamtosaugos ir paminklosaugos, pradėjo sklypo formavimo procedūras ir apie tai buvo skelbiama Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje (www.pagegiai.lt).

Nors pagal LR įstatymus esant mažesniam nei 25 W galingumui neprivaloma rengti radiotechninio objekto dalies projekto bei elektromagnetinės spinduliuotės stebėsenos, tačiau KAM planuoja užbaigus objektų statybos darbus ir ant jų sumontavus antenas, esant jų įprastiniam veikimui, atlikti elektromagnetinio lauko intensyvumo parametrų matavimus. Šių matavimų paslauga bus įsigyjama tik iš šiai veiklai akredituotų laboratorijų, o gauti rezultatai – pateikti visuomenei.

Pažymėtina, kad pagal LR įstatymais nustatytas higienos normas, neviršijanti HN 20:2015 nustatytų elektromagnetinio lauko intensyvumo parametrų leidžiamų verčių, elektromagnetinė spinduliuotė veikdama neribotą laiką žmonėms nesukelia sveikatos sutrikimų ar ligų.“

 

Pagėgių savivaldybės informacija

 
Atgal   Spausdinti