Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras


Pagėgių savivaldybės
meras
Virginijus Komskis

  
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-04-06 -
#SveikataVisiems: sveikiname Pasaulinės sveikatos dienos proga
Balandžio 7-ąją minima Pasaulinė sveikatos diena. Tradiciškai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šią dieną dėmesį kasmet skiria vis kitai svarbiai sveikatos temai. Šių metų šūkis – #SveikataVisiems! Taigi, jau pritarta nuomonei ir suvokta, kad sveikatos priežiūros paslaugos turi būti maksimaliai prieinamos visiems. Tačiau ko trūksta?

Skelbdama šių metų Pasaulinės sveikatos dienos šūkį „Sveikata visiems", PSO kviečia visus – politikus, pilietinės visuomenės organizacijas, visuomenę ir žiniasklaidą – prisidėti prie visuotinio sveikatos draudimo viešinimo kampanijos savo šalyje. Siekiama, kad kokybiška sveikatos priežiūra būtų prieinama visiems ir kiekvienam, o susirgusiam žmogui netektų svarstyti, ar jis išgalės susimokėti už gydymą dėl to, kad tam neturi pakankamai lėšų.

Lietuvos sveikatos draudimo modelis yra grindžiamas dviem pamatiniais – visuotinumo ir solidarumo – principais. Tad šią dieną mes pasitinkame primindami apie visuotinio draudimo svarbą mūsų šalyje. Sveikatos draudimo visuotinumas mums visų pirma reiškia teisę gauti asmens sveikatos priežiūros paslaugas tuomet, kai jų prireikia. Žinoma, ši teisė įgyjama mainais už prievolę mokėti sveikatos draudimo įmokas. Iš šių įmokų, kartu su įmokomis už valstybės draudžiamus asmenis, kurios yra kaupiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete, sumokame už sveikatos priežiūros paslaugas.

Kartu norėčiau priminti ir solidarumo principą, kuris reiškia, kad nepriklausomai nuo sumokėtų įmokų dydžio, visiems garantuojamas vienodas sveikatos priežiūros prieinamumas. Paprastai tariant, svarbiausia, kad apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu žmogus gautų paslaugas tada, kai jam reikia, nepatirdamas finansinių sunkumų.

Lietuvoje rūpestis žmogaus sveikata yra įtvirtintas Konstitucijoje, o visuotinio sveikatos draudimo ir solidarumo principai – Sveikatos draudimo įstatyme ir kituose teisės aktuose. Valstybė per privalomojo sveikatos draudimo sistemą laiduoja ir nustato, kad reikiama medicinos pagalba teikiama jos prireikus, apsaugodama žmogų nuo finansinių kliūčių ir sunkumų.

Privalomojo sveikatos draudimo sistema yra naudinga mūsų visuomenei, atsižvelgiant į gerokai kuklesnes nei kitose Europos šalyse sveikatos priežiūros finansavimo galimybes. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) misija – sudaryti kuo didesnes galimybes pacientams gauti paslaugas, o VLK tai reiškia – tobulinti įstaigos darbą, tobulinti sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimą, skatinti gydymo įstaigas dirbti efektyviau.

Sveikinu su Pasauline sveikatos diena visus – sveikatos apsaugos politikus, medikus, pacientus, visus mus. Kviečiu diskutuoti, ieškoti geriausių sprendimų ir kurti sveikesnę Lietuvą!

 

VLK direktorė Jūratė Sabalienė

 
Atgal   Spausdinti