Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-12-12 -
Prūsijos karalienės Luizės žiedas. Kas tai?

Prūsijos karalystė  - nebeegzistuojanti istorinė valstybė kelis šimtmečius dariusi didelę įtaką Vokietijos ir visos Europos istorijai. Viena ryškiausių to meto asmenybių yra Prūsijos karalienė Luizė, palikusi gilų pėdsaką žmonijos istorijoje.

Projekto „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp Rytų ir Vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“ metu siekiama išsaugoti istorinį Prūsijos karalienės Luizės palikimą, viešinant istorines, kultūrines vietas bei objektus abipus Nemuno.  To pasėkoje per 2 projekto įgyvendinimo metus bus sukurtas turistinis maršrutas ,,Prūsijos karalienės Luizės žiedas“, apimantis virš 300 km.


 

Turistai galės keliauti karalienės Luizės žiedu sekančiai: maršruto pradžia Vilkyškiai ,,Istorijos inkubatorius“ (Pagėgių sav.), antras žymesnis taškas – Panemunė, Lietuvos Respublikos ir Kaliningrado srities pasienis, sienos perėjimo punktas. Šiandien vietos ir užsienio turistams sudarytos puikios galimybės keliauti į Kaliningrado sritį, pasinaudojant nemokamomis elektroninėmis vizomis. Todėl pirmasis istorinis miestas, pasitinkantis turistus yra Tilžė (dabar Sovetskas). Tilžės mieste įdomi ne tik senoji urbanistinė architektūra, bet ir buvusiame Jokūbynės parke 2014 m. atstatyta Prūsijos karalienės Luizės skulptūra. Toliau Luizės žiedas tęsiasi į Kaliningrado miestą, per Kuršių Neriją į Klaipėdos miestą ir apylinkes, kol galiausiai žiedas užsibaigia Piktupėnuose, Pagėgių sav. Šiuo metu sudarytas preliminarus maršrutas, kuris ilgainiui bus plėtojamas. Projekto pabaigoje bus išleistos brošiūros ir žemėlapiai su išsamiu ir konkrečiu maršruto aprašu.

Taip stiprinant institucijų ir turizmo sektoriaus bendradarbiavimą abipus Nemuno, siekiama padidinti turistų susidomėjimą bendra istorija ir pritraukti kuo daugiau turistų į Tauragės bei Sovetsko regionus.

Pirmasis žingsnis žengtas š.m. gruodžio 9-ą dieną. Tą dieną projekto partneris - Sovetsko miesto savivaldybės admininistracija, organizavo projekto atidarymo konferenciją. Konferencijoje dalyvavo Pagėgių ir Sovetsko miestų savivaldybių atstovai, projekto darbo grupės nariai. Sėkmingą abipusį bendradarbiavimą įrodo ir tai, kad konferencijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos konsulato Sovetske trečiasis sekretorius Darius Junelis.

Po sveikinimo žodžių buvo pradėta išsamiau nagrinėti Luizės pėdsakus Kaliningrado srityje. Šia tema pranešimus skaitė Sovetsko miesto istorijos muziejaus specialistė Ala Petrova Čiūbūn, Kaliningrado kraštotyros klubo vadovas Adatov Boris Nikolaev ir kiti. Pranešimai atskleidė daug nežinomų istorinių faktų, susijusių su Prūsijos karalienės Luizės gyvenimu, politine ir visuomenine veikla. O svarbiausia buvo diskutuojam, kaip šias istorines žinias praktiškai pritaikyti turistų poreikiams. Konferencijos pabaigoje projekto vadovas Sigitas Stonys pristatė filmuotą medžiagą apie Pagėgių krašto turizmo išteklius.

Projektas Nr. LT-RU-1-031 „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp rytų ir vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“, finansuojamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis (toliau – EKPP).  VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ yra pagrindinis paramos gavėjas. Projekto parteris - Sovetsko miesto savivaldybės administracija. Bendra projekto vertė - 698 867,00 eurai, iš kurių - 628.980,30 EUR yra finansuojama ES lėšomis. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai. Projekto darbo grupė“ projekto vadovas Sigitas Stonys, projekto fininasininkė Dalia Šėperienė, projekto koordinatorė Gintarė Šimkūnaitė, projekto koordinatorius Sovetsko mieste Oleg Vašūrin, finansininkė Natalija Eremenko, projekto koordinatoriaus asistentė Olesia Soloveva.

ES sąjunga nėra atsakinga už pateiktą informaciją.

Norint sužinoti daugiau apie bendrą projektą kviečiame Jus mus sekti facebook paskyroje „Istorijos Inkubatorius“.

 

 

VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ informacija

 
Atgal   Spausdinti