Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-03-28 -
Savanorio Jono Šimkaus atminimas įamžinimo kelyje

Prieš trejetą savaičių Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus direktorė ir šio straipsnelio autorė Gedimino Šimkaus, Klaipėdos universiteto teatro katedros docento kvietimu lankėsi jo namuose Klaipėdoje. Šis žmogus yra Klaipėdos sukilimo savanorio, Vyčio Kryžiaus kavalieriaus Jono Šimkaus iš Vydutaičių, brolio Mikelio sūnus. Gerbiamas docentas dėkojo už iniciatyvą įamžinti jo dėdės atminimą paminkline lenta ir iškilmingu renginiu, kuris, kaip jau ne kartą minėta, įvyks lapkričio 30-ąją, kuomet visa Lietuva minės Tilžės akto  šimtmetį.


 

Pats G. Šimkus, jo duktė, menininkė Rasa Šimkutė parodė turtingus dokumentų archyvus, kuriuose ne tik laiškai, bet ir įvairių su Mažąja Lietuva, su jos prieškarinės politikos formavimu susijusių dokumentų faksimilės. Šimkai, pasak Gedimino, buvo šviesūs, išsilavinę žmonės, tikri lietuvininkai, ne kartą išsakę savo pozicijas viešumoje ir dėl to sulaukę įvairių nemalonumų.

Pasak Muziejaus direktorės, parodytuose dokumentų ir laiškų rinkiniuose yra ypatingų dokumentų, kurie gali praversti ne vienai mokslinei studijai ir įvairių istorinių mįslių išaiškinimui. Juose matosi ne tik šilti tarpusavio šeimos santykiai, bet ir visas to meto krašto politinis ir etninis kontekstas, kuris, tikėtina ir formavo, ir orientavo ne vieną Mažosios Lietuvos patriotą lietuvybės puoselėjimui, kovai už ją, meilei savam kraštui. Namuose yra atskira vieta, skirta visos Šimkų giminės istorijai, eksponuojami dar sovietmečiu dukters iš Amerikos parvežti Jono Šimkaus apdovanojimai, medaliai, garbės, padėkų raštai ir kiti jo karinės-patriotinės veiklos įrodymai.

Ponas Gediminas išreiškė norą artimiausiu laiku atvykti į Pagėgius, susitikti su savivaldybės meru Virginijum Komskiu, kuris yra ir savanorio Jono Šimkaus įamžinimo darbo grupės pirmininkas, ir aptarti šventės detales, Šimkaus giminaičių suvažiavimą ir kt. Kaip mini pats p. Gediminas, giminių yra ir Lietuvoje ir  JAV. Tą iškilmingą dieną tikimasi jų daug sulaukti ir lapkričio 30-ąją Pagėgiuose įvyksiančioje mokslinėje konferencijoje apie Mažosios Lietuvos savanorius, jų veiklą ir įtaką lietuvybei. Pranešimą apie Joną Šimkų – vienintelį mažlietuvį pasiekusį aukšto karininko rango laipsnį ir už patriotinę veiklą pelniusį Vyčio Kryžiaus kavalieriaus apdovanojimą – skaitys jo sūnėnas Gediminas Šimkus.

Kviečiame sekti informaciją, domėtis ir, žinoma, dalyvauti visai lietuvių tautai, Klaipėdos kraštui ir Pagėgiams reikšmingų įvykių minėjimo renginiuose.

Vyriausioji specialistė kultūrai
Ingrida Jokšienė

 

 

 
Atgal   Spausdinti