Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-03-28 -
Pagėgių savivaldybės potvynio teritorija išsivaduoja iš vandens gniaužtų

Šių metų rudens, žiemos ir pavasario potvynis Pagėgių savivaldybėje buvo vienas ilgiausių, nes jis prasidėjo dar 2017 m. rugsėjo mėnesį. Nebuvo jis vienalytis ir lengvai nuspėjamas. Didžioji potvynio teritorijos gyventojų dalis potvynio jėgą pajuto tik per pastarąsias dvi savaites, kai Nemuno lygis ties Panemune viršijo stichinį lygį ir pasiekė net 630 cm. žymą. Išsiliejusio Nemuno pažiūrėti buvo atvykę daug smalsuolių.


Arčiau Nemuno gyvenantys žmonės jau nuo rudens susidūrė su nepatogumais – keliai sunkiai pravažiuojami su lengvaisiais automobiliais, o potvynio bangos užklupdavo ne visada pasiruošusius. Negalima nuolatos gyventi kelių valandų parengtyje, o įprantama elgtis pagal besikeičiančią situaciją. Vien žemė pilnai įšalti šią žiemą spėjo 3 kartus, o Nemunas su Kuršių mariomis net du kartus buvo sukaustyti ledo. Itin greitai vandens lygis kito sausio pabaigoje, kai per 3 dienas vanduo spėjo pasiekti aukštus lygius ir nukristi iki vidutinio.

Kiekviena vandens banga buvo stebima ne tik gyventojų, bet taip pat seniūnų, ugniagesių gelbėtojų, pasieniečių, civilinės saugos specialistų, savivaldybės vadovų. Tikslas bendras – patirti kuo mažesnius nuostolius, užbėgti galimoms nelaimėms už akių ir operatyviai reaguoti į pagalbos prašymus. Pagėgių savivaldybėje dėl potvynio buvo paskelbta ekstremali situacija. Papildomai Panemunės pylimų apsaugai buvo atvežta smėlio ir dalis jo supilta į maišus, kad gyventojai galėtų apsaugoti savo turtą nuo netikėto vandens lygio padidėjimo. Nemunas išsivalė iš ledų sangrūdų tik kovo 25-26 d. ir vandens lygis užlietose lankose pradėjo ženkliai mažėti.

Iškeliaujantis potvynis palieka savo pėdsakus – augalines sąnašas laukuose ir išgraužas keliuose. Šiuo metu keliai potvynio teritorijoje yra sunkiai pravažiuojami su lengvuoju transportu.

Ugniagesiai gelbėtojai dėkoja padėjusiems darbuose vietos gyventojams, savanoriams ugniagesiams.

Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija


 
Atgal   Spausdinti