Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2020-01-31 -
Pokyčiai Pagėgių savivaldybėje vyksta

Praėjusių metų kovo 3 d. merų rinkimuose daugiausiai žmonių palaikymo sulaukęs ir balandžio 15 d. prisiekęs Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, kaip ir žadėjo prieš rinkimus, dirba Pagėgių krašto žmonių gerovei. Savivaldybės meras dėkoja rinkėjams už pasitikėjimą ir teigia, kad nuo pat pirmos dienos, dirbant kartu su koalicijos partneriais, padaryta nemažai darbų. Nepaisant žiniasklaidoje pasirodžiusio straipsnio („Perversmas Pagėgių valdžioje atneš pokyčių“, „Šilokarčema“, 2020 sausio 27 d.) apie galimai būsimą perversmą Pagėgių savivaldybėje, Savivaldybės meras tęsia pradėtus darbus, o laikinus sunkumus vertina kaip galimybę tobulėti.


Gerinamos susisiekimo galimybės

„Atsižvelgus į gyventojų poreikį, 2019 m. rugpjūčio mėnesį buvo sprendžiamas klausimas dėl autobusų maršruto Tauragė–Panemunė–Pagėgiai pratęsimo“, – teigia Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius. „Nuo 2019 m. spalio 1 dienos minėtas autobusų maršrutas pratęstas. Taip pat buvo kreiptasi į Lietuvos transporto saugos administraciją dėl tarpmiestinio autobuso maršruto Jurbarkas–Pagėgiai–Šilutė–Klaipėda laiko pakeitimo dėl mokinių, vykstančių šiuo autobusu į Pagėgių savivaldybės mokyklas. Į mūsų prašymą buvo atsižvelgta ir nuo 2019 m. spalio 14 d. pakeistas šio maršruto nuo Jurbarko iki Šilutės tvarkaraštis“, – teigia meras.

Kalbėta su AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais dėl naujo maršruto Klaipėda-Šilutė-Pagėgiai-Klaipėda atidarymo. Iš Keleivių vežimo direkcijos gautas atsakymas, kad ši galimybė įtraukta į planą ir bus svarstoma, kai bus keičiamas vietinio susisiekimo tvarkaraštis.

Sprendžiamos gatvių ir kelių priežiūros problemos

2019 m. Pagėgių savivaldybės vietinės reikšmės keliuose ir gatvėse sparčiai vyko rekonstravimo, remonto ir priežiūros darbai. 2019 metais užbaigti šie kapitalinio remonto darbai: Pagėgiuose, Klaipėdos ir Rambyno gatvių atšakose bei Klevų ir Malūnų gatvėse, Vilkyškiuose, Mažvydo ir Skalvių gatvėse, Natkiškiuose – Vilties gatvėje.

Pagėgių miesto Klevų, Vilkyškių mst. Skalvių ir Natkiškių k. Vilties gatvių rangos darbų sutartys buvo pasirašytos su UAB ,,Agrolira”, kuri nevykdė sutartinių įsipareigojimų, todėl Pagėgių savivaldybės administracija nutraukė sutartį. Šių gatvių remonto ir rekonstravimo darbai turėjo būti įvykdyti dar 2018 m., neįsisavinus 2018 m. skirtas lėšas, jų nebuvo galima perkelti į sekančius metus, todėl Savivaldybė prarado skirtas lėšas ir patyrė finansinių nuostolių. Dėl UAB ,,Agrolira” esminių sutartinių įsipareigojimų nevykdymo ir sutarties nutraukimo informuota Viešųjų pirkimų tarnyba, kuri turėtų imtis reikiamų priemonių, kaip ir numatyta Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme.

Pagėgių savivaldybės Turto ir ūkio skyriaus duomenimis, dėl konkursus laimėjusių įmonių UAB ,,Agrolira” ir UAB „Statybų valdymo sprendimai“ laiku neatliktų darbų, Savivaldybė prarado apie 100 tūkst. Eur., be to, paskelbus naujus konkursus nebaigtiems darbams įvykdyti, kurį laimėjo S.Pakarklio įmonė, darbai pabrango dar 50 tūkst. Eur. Reikia pasidžiaugti, kad pastaroji įmonė per trumpą laikotarpį operatyviai atliko visus baigiamuosius rekonstravimo darbus. Šiuo metu minėtos gatvės yra sutvarkytos, išskyrus Vilties g. Natkiškiuose, kurioje vyksta baigiamieji apšvietimo atnaujinimo darbai.

Susitikime su Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos atstovais aptarta kelio 141, esančio Pagėgių savivaldybės teritorijoje, būklė, atkreiptas dėmesys dėl šiame kelyje esančių tiltų būklės.

Dėl Lietuvos pašto paslaugų teikimo

Pagėgių savivaldybės mero Vaido Bendaravičiaus iniciatyva įvyko susitikimas su Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadove, kurio metu buvo aptarti pašto paslaugų teikimo pokyčiai Lietuvoje, pašto tinklo modernizavimas, mobilaus laiškininko projektas ir kaip visa tai turės įtakos Pagėgių savivaldybės gyventojams. Lietuvos pašto atstovė pažadėjo, kad keičiant pašto paslaugų teikimą, gyventojai nenukentės, o paslaugų teikimas taps lankstesnis ir greitesnis. Tačiau vos tik pasikeitus situacijai, Savivaldybės merą pasiekė gyventojų skundai dėl nekokybiškai teikiamų pašto paslaugų, todėl meras, bendradarbiaudamas su Lietuvos pašto atstovais siekia, kad iškilusios problemos būtų pašalintos.

Kuriama „Tauragė+“ pilotinio projekto strategija

Sėkmingai vyksta bendradarbiavimas su Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ekspertais, kurie padeda rengti „Tauragė+“ pilotinio projekto strategiją. Jau įvyko nemažai susitikimų, buvo kalbama apie investicinio patrauklumo didinimą ir verslo plėtros skatinimą Pagėgių savivaldybėje, ieškoma galimybių, kaip užtikrinti kokybišką viešųjų paslaugų teikimą, kaip padidinti savivaldybės, kaip darbo ir gyvenamosios vietos, patrauklumą ir aptarti kiti aktualūs Pagėgių savivaldybei klausimai. Tokių susitikimų dar bus ne vienas, į juos kviečiami savivaldybių institucijų atstovai, socialiniai partneriai, bendruomenių atstovai ir visi, kurie nėra abejingi Tauragės regiono plėtrai.

Paskutinį kartą toks susitikimas vyko sausio 20 d. Tauragėje, kuriame taip pat dalyvavo Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.  Vizito Tauragėje metu Vidaus reikalų ministrė pasidžiaugė, kad pilotinis projektas „Tauragė +“  yra vienas rezultatyviausių projektų, todėl regionui bus numatytas papildomas biudžetas, siekiant išspręsti probleminius infrastruktūros, viešųjų paslaugų, turizmo ir kitų sričių klausimus.

Renovuotas Vilkyškių miestelio kultūros namų pastatas

Kultūros namų pastato renovacijos darbai vyko nuo 2019 m. įgyvendinant projektą „Pagėgių savivaldybės Vilkyškių miestelio kultūros namų pastato ir infrastruktūros sutvarkymas“ Nr. 20KI-KT-17-1-02688-PR001. Atnaujinta koncertų salė, kitos kultūros namų patalpos, koncertų salėje įmontuotos garso akustinės izoliacinės plokštės, įrengta nauja šildymo sistema oras–vanduo bei papildomas infraraudonųjų spindulių šildymas, įrengti tualetai (vyrų, moterų), pritaikyti neįgaliesiems, sutvarkytas pastato fasadas, pakeista stogo danga, įrengtas pandusas neįgaliesiems, išklotos trinkelės, atlikti kiti remonto darbai. Šiuo metu yra vykdomos kapitalinio remonto darbų užbaigimo deklaracijos patvirtinimo procedūros.

Vyksta baigiamieji baseino darbai

Dar 2016 metais Pagėgių savivaldybės taryba nutarė rekonstruoti Pagėgių pradinės mokyklos pastatą, esantį Vilniaus gatvėje, pastatant priestatą ir jame įrengiant baseiną bei sporto ir reabilitacijos patalpas. Darbai užsitęsė, o po praėjusių metų spalio ir gruodžio mėn. Savivaldybės mero inicijuotų susitikimų su UAB ,,Lyderio grupė“ atstovais paaiškėjo, kad darbai nevyksta, todėl 2019 m. gruodžio mėn. sutartis nutraukta dėl rangovo kaltės. Šiuo metu vyksta įvykdytų ir likutinių darbų vertinimo procedūra, po kurios bus skelbiamas naujas konkursas baseino statybos baigiamiesiems darbams atlikti.

Mero planuose – nauja autobusų stotis

Kaip teigia Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, nauja autobusų stotis Pagėgiuose gali virsti realybe: jau yra ruošiami dokumentai stoties projektavimo darbams atlikti. Dabartinis paviljonas yra įregistruotas ir nuosavybės teise priklauso Pagėgių savivaldybei. Šiuo metu yra atliekami sklypo formavimo darbai, artimiausiu laiku bus paskelbtas konkursas Pagėgių autobusų stoties projekto parengimui. „Nauja stotis turėtų atsirasti dabartinės stoties vietoje, rekonstravus esamą paviljoną. Tai būtų apie 150 kvadratų dydžio uždaras pastatas, kuriame numatoma įrengti keleivių laukimo salę, kavinę-barą, poilsio kambarį ekipažui, WC ir kitas patalpas,“ – pasakoja Savivaldybės meras. Lietuvoje sparčiai populiarėja elektra varomi automobiliai, todėl, anot Savivaldybės mero, atsižvelgiant į ateities perspektyvas bei siekiant mažinti taršą ir skatinti naudojimąsi elektromobiliais, naujos stoties teritorijoje planuojama įrengti elektros įkrovimo terminalus. Šiuolaikiškoje stotyje planuojama įdiegti elektroninio bilieto sistemą, įrengti elektroninius informacinius stendus. Jeigu viskas vyks sklandžiai, nauja autobusų stotis Pagėgiuose atsiras 2022 metais.

Uždarytas Registrų centro Pagėgiuose padalinys

Mažesnių savivaldybių, tarp kurių ir Pagėgių, gyventojai liko be Registrų centro viešųjų paslaugų. Kaip teigia VĮ „Registrų centras“ atstovai, Pagėgių Registrų centro padalinys uždarytas dėl per mažų klientų srautų. Tačiau Savivaldybės meras supranta, kad kokybiškas ir operatyvus tokių paslaugų teikimas gyventojams yra būtinas, todėl dar praeitų metų spalio mėn. iniciavo susitikimą su VĮ „Registrų centras“ vadovais bei kitais įmonės atstovais, atsakingais už klientų aptarnavimą, ir išreiškė pageidavimą, kad būtų atnaujinta VĮ „Registrų centras“ klientų aptarnavimo veikla tokiu pat principu, kaip buvo iki to laiko, kol buvo nuspręsta panaikinti Pagėgių padalinį. Vyriausybės kancleris taip pat kvietė Pagėgių savivaldybės merą, kartu su Kazlų Rūdos ir Rietavo merais, svarstyti šį kausimą. Š.m. sausio 29 d. Pagėgių savivaldybės meras dalyvavo susitikime Vilniuje dėl Registrų centro klientų aptarnavimo nuotoliniu būdu perspektyvų savivaldybėse. Susitikimo metu spręstas klausimas dėl nuotolinės aptarnavimo vietos įrengimo galimybių.

Susitikimai su gyventojais

Savivaldybės meras, kaip ir žadėjo, dalyvauja susitikimuose su gyventojais, kurių metu išklauso žmonių problemas, ieško optimaliausių sprendimo būdų. Tokie susitikimai jau vyko Stoniškių, Natkiškių, Vilkyškių ir Lumpėnų seniūnijose.

Meras atviras visuomenei

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius aktyviai dalyvauja susitikimuose, konferencijose, renginiuose. Š.m. sausio mėn. Savivaldybės meras dalyvavo Tauragės kabelinės televizijos laidoje „Miesto ritmas“, taip pat filmavosi naujoje LRT laidoje „Nepažintas meras“. Tai, kad Savivaldybės meras priima iššūkius, dar kartą įrodo, kad jis atviras visuomenei, nori kartu su gyventojais spręsti problemas ir racionaliai priima kitų kritiką.

TVK laidos „Miesto ritmas“ įrašas: http://www.tvk.lt/index.php?m=7&sud_id=22124&tid=4556.

 

Inga Kuzmarskienė

Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

 
Atgal   Spausdinti