Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-07-05 -
Netikėtų svečių vizitas muziejuje

2018 m. birželio 29 dienos rytas nustebino muziejaus darbuotojus netikėtais svečiais: į Martyno Jankaus muziejų iš Aliaskos, savo senelio jaunystės takais pavaikščioti ir amžinojo poilsio vietos Bitėnų kapinėse aplankyti, atvyko Valterio Didžio anūkas Aleksandras Vasauskas. Aleksandras Kęstutis Martynas Vasauskas yra gydytojo, jauniausiojo Tilžės akto signataro Valterio Didžio dukters Rūtos iš pirmosios santuokos, sūnus.


Likimas lėmė taip, kad po Antrojo pasaulinio karo Aleksandro mamos Rūtos Didžytės - Vasauskienės šeimai pasitraukus į Ameriką, ryšiai su seneliu Valteriu Didžiu, tuo metu gyvenusiu Australijoje, nutrūko. Po pasaulį pasklidusius artimuosius, prisiminti vieni apie kitus privertė tik senelio mirtis 1977-ųjų spalį, kai Rūta sužinojusi apie tėvo mirtį, žinią paskelbė spaudoje. Deja Rūta Didžytė - Vasauskienė nesulaukė tos dienos, kai jos tėtis 2013 m. rugsėjo 7 d. su didelėmis iškilmėmis iš Australijos buvo perlaidotas Bitėnų kapinėse. Perlaidojimą organizavo Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, Valterio Didžio duktė Ieva Didžytė – Aras, sūnus Martynas Didžys ir Pagėgių savivaldybės administracija. Iškilmėse dalyvavo artimieji iš Australijos ir Lietuvos, kultūros, visuomenės veikėjai. Deja, apie senelio Valterio Didžio perlaidojimą Lietuvoje jo vaikaičiai Aleksandras ir Mindaugas sužinojo tik po metų. O šiandien buvo ta nuostabi diena, kai Bitėnų kapinėse Aleksandras ir jo žmona Kim galėjo nusilenkti savo seneliui – gydytojui, įžymiam Mažosios Lietuvos kultūros ir politikos veikėjui, Tilžės ir Fuldos aktų signatarui, tiesiog šviesiam ir mylimam žmogui, į kurį savo laiškuose rašytoja Ieva Simonaitytė kreipdavosi „mielas daktarėli“...

Pagėgių savivaldybės M. Jankaus muziejaus informacija


 
Atgal   Spausdinti