PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Meras


Pagėgių savivaldybės
meras
Virginijus Komskis

  
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2017-05-19 -
PROJEKTO ,,SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO TAURAGĖS, PAGĖGIŲ IR PLUNGĖS RAJONŲ MOKYKLOSE IR IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOSE GERINIMAS“ ĮGYVENDINIMAS PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖJE

Pagėgių savivaldybės administracija kartu su Tauragės rajono savivaldybės administracija ir  Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru dalyvavo įgyvendinant projektą, kuris  buvo finansuojamas 2009 – 2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo (programos Nr. LT11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ (toliau – Programa) priemonės „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“) lėšomis, siekdami pagerinti visuomenės sveikatą ir sumažinti sveikatos netolygumus, o kartu ir kuo efektyviau įgyvendinti savivaldybių funkcijas, apibrėžtas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu.


 

Nuo 2014 metų Visuomenės sveikatos biurai pradėjo teikti visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Anksčiau tokios paslaugos teikiamos nebuvo, todėl šiose įstaigose sveikatos kabinetai neįrengti. Situacija mokyklose panaši. Kabinetai neįrengti arba įrengti iš dalies. Dauguma jų yra niekada nematę remonto, prastos būklės ir reikalingi kosmetinio remonto ar neatitinka higienos reikalavimų. Kabinetų inventorius nusidėvėjęs, trūksta  priemonių sveikatinimo veikloms organizuoti.

Pagėgių savivaldybės taryba 2014 m. rugpjūčio 28 d. sprendimu Nr. T-129 ,,Dėl pritarimo projekto „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo Tauragės, Pagėgių ir Plungės rajono mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ (toliau- Projektas), pritarė Projektui „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo Tauragės, Pagėgių ir Plungės rajonų mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“ teikimui gauti paramą pagal minėtą Programą.

Šiame projekte Tauragės rajono savivaldybės administracija buvo pareiškėju, o Pagėgių savivaldybės administracija ir Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras − projekto partneriais.

Džiugu, kad Pagėgių savivaldybės noras dalyvauti Projekte buvo įvertintas ir Projektas pateko į finansuojamų Projektų sąrašą. Įvertinus situaciją, buvo atrinktos šešios Pagėgių savivaldybės mokyklos, viena ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kurios dalyvavo Projekte.

Projektas skirtas įkurti naujus ir suremontuoti esamus sveikatos kabinetus, gerinti visuomenės sveikatos priežiūros specialistų darbo sąlygas, aprūpinti juos būtinomis darbo priemonėmis, sudaryti tinkamas sąlygas vykdyti sveikatinimo veiklas mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Atsižvelgiant į skirtas lėšas buvo atliekamas sveikatos kabinetų paprastasis remontas. Visi sveikatos kabinetai apstatyti baldais, įsigyta medicininė įranga, kuri reikalinga sveikatos kabinetams ir priemonės sveikatinimo veikloms organizuoti.

Praeitą savaitę kai kuriuos naujai įrengtus sveikatos priežiūros specialistų kabinetus ugdymo įstaigose apžiūrėjo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys. Vicemeras akcentavo, kad be negrąžintinos 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo paramos, Pagėgių savivaldybei būtų buvę sudėtinga įgyvendinti tokios finansinės vertės projektą.

Savivaldybės mero pavaduotoją lydėjusi Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė sveikatai ir sanitarijai Irena Levickienė kalbėjo, kad projekto įgyvendinimas labai pasitarnaus gerinant ugdymo įstaigų mikroklimatą, kuris įtakoja geresnę vaikų ir jaunuolių, tėvų, mokytojų, auklėtojų ir kitų lankytojų (projekto naudos gavėjų) fizinę, psichinę sveikatą. Taip pat suteikta galimybė ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos kabinetuose dirbantiems specialistams dirbti sveikesnėje, saugesnėje, estetiškai patrauklesnėje aplinkoje.

 


 

  

Parengta pagal Pagėgių savivaldybės
administracijos vyriausiosios specialistės sveikatai ir sanitarijai pateiktą informaciją

 
Atgal   Spausdinti  
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Gegužė
    2017     

Prisijungimas gyventojams

 

 

 

© Pagėgių savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.