PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Meras


Pagėgių savivaldybės
meras
Virginijus Komskis

  
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2017-02-21 -
Čia – mano namai...

Taip pavadino netradicinę ugdymo dieną Piktupėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė, skirtą Vasario – 16-ajai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Ši data svarbi ir pasididžiavimo verta kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį, puoselėjančiam dabartį bei kuriančiam ateitį.


 Tą dieną pamokų nevyko. Mokiniai buvo įtraukti į įvairias veiklas, skatinančias suvokti Vasario 16-osios prasmę Lietuvai ir sau. Pirmiausia mokiniai žiūrėjo V.V. Landsbergio filmą ,,Trispalvis“. Filme sukurtas nesumeluotas ir nepagražintas pokario laisvės kovotojo portretas, kurį perteikia dvylika to meto kovų liudininkai – buvę partizanai ir ryšininkai. Herojų istorijos prasideda nuo vaikystės, ieškant priežasčių, kaip ir kodėl jie tapo partizanais. Atskleidžiant, kokie įvykiai lėmė šį pasirinkimą. Visi partizanai atsakė į tuos pačius klausimus: prisiminkite tą dieną, kai išėjote į mišką, prisiminkite pirmą dieną bunkeryje, pirmą mūšį, draugo žūtį, tardymus. Į paskutinį klausimą: „O kaip elgtumėtės dabar?“ Visi atsakė: „Taip pat.“  „Norėjau įamžinti tą pokario žmogų, kuris nepabūgo okupantų, nepalūžo ir nepasidavė, o išėjo kovoti į mišką. Norėjau sužinoti šio apsisprendimo motyvus, kovos detales, suprasti įtampos kupiną kasdienybę, iš pirmų lūpų išgirsti, ką reiškia išdavystės, tardymai, draugų žūtis“, – pasakojo „Trispalvio“ režisierius Vytautas V. Landsbergis.  Jaunesniam žiūrovui šį filmą buvo patrauklu išvysti ir dėl to, kad čia matė bei girdėjo dviejų puikių Lietuvos muzikantų – dainininkės Ievos Narkutės ir akordeono virtuozo Martyno Levickio – atliekamas partizaniškas dainas.

Po filmo peržiūros mokiniai su klasių auklėtojais surengė akciją „Aš myliu Lietuvą“. Visi dalyviai gamino sau, draugui ir mokytojui trispalves širdeles Lietuvos vėliavos motyvais. Ant trispalvių širdelių užrašė patriotinius linkėjimus, kuriuos skaitė ir dovanojo draugams bei mokytojams.  Iš daugelio mokinių lūpų skambėjo linkėjimas - ,,nepalik Lietuvos, neišvažiuok iš tėvynės...“ Kai akcijos dalyviai apsikeitė linkėjimais, 10 kl. mokinė Miglė Bružaitė visą mokyklos bendruomenę pakvietė šokiui ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“ pagal M. Mikutavičiaus dainą. Mokiniai ir mokytojai atkartodami Miglės rodomus šokio judesius išreiškė džiaugsmą, jog yra laisvi ir gyvena Lietuvoje.

Nutilus šokio muzikos akordams, šių eilučių autorė mokinius pakvietė į viktoriną ,,Moki žodį – žinai kelią“. Viktorinos metu moksleiviai netradiciškai pasitikrino žinias, paskatino save kūrybiškiau pažvelgti į kalbos ir istorijos dalykus.

Šventę vainikavo ,,Patriotinių dainų valanda“. Visą mėnesį mokiniai su muzikos mokytoja Jolanta Valskiene mokėsi dainų apie Lietuvą, apie kalbą, apie Lietuvos gamtą. Visos klasės išmoko po vieną dainą apie tėvynę, kurią interpretavo, inscenizavo ir padainavo šventės metu. ,,Patriotinių dainų valandoje“ skambėjo ne tik klasių, bet ir merginų ansamblio atliekamos patriotinės dainos.  Skaitovės deklamavo A. Baltakio, Just. Marcinkevičiaus, J. Aisčio eilėraščius apie gimtinę bei jos darbščius ir drąsius žmones.

Netradiciškai minėdami Vasario – 16-ąją mokiniai buvo skatinami suvokti, jog laisvė yra niekuo nepakeičiama vertybė, aukštesnė už gerovę.

 

Audronė Norkaitytė
Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokytoja

 
Atgal   Spausdinti  
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Balandis
    2017     

Prisijungimas gyventojams

 

 

 

© Pagėgių savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.