Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras


Pagėgių savivaldybės
meras
Virginijus Komskis

  
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-05-31 -
Juozo Šalkausko kaklaraiščių paroda Pagėgiuose


2016-aisiais metais Lietuvos Radijui sukako 90 metų. Maždaug pusę - 44 metus – per jį skambėjo ir Juozo Šalkausko balsas.

Beveik tiek metų vedė respublikines dainų ir šokių šventes. Juozo balsą girdime ir Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse sportinių šokių varžybose, daugelyje kitų pramoginių susibūrimų. Gerą krūvą per keturis dešimtmečius jo įgarsintų knygų klauso aklieji.

Joniškio garbės pilietis Juozas Šalkauskas dažnai nepakeičiamas Prezidentūros, Vyriausybės bei Seimo renginiuose. Dalyvauja literatūros vakaruose kaip deklamuotojas, tapo „Poezijos pavasario“ skaitovų laureatu, LRT kalbos grynuoliu, Antano Macijausko, Petro Babicko premijų laureatu.

Juozas Šalkauskas teigia, kad visą gyvenimą dirba tik tuos darbus, kurie jam patinka. Dar vienas jo mėgstamas užsiėmimas – fotografija. Pabandęs vaikystėje fotografuoti, su aparatu nesiskiria ir dabar. Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės narys fiksavo kolegas, įamžino Lietuvos sportininkus olimpinėse žaidynėse, egzotiškų kelionių momentus.

Tarp kelių Juozo kolekcionavimo rūšių – ir kaklaraiščių rinkimas. Labiausiai domina proginiai, žinybiniai, netradiciniai kaklaraiščiai – kurių sukaupta jau per 1600. Jo iniciatyva sukurtas ne vienas specialus, taip pat ir Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtas kaklaraištis.

2013 m. gegužę kolekcininkas surengė pirmąją kaklaraiščių parodą Rokiškyje. Po to jais gėrėjosi Lazdijų gyventojai, jie buvo demonstruojami Medininkuose esančioje Pasieniečių mokykloje. Kaklaraiščiai pabuvojo Minsko istorijos muziejuje, kur jais net pusantro mėnesio stebėjosi Baltarusijos gyventojai ir svečiai. Parodą matė ir Kriukų žmonės, o į Joniškio žemės ūkio mokyklą ji atkeliavo iš Žagarėje vykusios Kleckų šventės. Proginė paroda – „Kalėdiniai kaklaraiščiai“ surengta Vilniaus savivaldybėje 2014-2015 metų sandūroje. Viena paroda, skirta Nacionalinio konkurso „RAŠOM 2015“ dalyviams ir svečiams. Paroda neaplenkė ir Alytaus, kalėdiniai kaklaraiščiai kabojo Joniškio J.Avyžiaus viešosios bibliotekos languose, o į Garliavą persikėlė iš Varėnos bibliotekos. Sportiniai kaklaraiščiai džiugino lankytojus „Vilniaus sporto festivalyje“ Litexpo rūmuose. Kaklaraiščiai demonstruoti Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje, Latvijos universitete, Pilialaukyje (Trakų raj.), Kauno sporto muziejuje, Tarptautinėje juvelyrikos parodoje „Amber Trip“ Vilniuje. Ši paroda Pagėgiuose jau 23-oji.

2015 metų lapkričio pabaigoje Lietuvos rekordus registruojanti agentūra „FACTUM“ įregistravo naują rekordą: Sunkiausias kaklaraištis – 1,36 kg masės 56 cm ilgio – nukaldintas joniškiečio kalvio Jono Gvozdo ir 2015 m. Joniškio raj, Kirnaičių k. bendruomenės padovanotas vilniečiui kaklaraiščių kolekcininkui Juozui Šalkauskui.

Užpernai agentūra įregistravo antrą rekordą: Gausiausia proginių kaklaraiščių kolekcija. Joje puikuojasi eksponatai iš 43 šalių.

Kultūros centro informacija

 
Atgal   Spausdinti