Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-09-14 -
„Dabar svarbiausia išlaikyti švietimo židinius kaimuose“

Mokyklų bendruomenėms pradėjus naujuosius mokslo metus, Pagėgių savivaldybė informuoja, kad biudžeto lėšomis rems keturias kaimiškosiose teritorijose veikiančias mokyklas, kurioms šiais mokslo metais nesurenkant pakankamai mokinių kilo išnykimo grėsmė. Pasak savivaldybės administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, vietos politikai atsižvelgė į šių kaimo vietovių gyventojų interesus ir savivaldybės tarybos sprendimu papildomos lėšos bus skiriamos Lumpėnų Enzio Jagomasto skyriui, Stoniškių, Natkiškių Zosės Petraitienės ir Piktupėnų pagrindinėms mokykloms.


 

2018–2019 mokslo metais Pagėgių savivaldybės mokyklas lankys ne mažiau kaip 230 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, I–XII klasėse mokysis 807 mokinių.

Nuo rugsėjo 1 d. įsigaliojo Vyriausybės nutarimas, kuriuo nustatytas mažiausias mokinių skaičius. Nuo šiol klasėje turi būti aštuoni mokiniai. Pagėgių savivaldybės taryba šių metų rugpjūčio 28 d. sušauktame tarybos posėdyje tikslino klasių komplektus naujiems mokslo metams ir priėmė sprendimą – leisti mokykloms komplektuoti klases su mažesniu mokinių skaičiumi: Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos Lumpėnų Enzio Jagomasto pradinio ugdymo skyriuje jungtinėje I–II klasėje (6 mokiniai), Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinei mokyklai leista komplektuoti tris, Piktupėnų pagrindinei mokyklai – dvi, Stoniškių pagrindinei mokyklai – penkias klases, kuriose mokosi po septynis mokinius.

Kaip žinia valstybės skiriamų mokymo lėšų šioms mokykloms nepakanka, todėl Pagėgių savivaldybė likusiems keturiems šių metų mėnesiams (iki biudžetinių metų pabaigos) jų veiklai skirs apie 107 tūkst. eurų.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė įvardijo, kad toks sprendimas pareikalavo politinės valios ir supratimo. Dar praėjusį vasarį mokykloms buvo papildomai skirti 77 tūkst. eurų, o dabar nutarta skirti dar beveik dvigubai tiek. - Mokymo lėšų skirtų iš valstybės biudžeto nepakanka savivaldybes mokykloms. Savivaldybės tarybos nariai nusprendė kaimuose išlaikyti švietimo židinius, stengtis, kad mokymo įstaigos būtų netoli namų. Priėmus šį sprendimą turime kai kurias klases ganėtinai mažas – vos po 7 mokinius, kai kurias teko ir sujungti. Mokyklų bendruomenės šiuo sprendimu patenkintos, – teigė Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė D.Butvydienė, pasidžiaugdama, kad bendruomenės yra tvirtos, bendraujančios ir aktyvios.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos, kurioje mokosi 74 mokiniai, direktorė Loreta Zinovjevienė antrino administracijos direktorei, tvirtindama, kad tėveliai ir mokiniai priimtu sprendimu yra patenkinti.

– Situacija tokia, kad mūsų mokykloje tikrai ne visos klasės pilnos. Taryba leido formuoti nepilnas 9 ir 10 klases, nes jos yra nejungtinos ir jos suformuotos vos su 6 mokiniais. Jie, be abejo, džiaugiasi, kad galės ramiai baigti pagrindinę mokyklą. Ne naujiena, kad pradinėse klasėse jungtinių klasių turime jau kelis metus. Labai smagu, kad ikimokyklinę grupę lanko 10 mokinukų, tačiau vaikų mažėjimo tendencija akivaizdi – jaunos šeimos aplinkiniuose kaimuose nesikuria, – dėstė situaciją L.Zinovjevienė.

Administracijos direktorė įvardijo, jog labiausiai mokymo lėšų trūksta ugdymo procesui organizuoti ir valdyti, todėl administracija siūlė sujungti dvi bibliotekas – mokyklos ir kaimo, esančias mokyklos pastate. Sutaupytos lėšos būtų panaudotos ugdymo procesui organizuoti. Atsižvelgus į kaimo bendruomenės nuomonę, šio klausimo svarstymas atidėtas vėlesniam laikotarpiui.

 

Vyriausioji specialistė kultūrai
Ingrida Jokšienė

 
Atgal   Spausdinti