Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


archyvas
  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019-09-30  Kviečiame į seminarą gyventojams, juos atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) tema
2019-09-30   Vydūno viešojoje bibliotekoje – garbingi svečiai iš Jungtinių Amerikos Valstijų

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje  lankėsi  garbingi svečiai iš JAV šviesios atminties Pagėgių krašto garbės piliečio Romo Šležo  šeima:  žmona Birutė Šležienė, dukra  Danutė, sūnus Saulius ir pusseserė Marytė Kavaliauskaitė-Murphy ir Lietuvoje gyvenantys giminaičiai bei Pagėgių savivaldybės vadovai – meras Vaidas Bendaravičius ir administracijos direktorė Jūratė Mažutienė. Vaiko auginimo atostogose esanti bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė ir direktorės pavaduotoja Ramutė Vaitkuvienė svečiams  aprodė  biblioteką, Romo ir Birutės Šležų tėvų – kapitono Albino ir Onos Šležų bei jaunesnio leitenanto Juozo ir Valerijos Vaičjurgių – dovanotas asmenines bibliotekas. Ponia Birutė Šležienė pasidžiaugė fondo išdėstymu ir galimybę juo naudotis lankytojams mokslo ir kitais tikslais. Susitikimas pratęstas šiltais pokalbiais prie kavos puodelio.

Daugiau

2019-09-30  Tegyvuoja draugystė!

Draugas yra dovana, kurią pats sau įteiki. (R. L. Stivensonas)

Atėjo rugsėjis... Grupė Pagėgių gimnazistų jo laukė su džiaugsmu ir jauduliu širdy, nes  ruošėsi ypatingam įvykiui – kelionei į Bad Iburgą.

Vėlų rugsėjo 6 d. vakarą 23 mokinių delegacija, lydima vokiečių kalbos mokytojos Loretos Skvirbienės ir anglų kalbos mokytojos Gitanos Degutienės, autobusu išvyko į vieną gražiausių Vokietijos miestų - Bad Iburgą, kur jų laukė susitikimas su draugais. Po visą naktį trukusios kelionės mokiniai atvyko į Vokietijos sostinę Berlyną. Keliauninkai apžiūrėjo žymiausias sostinės lankytinas vietas (Aleksandro aikštę, Pasaulio laikrodį, Brandenburgo vartus, Humboldo universitetą, Reichstagą ir kt.), susipažino su istoriniais miesto paminklais bei moderniąja architektūra. Ypač paslaptingas ir užburiantis yra Berlynas naktį. Skambanti gatvės muzika prie Pasaulio laikrodžio Aleksandro aikštėje užbūrė ir lietuvaičius pakviesdama juos panirti į šokio sūkurį...

Daugiau

2019-09-30  Projekto Nr. LT-PL-3R-255 partnerių jungtiniai mokymai skirti priešgaisrinių tarnybų darbuotojams

Š.m. rugsėjo 23 - 24 dienomis projekto partneriai Zabludowo savivaldybė organizavo jungtinius mokymus priešgaisrinių tarnybų darbuotojams. Mokymuose dalyvavo vedančiųjų partnerių Dobržynewo Duže, partnerių iš Zabludow bei Pagėgių savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos gaisrininkai ir savanoriai. Projekto dalinai finansuojamo iš ES lėšomis buvo pasamdyti profesionalūs mokymų instruktoriai ir vertėjas.

Daugiau

2019-09-30  Nepabuvus siuvėjėle...

2019 m. rugsėjo 24 d. Pagėgių savivaldybės kultūros centre vyko baigiamasis projekto  ,,Iniciatyvos suteikiant profesinio tobulinimo paslaugas darbingo amžiaus ekonomiškai neaktyviems gyventojams“ etapas – konferencija, kurią organizavo Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugija. Konferencijos pradžioje visus susirinkusius sveikino projekto vadovė ir Pagėgių  savivaldybės neįgaliųjų  draugijos  pirmininkė  Loreta  Stašinskienė.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė. „Esu maloniai nustebinta organizatorių atsakomybe rengiant šią netradicinę konferenciją. Jūs puošiate mūsų kraštą, kviečiate kitus atvykti čia ir pamilti Pagėgius“,– kalbėjo vicemerė ir linkėjo neblėstančios energijos, optimizmo, dalintis gerumu su kitais, mylėti savo kraštą.

Daugiau

2019-09-30  DĖL VIEŠŲJŲ KONSULTACIJŲ VYKDYMO

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija (toliau – Teisingumo ministerija)vykdo viešąsias konsultacijas valstybės garantuojamos teisinės pagalbos srityje, kurių tikslas išsiaiškinti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos gavėjų nuomonę dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemos patogesnio prieinamumo ir teikiamų paslaugų kokybės. Nuo 2019 m. rugsėjo 25 d. iki spalio 25 d. vyksta asmenų elektroninė apklausa (anketa) e-pilietis portale. Tikimės, kad jos metu gauti duomenys leis įgyvendinti geriausius sprendimus valstybės garantuojamos teisinės pagalbos srityje.

Daugiau

2019-09-27  Ugniagesiai: kūrendami krosnis gyventojai supleškina namus

Atvėsus orams ugniagesiai šalyje pirmieji sužino apie kūrenimo sezono pradžią. Gaisrai dėl netvarkingų krosnių, židinių ir dūmtraukių šį rudenį jau sunaikino ar apgadino ne vieną dešimtį gyvenamųjų namų.

Priešgaisrinės   apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vidutiniškai kiekvienais metais dėl netvarkingų krosnių, židinių ir dūmtraukių arba netinkamo jų eksploatavimo gaisruose žūsta apie 11 žmonių, o gyvenamuosiuose namuose kyla daugiau kaip 1000 gaisrų.

Daugiau

2019-09-27  Mero sveikinimas
2019-09-26  Bus vykdomas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas

2019 metų  spalio  1  dieną, vykdant gyventojų  perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimą,  10 val. 15 min. bus įjungiamos centralizuoto ir vietinio valdymo elektros sirenos pilnam išbandymo ciklui  (3minutes). Sirenų gaudesys – tai civilinės saugos signalas ,,DĖMESIO – VISIEMS“.

Daugiau

2019-09-26  PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS M. JANKAUS MUZIEJUS KVIEČIA Į EKSKURSIJĄ AUTOBUSU

Daugiau

2019-09-25  Rudens lygiadienis – su Žolynų skulptūrų deginimu

Pagėgių savivaldybės kultūros centro Etninės kultūros specialistė Aksavera Mikšienė teikė Lietuvos kultūros tarybai paraišką Regioniniam saulės skulptūrų pynimo plenerui „Saulės šokis“ finansuoti. Jo veikloms įgyvendinti buvo skirtas dalinis finansavimas.

Birželio 22 d. ant Rambyno kalno buvo nupintos didžiulės lauko žolynų skulptūros, kurios puošė ir džiugino tradicinės šventės „Rambynas. Joninės Mažojoje Lietuvoje“ dalyvius ir svečius.

Daugiau

2019-09-25  KVIETIMAS BENDRUOMENINĖMS ORGANIZACIJOMS PASIDALINTI GEROSIOS PATIRTIES PAVYZDŽIAIS

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, siekdama skatinti bendruomeninių organizacijų plėtrą šalyje ir užtikrinti savivaldybių institucijų bendradarbiavimą su bendruomeninėmis organizacijomis stiprinant gyvenamųjų vietovių bendruomenių narių sutelktumą ir gerinant vietos bendruomenių gyvenimo kokybę, taip pat atsižvelgdama į Nacionalinės pažangos programos vieną iš prioritetinių tikslų – didinti bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų vaidmenį, kviečia teikti Vidaus reikalų ministerijai bendruomeninių organizacijų, teikiančių socialines paslaugas gyventojams, gerosios patirties pavyzdžius.

Daugiau

2019-09-24  Tradicija tęsiasi – bus išrinkti geriausi Lietuvos Respublikos Konstitucijos žinovai

Teisingumo ministerija jau tryliktus metus organizuoja visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją – Konstitucijos egzaminą. Tūkstančius pilietiškų dalyvių kasmet pritraukiantį konkursą globoja Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Pasitikrinti žinias Konstitucijos egzamine – pilietiškų Lietuvos žmonių apsisprendimas. Jis teikia daug vilties, kad mes ne tik puikiai žinome, kas parašyta svarbiausiame Tautai ir valstybei dokumente, bet ir pagal jį gyvename, kad gerbiame Konstituciją ir grindžiame ja savo veiksmus. Todėl kviečiu visus aktyviai dalyvauti, nes jau tam pasiryždami jūs šį pilietiškumo egzaminą išlaikote. Būkite tie, kuriems mūsų Konstitucija – aukščiausia vertybė“, – dalyvauti egzamine ragina Prezidentas Gitanas Nausėda.

Daugiau

2019-09-23  Autobusų maršrutai
2019-09-23  Šeimos konferencijos metodo mokymų programos pristatymas Pagėgių savivaldybėje

Šių metų rugsėjo 18 d. Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje vyko šeimos konferencijos metodo mokymų programos pristatymas, kurį organizavo labdaros ir paramos fondo „Dienvidis“ direktorė Jurgita Kulevičienė. Jame dalyvavo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Laima Lukošienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai, socialinės paramos skyriaus specialistai.

Daugiau

2019-09-23  Kvietimas
2019-09-23  Tarybos posėdis (atnaujinta)

2019 m. rugsėjo 26 d., 14.00 val., Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje (Vilniaus g. 11, Pagėgiai) vyks Pagėgių savivaldybės VI-jo šaukimo tarybos 8 posėdis.

 Pagėgių savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai vyks:

Teritorijų ir kaimo reikalų – 2019 m. rugsėjo 23 d. (pirmadienį), 14.00 val.

Strateginio planavimo –  2019 m. rugsėjo 23 d. (pirmadienį), 15.30 val.

Socialinių reikalų ir teisėtvarkos – 2019 m. rugsėjo 24 d. (antradienį), 13.00 val.

Ekonomikos ir finansų – 2019 m. rugsėjo 24 d. (antradienį), 14.00 val.

Daugiau

2019-09-20  Nuvilnijo emocijų kupinas kultūrinis savaitgalis Pagėgiuose

Rugsėjo 13–15 dienomis Pagėgiuose vyravo šventinė nuotaika, miestas skendo renginių gausoje: čia vyko krašto šventė „Pagėgiai – laiko labirintuose“. Šventės temą „Pasaulio tautos“ buvo galima įspėti jos nežinant: žavingais skirtingų tautų kostiumais pasidabinę kraštiečiai traukė atvykusiųjų į šventę dėmesį. Tema pasirinkta neatsitiktinai: 2019 m. paskelbti Pasaulio lietuvių metais.

Šventinių renginių pasiūla buvo didelė, tačiau Pagėgių savivaldybės administracijos vadovai dalyvavo visuose renginiuose. Tuo pačiu metu priėmė svečių delegacijas iš miestų partnerių – Ilavos (Lenkija),  Zabludow (Lenkija), Dobrzynevo (Lenkija), Kose (Estija), Sovetsko (Rusijos Federacija) ir kitus į šventę atvykusius garbius svečius.

Daugiau

2019-09-20  „Pagėgiai – laiko labirintuose“ traukė ir sportui neabejingus kraštiečius

Rugsėjo 14 d. Pagėgių krašto šventės „Pagėgiai – laiko labirintuose“ metu vyko sportinės varžybos.

Tradiciniame bėgime „Mikytai – Pagėgiai“ užsiregistravo 101 dalyvis iš Pagėgių, Šilutės bei Tauragės savivaldybių. Nugalėtojai buvo suskirstyti ir apdovanoti pagal amžiaus grupes.

Mergaičių iki 12 m. amžiaus grupėje nepralenkiama buvo ir pirmą vietą iškovojo M. Prėlitytė,  antrą vietą užėmė K. Kerpytė, trečią – L. Lukoševičiūtė. Berniukų iki 12 m. amžiaus grupėje pirmos vietos nugalėtoju tapo D. Puodžiūnas, antros – G. Lacis, trečios – G. Mickus.

Daugiau

2019-09-20  Kviečiame į aktyvią popietę „Bendrauk judriai“

2019 m. rugsėjo 21 d. (šeštadienį) 13.00 val. kviečiame į Judumo savaitės baigiamąjį renginį – aktyvią popietę „Bendrauk judriai“, kuri vyks laisvalaikio zonoje prie Pagėgių kultūros centro. Programoje: jogos ir kiti sveikatinimo pratimų užsiėmimai su profesionaliais treneriais, dviratukų, paspirtukų varžybos bei kitos pramogos mažiesiems. Visiems dalyviams – skani kiaušinienė ir Šilutės sveikatos biuro dovanos. 15.00 val. pėsčiųjų žygis po Pagėgius. 

Daugiau

2019-09-18  Pagėgių savivaldybėje pradėtos teikti priklausomybių konsultanto paslaugos

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas Savižudybių prevencijos priemonę, nuo rugsėjo 12 d. pradėjo teikti priklausomybių konsultanto paslaugas Pagėgių savivaldybėje.

Veikla įgyvendinama vadovaujantis LR SAM 2018-09-07 įsakymu Nr. V-989 „Dėl priklausomybės konsultavimo paslaugų rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ bei LR SAM 2018-09-07 įsakymu Nr. V-990 „Dėl priklausomybės konsultavimo paslaugų  rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims teikimo neformaliojo mokymo programų derinimo ir priklausomybės konsultavimo paslaugas norinčių teikti asmenų išklausytų kitų mokymų atitikties apraše nustatytiems mokymo programų reikalavimams vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Daugiau

2019-09-18  Kviečiame į Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos darbuotojų paskaitas

Kviečiame į Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos darbuotojų paskaitas, kurios vyks rugsėjo 20 d.  11.00 val. Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje (Vilniaus g. 11, Pagėgiai).

Temos ir pranešėjai:

„Įdomioji miškininkystė – faktai ir emocijos“, „Daugiatikslis miškas – gamtai ir pramonei“, pranešėjas dr. Albinas Tebėra.

„Plantacinė miškininkystė“, „Praktiniai patarimai miško auginimo ir naudojimo klausimais“, pranešėjas dr. Eugenijus Vaitiekus.

Daugiau

2019-09-17  STT atstovas lankėsi Pagėgių savivaldybėje

Rugsėjo 11 dieną Pagėgių savivaldybėje vyko susitikimas su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininku Leonu Barišausku. STT atstovas atvyko susipažinti su naujais Pagėgių savivaldybės vadovais bei aptarti korupcijos prevencijos klausimus.

Susitikimo metu L. Barišauskas pristatė Korupcijos prevencijos (atsparumo korupcijai) metmenis, supažindino su esamomis ir naujomis korupcijos priemonėmis. Vyko diskusija dėl antikorupcinės veiklos priemonių, aptarta Pagėgių savivaldybės korupcijos prevencijos programa bei priemonių planas, kiti korupcijos prevencijos aspektai.

Daugiau

2019-09-17  Projekto Nr. LT-PL-3R-255 partnerių susitikimas Pagėgiuose


Š.m. rugsėjo 13-14 dienomis Pagėgių savivaldybės Priešgaisrinėje tarnyboje vyko projekto „Viešojo administravimo ir bendradarbiavimo stiprinimas saugios aplinkos LT-PL gerinimui“ veikla – darbinis partnerių susitikimas. Susitikimo metu projekto partneriai aptarė projekto pirmojo etapo įgyvendinimą. Įvertino, kaip sekėsi vykdyti suplanuotą projekto grafiką, kokios iškilo projekto vykdymo rizikos. Taip pat susitikime partneriai aptarė pasiruošimą pirmojo projekto įgyvendinimo etapo ataskaitos rengimui bei antrąjam projekto etapui.

Daugiau

2019-09-17  Europos judumo savaitė bus aktyvuota ir Pagėgiuose

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes, įmones ir organizacijas, ugdymo įstaigas, nevyriausybines organizacijas, pavienius asmenis aktyviai įsijungti į palyginti naują veiklą vykstančią visoje Europoje – Judumo savaitę (rugsėjo 16-21 dienomis).

Pagėgių savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai talkinami Pagėgių krašto ugdymo įstaigų ir nevyriausybininkų aktyviai įsijungė į šią iniciatyvą. 

Daugiau

2019-09-17  Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugija kviečia į konferenciją

Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugija kviečia į konferenciją, kurioje bus pristatomas Pagėgių savivaldybėje įgyvendinamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas ,,Iniciatyvos suteikiant profesinio tobulinimo paslaugas darbingo amžiaus ekonomiškai neaktyviems gyventojams“. Taip pat  aptarsime Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos projektą  ir pasiektus rezultatus.

Daugiau

2019-09-13  Skelbimas
2019-09-13  Pagėgių savivaldybėje vykdoma užimtumo skatinimo ir motyvavimo programa

2019 m. rugsėjo 9 d. Pagėgių savivaldybėje vyko pasitarimas dėl užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelio įgyvendinimo.

Pagėgių savivaldybė, kaip viena iš pilotinių savivaldybių, 2019 m. įgyvendina ,,Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims, modelį“, kuris yra sudedamoji užimtumo didinimo programos dalis. Pagrindinis šio modelio tikslas – suteikti pagalbą atsižvelgiant į individualius bedarbio poreikius, didžiausią dėmesį skiriant ilgalaikiams bedarbiams, kurie gauna socialinę paramą.

Daugiau

2019-09-13  PRATĘSIAMAS KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS PAGAL NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ IR BENDRUOMENINĖS VEIKLOS STIPRINIMO 2017-2019 METŲ VEIKSMŲ PLANO ĮGYVENDINIMO 2.3 PRIEMONĘ „REMTI BENDRUOMENINĘ VEIKLĄ SAVIVALDYB

 

 

Pagėgių savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas paramai gauti pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę ,,Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ (toliau – Priemonė).

Priemonė įgyvendinama vadovaujantis Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Pagėgių savivaldybėje tvarkos aprašu (toliau – Savivaldybės tvarkos aprašas), patvirtintu Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. A1-534 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Pagėgių savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“. Priemonei įgyvendinti Pagėgių savivaldybėje skirta 6 073,00 Eur.

Daugiau

2019-09-13  Kūrybinė stovykla Klaipėdoje

Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokykla glaudžiai bendradarbiauja su Klaipėdos S.Šimkaus konservatorija – nuolat vyksta į šios ugdymo įstaigos organizuojamus pedagogų kvalifikacijos kėlimo renginius, konkursus bei festivalius ir jau trečią kartą dalyvauja  projekte – vaikų ir jaunimo festivalyje ,,Muzika kviečia kiekvieną‘‘.

Festivalis  ,,Muzika kviečia kiekvieną‘‘  yra vykdomas visus metus. Pirmasis etapas vyko pavasarį, kai Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijos pedagogai važinėjosi po Žemaitijos krašto meno ir muzikos mokyklas, klausėsi jaunųjų muzikantų ir gabiausius  pakvietė į vasaros kūrybinę stovyklą.

Daugiau

2019-09-13  Vydūno viešojoje bibliotekoje eksponuojama paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“

Daugiau

2019-09-11  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Piktupėnų filialas kviečia aplankyti kraštietės Jurgitos Kervelytės tapybos ant šilko darbų parodą „Šilkinės spalvų gamos“
2019-09-11  NEĮGALIŲJŲ REIKALŲ DEPARTAMENTAS SKELBIA PROJEKTO „NUO GLOBOS LINK GALIMYBIŲ: BENDRUOMENINIŲ PASLAUGŲ PLĖTRA“ PARTNERIŲ ATRANKOS KONKURSĄ
Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM įgyvendindamas institucinės globos įstaigų pertvarką Lietuvoje, planuoja ES lėšomis įgyvendinti projektą “Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra “ kurio tikslas – didinti darbingo amžiaus asmenų su proto ir (arba) psichikos negalia, savarankiškumą ir taip įgalinti juos gyventi bendruomenėje pagal jų poreikį teikiant bendruomenines apsaugoto būsto, socialinių dirbtuvių, įdarbinimo su pagalba, pagalbos priimant sprendimus paslaugas.

Daugiau

2019-09-11  Pagėgių savivaldybės delegacija dalyvavo Sovetsko miesto šventėje

Pagėgių savivaldybė yra pasirašiusi kultūrinio bendradarbiavimo sutartį su Tilžės (dabar Sovetskas) savivaldybe ir palaiko draugiškus ryšius su artimais kaimynais, keičiasi kultūrinėmis delegacijomis, dalyvauja vieni kitų miesto šventėse, organizuoja bendrus sportinius renginius.

Daugiau

2019-09-11  Tinklinio turnyre ribų nėra

2019 metų rugsėjo 7 d. Pagėgiuose vyko unikalaus Lietuvoje paplūdimio tinklinio turnyro „100 metų – ne riba“ finalinis etapas. Turnyras pirmą kartą startavo 2016 metais, tačiau iki šiol yra vienintelis toks Lietuvoje. Pagrindinė taisyklė išliko ta pati – dviejų žaidėjų amžiaus (metų) suma turi būti 100 ar daugiau metų. Pagėgiuose vykusiame finaliniame etape dalyvavo 8 vyrų ir 6 MIX (vyras + moteris) komandos.

Turnyro pradžioje sveikinimo žodį tarė Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė ir linkėjo sėkmės varžybose, geros nuotaikos ir nepatirti traumų. Vicemerė pasidžiaugė, kad šiame turnyre nėra ribų ne tik metams, bet ir atstumui. Turnyre dalyvavo paplūdimio tinklinio mėgėjai iš Pagėgių, Šilutės, Tauragės, Klaipėdos, Radviliškio, Panevėžio,  Jonavos ir Rokiškio miestų bei rajonų.

Daugiau

2019-09-10  „Pagėgių miesto vietos veiklos grupė“ neeilinis visuotinis narių susirinkimas
2019-09-10  Ąžuolas Šauliams duos pradžią šviesuolių ąžuolų alėjai Pagėgiuose


Pagėgių krašto šventės metu, rugsėjo 14 dieną, erdvėje prie pernai Lietuvos Valstybės Šimtmečio proga įamžintų Pagėgių krašto savanorių-šaulių majoro Vyčio Kryžiaus kavalieriaus Jono Šimkaus ir eilinio Jurgio Civinsko atminimo ženklo bus pasodintas ąžuoliukas Mažosios Lietuvos šauliams. Pagarbos kalbas išsakys Pagėgių savivaldybės vadovai, Lietuvos šaulių sąjungos ir Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje (Čikaga) valdybos nariai.

Daugiau

2019-09-09  Vaikų dienos centrų veiklos projektų atrankos 20202021 m. konkursas
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, siekdama skatinti vaikų dienos centrų veiklą ir plėtrą, skelbia Vaikų dienos centrų veiklos projektų atrankos 2020–2021 m. konkursą. Konkurso tikslas – atrinkti projektus, kurie padės skatinti vaikų dienos centrų veiklą ir plėtrą.

Galimi pareiškėjai – viešieji juridiniai asmenys ar jų padaliniai (išskyrus ikimokyklinio ugdymo įstaigas, bendrojo ugdymo mokyklas, neįgaliųjų organizacijas ir organizacijas, teikiančias paslaugas tik neįgaliesiems, psichikos sveikatos centrus), teikiantys dienos socialinės priežiūros ir ugdymo paslaugas, išskyrus socialinių paslaugų įstaigas, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Ministerija. Pareiškėjas privalo turėti ne mažiau kaip 10 procentų savo lėšų ar lėšų, gautų iš kitų teisėtų finansavimo šaltinių, nuo visos iš Ministerijos prašomos valstybės biudžeto lėšų sumos.

Daugiau

2019-09-09  Įgyvendintas Kriokiškių kaimo bendruomenės projektas „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. Pagėgių savivaldybės Kriokiškių kaimo bendruomenė teikė paraišką pagal priemonę „Parama kaimo bendruomenėms“ Paraiška „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“ pateikta 2019 vasario mėn. 20d.  Žemės ūkio ministerijos sprendimu Nr. 3D-342   „Dėl projektų, kuriems skiriama valstybės parama pagal 2019 metų  žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros skatinimo programos priemonę „Parama kaimo bendruomenėms“ mūsų bendruomenei skirta 5000,00 eurų su pridėtinės vertės mokesčiu paramos suma. Pagėgių savivaldybės administracija skyrė 620,00 eurų. Viso projekto vertė 5620,00 eurų.

Daugiau

2019-09-09  Lumpėnų bibliotekos skaitytojų kultūrinė edukacija Kintuose

Rugsėjo pradžioje, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Lumpėnų filialo skaitytojai, lydimi bibliotekininkės Nijolės Šedienės, dalyvavo pažintinėje-edukacinėje išvykoje po Kintų Vydūno kultūros centrą.

Dešimtis ištikimiausių bibliotekos skaitytojų, aptardami vasaros įspūdžius, nė nepastebėjo kaip Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos autobusas pasiekė Pamario kraštą, o čia pat – ir Kintų Vydūno kultūros centrą. Čia lumpėniškius maloniai pasitiko šio centro kultūrinės veiklos vadybininkė Asta Neimantienė. Apžiūrėjome erdves puošusias meno darbų ekspozicijas bei klausėmės pasakojimų apie filosofo, lietuvybės skleidėjo, kultūros, raštijos bei visuomenės veikėjo Vydūno gyvenimą, veiklą ir kūrybą. Pabuvojome vidinio „Tilsmo kambaryje“, kur patyrėme įvairiausių pojūčių ir emocijų. Pagal Vydūną, tai  – būtis su savimi, kur gali pažinti save.  

Daugiau

2019-09-09  Vyksta Projekto Nr LT-PL-3R-254 veiklos

Toliau vyksta projekto „Lietuvos-Lenkijos istorija iš trijų miestų perspektyvos“ veiklos, kurio tikslas – stiprinti bendradarbiavimą abipus sienos, tarp Pagėgių, Kėdainių (Lietuva) ir Punsko (Lenkija) skatinant bendrą kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimą ir pritaikymą turizmui, siekiant didinti vietinių ir užsienio turistų skaičių LT-PL teritorijoje.

Kėdainių krašto muziejuje (projekto partneris Nr. 3) įvyko visų projekto partnerių darbinis susitikimas. Kadangi jau baigiasi antrasis finansinis periodas, aptartas veiklų įgyvendinimas, lėšų panaudojimas, projekto įgyvendinimo ypatumai. Aptartas biudžeto ir projekto įgyvendinimo laikotarpio keitimo būtinumas. Susipažinta su Kėdainių krašto muziejumi jo spręstinomis problemomis.

Daugiau

2019-09-09  Informacija dėl Pagėgių savivaldybės 2019 metų visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų finansavimo atrankos konkurso

Pagėgių savivaldybės Bendruomenės sveikatos taryba skelbia konkursą projektams, finansuojamiems iš Pagėgių savivaldybės 2019 m. visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų pagal šias prioritetines kryptis:

  • Vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas;
  • Sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo propagavimas;
  • Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija;
  • Psichikos sveikatos stiprinimo, savižudybių ir smurto prevencija;
  • Užkrečiamų ligų prevencija;
  • Lėtinių neinfekcinių ligų ir traumų prevencija;
  • Aplinkos sveikatinimas;
  • Bendruomenės sveikatos stiprinimas ir sveikatos žinių populiarinimas.

    Daugiau

2019-09-06  Piktupėniškių vasara turininga kelionėmis

Vasara – atostogų metas, metas, kai norisi kažkur pakeliauti, atrasti ir pažinti mūsų Lietuvos bei kaimyninių šalių lankytinas vietas, susipažinti su krašto muziejais, dalyvauti edukacinėse programose. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Piktupėnų filialo bibliotekininkė Nijolė Jogienė parengė kelionių programą ir pakvietė Piktupėnų  ir aplinkinių kaimų gyventojus į pažintines ir edukacines keliones.

Daugiau

2019-09-05  Aptarti Pagėgių krašto šventės organizavimo klausimai

Rugsėjo 4 d. Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje vyko pasitarimas dėl Pagėgių krašto šventės organizavimo „Pagėgiai – laiko labirintuose“, kuri vyks rugsėjo 13-15 dienomis. Pasitarime dalyvavo Pagėgių savivaldybės administracijos vadovai, šventės organizatoriai, Tauragės AVPK Pagėgių policijos komisariato ir VSAT Pagėgių pasienio rinktinės atstovai.

Pasitarimo metu buvo aptarti organizaciniai klausimai, sprendžiamos iškilusios problemos. Prašyta Pagėgių policijos komisariato pareigūnų pagalbos užtikrinant šventės saugumą, taip pat daugiau dėmesio skirti tradicinio bėgimo „Mikytai – Pagėgiai“ bei šventinės eisenos iš miesto stadiono (Pušyno g.) metu.

Daugiau

2019-09-05  Skelbimas
2019-09-04  Skelbimas
2019-09-04  Įvyko pirmasis tarptautinio projekto „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp rytų ir vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“ Nr. LT-RU-1-031 darbo grupės susirinkimas

 

Šių metų rugsėjo 3-ą dieną Vilkyškiuose, Pagėgių krašto turizmo informacijos centre, įvyko pirmasis tarptautinio projekto „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp rytų ir vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“ Nr. LT-RU-1-031 darbo grupės susirinkimas. Projektas finansuojamas 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos (toliau – EKPP) lėšomis. Pagrindinis paramos gavėjas yra VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“, projekto partneris – Sovetsko miesto savivaldybės administracija. Bendra projekto vertė -698 867,00 eurai. Projekto įgyvendinimo laikas – 24 mėnesiai.

Daugiau

2019-09-03  Pasveikinta 90-metį šventusi Pagėgių krašto gyventoja

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius devyniasdešimties metų sukakties proga sveikino Marijoną Molytę gyvenančią Stoniškių seniūnijoje.

Šia proga įteikdamas simbolinę dovaną Savivaldybės meras linkėjo sveikatos, šviesių dienų, artimųjų dėmesio, globos ir meilės.

Daugiau

2019-09-03  Savivaldybės mokyklų bendruomenes pasveikino ir lietus

Šventinė rugsėjo 2-oji diena savivaldybės mokyklų bendruomenes sveikino lietumi, tarsi linkėdama turtingų žiniomis naujų mokslo metų.

Šiemet Pagėgių savivaldybės mokyklose mokslo metų pradžios šventėje Tautinę giesmę giedojo ir taip akademinius metus pradėjo 802 mokiniai, iš jų – 80 pirmokų.

Daugiau

2019-09-03  Atidengtas paminklas Vydūnui

Saulėtą ir šiltą rugsėjo 1-osios dieną Klaipėdoje, Vydūno skvere, atidengtas paminklas filosofui, rašytojui, publicistui, vienam žymiausių Mažosios Lietuvos kultūros veikėjų Vydūnui (tikr. Vilhelmui Storostui). Šioje iškilioje šventėje dalyvavo ir Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos darbuotojos: direktorės pavaduotoja Ramutė Vaitkuvienė, vaikų literatūros sk. vedėja Liudmila Fetingienė ir bibliografijos-informacijos sk. vedėja Asta Andrulienė. Pagėgių bibliotekinei bendruomenei tai ypatingai reikšmingas įvykis, nes nuo 2018 m. kovo 29 d. Vydūno vardas į bibliotekos istoriją įrašytas aukso raidėmis – Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimu Pagėgių savivaldybės viešajai bibliotekai suteiktas Vydūno vardas.

Daugiau

2019-09-03  Pagėgių savivaldybės meras sveikino Jurbarką su 760 metų gimtadieniu

Rugpjūčio 23–25 dienomis Jurbarkas šventė 760 metų gimtadienį. Jurbarko krašto muziejuje įvyko Jurbarko rajono savivaldybės iškilmingas tarptautinio bendradarbiavimo sutarties pasirašymas su Lenkijos Respublikos  Hajnuvkos miesto gminos (savivaldybės) meru.  Ceremonijoje dalyvavo ir  sveikinimo žodį tarė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius. Šventės proga meras įteikė Pagėgių krašto triptiką.

Daugiau

2019-09-02  Skelbimas
2019-09-02  Informacija paraiškų teikėjams pagal Tauragės apskrities regionų kultūros prioritetus
2019-09-02  Skelbimas
2019-09-02  Mero sveikinimas
2019-09-01  Rugpjūčio 26 dieną bitėniškiai atsisveikino su gandrais

 

 

„Pareinu gimto kaimo keliu, einant gluosniai man pasaką seka. Sugrįžtu iš kraštų svetimų, iš toli jau jaučiu duonos kvapą...“, – Irutės Matažinskaitės-Lazickienės eilėmis visus bitėniškius ir svečius, susirinkusius į pirmą kartą organizuojamą Bitėnų kaimo kraštiečių šventę „Gandrai išskrenda tyliai“,  sveikino renginio vedėjos  Danguolė Mikelienė ir Lina Krūminienė.

Tądien Martyno Jankaus muziejaus kiemelyje nuo ryto skambėjo dainos ir rinkosi ten gyvenantys ir buvę Bitėnų kaimo gyventojai su šeimomis, svečiai. Atvykusiųjų skaičius maloniai nustebino ir organizatorius: grįžti į tėviškę ir pabūti kartu, prisiminti jaunystės dienas, vėl išgirsti mylimą dainą, kartu palinguoti ir atsisveikinti su neatsiejama šio krašto dalimi – gandrais – atvyko daugiau nei 150 kraštiečių. Visiems užsiregistravusiems svečių knygoje įteikti simboliški medaus stiklainėliai, o visiems gyvenantiems Bitėnų kaime buvo dovanojami marškinėliai su užrašu „Bitėnai“.

Daugiau

Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     

Prisijungimas gyventojams