Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


archyvas
  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019-11-29  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje – meninė popietė „Mano laikas ir mintys...“

Artėjant advento laikotarpiui, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė pakvietė į spalvų, šiltų pokalbių ir meninės kūrybos sklaidos popietę „Mano laikas ir mintys...“. Renginio metu pristatytos net dvi Pagėgių krašto gyventojų parengtos parodos: tradicinė Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų gyventojų bei Dienos centro lankytojų rankdarbių paroda „Ant kūrybos sparnų“ bei kraštiečio fotografo Kęstučio Zdanevičiaus fotografijos darbų paroda „Veiduose slypinti istorija“.

Daugiau

2019-11-28  KVIETIMAS

2019-11-28  KVIETIMAS

 

2019-11-28  KVIETIMAS

2019-11-28  KVIETIMAS

2019-11-27  Pagėgiuose lankėsi irklentininkai iš Italijos

Lapkričio 26 d. Pagėgių seniūnijos seniūnas Dainius Maciukevičius susitiko su beveik visą Europą irklente apiplaukusiu italu Andrea Ricci ir jo tautiete Alessandra Pieroncini. Svečiai atvyko pasikalbėti apie 2020 m. gegužės 16–30 dienomis Lietuvoje organizuojamą pirmąjį Tarptautinį irklentininkų susirinkimą, kurio metu dalyviai iš Lietuvos ir kitų Europos šalių plauks irklentėmis ir baidarėmis iš Vilniaus į Rusnę.

Daugiau

2019-11-27  Lumpėnų kaimo bendruomenės išvyka į Šakių kraštą

Įgyvendinant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, Lumpėnų kaimo bendruomenė vykdė projektą „Keliaudami pažinkim savo kraštą“. Išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimu, gautą finansavimą (887,00 Eur.) nutarta panaudoti ekskursijai.

Š.m. spalio 30 dieną didelis būrys Lumpėnų kaimo bendruomenės žmonių vyko į kelionę po Šakių rajoną, kurios metu aplankyti Gelgaudiškio ir Zyplių dvarai, pasisvečiuota Lekėčių kulinarinio paveldo moterų klube.

Daugiau

2019-11-27  Veteranų tinklinio turnyre Pagėgiuose – sportinis azartas ir puiki nuotaika

Lapkričio 23 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos sporto salėje vyko tradicija tapęs Pagėgių savivaldybės kalėdinis veteranų (40+) tinklinio turnyras, į kurį susirinko gausus tinklinio mėgėjų vyrų būrys, taip pat prie jų prisijungė ir dvi moterys. Į kasmet VšĮ „Sporto ir turizmo centras“ organizuojamą turnyrą dalyviai atvyko ne tik iš Pagėgių savivaldybės, bet ir iš Šilutės, Tauragės bei Radviliškio savivaldybių.

Buvo išrinkti keturi komandų vadovai: Linas Gedvilas vadovavo komandai „VETERANAI“,– Stasys Šeputis – komandai „MAŽOJI LIETUVA“, Georgijus Drožeanu – komandai „PAGĖGIAI“ ir Dainius Maciukevičius – komandai „BENDRUOMENĖ“. Likusieji dalyviai traukė burtus, į kurią komandą paklius ir taip visi tinklininkai buvo suskirstyti į keturias komandas (po penkis žaidėjus), kurios rato sistema sužaidė tarpusavyje iki dviejų laimėtų setų. Tokia burtų sistema pasiteisino ir Pagėgiuose tapo tradicine ne tik tinklinio turnyre, bet ir kitose sporto šakų varžybose.

Daugiau

2019-11-27  Respublikinis patyriminio ugdymo anglų kalbos pateikčių konkursas „My success story“

„Success is a science; if you have the conditions, you get the result“ (OscarWilde)

Lapkričio 21-oji Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje buvo išskirtinė diena. Šią dieną jau antrą kartą buvo organizuojamas respublikinis patyriminio ugdymo anglų kalbos pateikčių konkursas „My success story“.

Šio konkurso tikslas – skatinti mokinių anglų kalbos mokymąsi, plėtoti mokinių sociokultūrinę kompetenciją, darbą grupėse, tarpmokyklinį bendravimą ir bendradarbiavimą, patirties sklaidą bei populiarinti informacinių technologijų naudojimą. Kiekviena komanda, sudaryta iš trijų narių, turėjo pristatyti savo potemę duota tema „My success story“. Jų užduotis buvo pasirinkti vieną žmogų iš bendruomenės ir atlikti interviu. Norime pasidžiaugti, jog sulaukėme labai įdomių ir įkvepiančių mokinių pristatymų. Gimnazistai domėjosi savo krašto žmonėmis, kurių gyvenimo istorijos ir patirtys yra išskirtinės ir motyvuojančios. Džiaugiamės, jog mokiniai pasirinko kalbėti apie gerai pažįstamus ir artimoje aplinkoje gyvenančius bendruomenės narius. Konkurse buvo pristatyti žinomi bendruomenės atstovai (pedagogai, dvasininkai, švietėjai, pareigūnai, rašytojai, menininkai).

Daugiau

2019-11-27  Stažuotė Lenkijoje ir Čekijoje

Projekto „Lyderių laikas 3“ Pagėgių savivaldybės kūrybinė komanda 2019 m. lapkričio 17–23 d. dalyvavo stažuotėje Lenkijoje ir Čekijoje „Įvairūs mokyklų ir savivaldybių bendradarbiavimo modeliai mokinių mokymosi pažangos užtikrinimo srityje“.

Stažuotės metu Lenkijoje buvo aplankyta Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinė mokykla, taip pat Kovo 11-osios licėjus bei Punsko vaikų darželis. Šiose ugdymo įstaigose ypač daug dėmesio skiriama vaikų pilietiškumo ir bendruomeniškumo ugdymui bei tautiškumo puoselėjimui. Varšuvos ,,Jakuba Jasinskiego“ LXXII Licėjuje ypač akcentuojamas gabių vaikų ugdymas, įgimtų mokinio gebėjimų atskleidimas ir lavinimas bei savanorystė. Šios įstaigos ugdytiniai gali rinktis mokymąsi įvairiose klasėse: humanitarinėje, Europos, karinėje arba pirmosios pagalbos teikimo. Licėjaus bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su Varšuvos miesto savivaldybe, kuri nuolat remia, skatina bei motyvuoja mokinius ir mokytojus.

Daugiau

2019-11-26  KVIETIMAS

2019-11-26  Vyriausybėje aptartas laivybos Nemunu atnaujinimo klausimas

Lapkričio 25 d. LR Vyriausybės rūmuose vykusiame posėdyje buvo aptarta dabartinė laivybos Nemunu situacija ir esamos problemos, svarstytos ateities perspektyvos. Posėdyje dalyvavo Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, Finansų, Vidaus reikalų, Aplinkos viceministrai, verslo atstovai, savivaldybių, kurių teritorijoje teka Nemunas, merai, VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos atstovai.

Daugiau

2019-11-25  Dėl kvietimo teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) kviečia teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui. Pagal šį kvietimą planuojantiems diegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. valstybės parama. Paraiškos teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose) iki 2019 m. gruodžio 31 dienos.

Daugiau

2019-11-25  2019 M. 47 SAVAITĖS DUOMENYS APIE REGISTRUOTUS GRIPO IR ŪMINIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ ATVEJUS
2019-11-25  Apdovanoti trys geriausi Pagėgių krašto ūkiai

Lapkričio 22 d. Kaune apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2019“ geriausi šalies, tarp kurių ir trys geriausi Pagėgių krašto ūkiai. Irmos ir Romaldo Mančų ūkis (Kentriai) pripažintas geriausiu savivaldybėje – I vieta, II vieta – Palmiros Kondrotienės ūkis (Natkiškiai), III – Audronės ir Giedriaus Pakalniškių ūkis (Anužiai). Į renginį vyko ir nusipelniusius krašto ūkininkus sveikino Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius bei pasidžiaugė, kad Pagėgių savivaldybėje yra stiprių, darbščių ir atsidavusių darbui ūkininkų. Renginyje taip pat dalyvavo ir kraštiečius sveikino Pagėgių savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis, LŪS Pagėgių krašto skyriaus pirmininkas Remigijus Kelneris.

Daugiau

2019-11-25  Tinklinio varžybos „3 prieš 3“

Lapkričio 21 ir 22 dienomis vyko merginų ir vaikinų tinklinio „3 prieš 3“ varžybos, į kurias susirinko rekordinis vaikinų ir merginų skaičius – net 21 komanda iš visos savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų.

Daugiau

2019-11-25  Į pamaldas vėl kvies pašventintas Žukų liuteronų evangelikų bažnyčios varpas

apkričio 16 d. Žukų liuteronų evangelikų bažnyčioje buvo neeilinės iškilmės – varpo šventinimas, drauge su Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupu Mindaugu Sabučiu ir parapijos kunigu Ediku Šulcu varpą naujam gyvenimui palaimino Plikių ir Dovilų kunigas Liudvikas Fetingis, Tauragės kunigas Mindaugas Dikšaitis, Batakių kunigas Karolis Skausmenis ir Vilniaus parapijos antrasis kunigas Ričardas Dokšas, Viešvilės katalikų parapijos klebonas Kęstutis Pajaujis. Iškilmėse taip pat dalyvavo LR Seimo narys Ričardas Juška, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Komskis.

Daugiau

2019-11-25  PAGĖGIŲ MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ KONSULTACINIAI MOKYMAI

PROJEKTAS FINANSUOJAMAS IŠ EUROPOS SOCIALINIO FONDŲ LĖŠŲ

PAGĖGIŲ MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

KONSULTACINIAI MOKYMAI

„PAGĖGIŲ MIESTO VIETOS PLĖTROS 2014 – 2020 M. STRATEGIJAI

 ĮGYVENDINTI SKIRTŲ PROJEKTŲ INICIAVIMAS“ 

Daugiau

2019-11-25  Kvadrato varžybos

Lapkričio 5-7 dienomis vyko Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų mokinių kvadrato varžybos. Į varžybas atvyko visos Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos.

 2009 m.g. ir jaun.  mokinių grupei atstovavo trys mokyklos: Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinė mokykla, Stoniškių pagrindinė mokykla ir Pagėgių pradinė mokykla. Sėkmė nusišypsojo Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos pradinukams, jie iškovojo pirmąją vietą.

Daugiau

2019-11-25  Tarybos posėdis

2019 m. lapkričio 28 d., 10.00 val., Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje (Vilniaus g. 11, Pagėgiai) vyks Pagėgių savivaldybės VI-jo šaukimo tarybos 10 posėdis.

Daugiau

2019-11-22  Pagėgių savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdis

2019 m. lapkričio 28 d. 11.00 val. Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje vyks Pagėgių savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdis.

Daugiau

2019-11-22  Aptarti Pagėgių savivaldybėje įgyvendinamo projekto „Paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Tauragės regiono savivaldybėse. I etapas“ darbai

Lapkričio 15 d. Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje vykusiame susitikime su VšĮ „Lietuvos regioninių tyrimų institutas“ projektų ekspertėmis dėl paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo funkcijų atlikimo procedūrų optimizavimo ir automatizavimo Pagėgių savivaldybės administracijoje  kalbėjosi savivaldybėje įgyvendinamo projekto „Paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Tauragės regiono savivaldybėse. I etapas“ vadovė Loreta Razutienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė (mentorė) ir projekto koordinatorė Dalia Šėperienė, Pagėgių savivaldybės Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vedėja.

Daugiau

2019-11-22  Pagėgių krašto ūkininkai jungiasi prie tolesnio masinės protesto akcijos Lietuvoje etapo – protestuos su savo technika

Per Lietuvą nuvilnijus žemdirbių protesto akcijai prieš numatomus papildomus mokesčius žemdirbiams, kurios metu ūkininkai savo laukuose statė žaliai nudažytus kryžius – simbolinį ženklą, kad žemės ūkis tampa nebepakeliama našta, o numatomi mokesčiai – tiesiausias kelias į ūkio sunaikinimą, vėl ruošiamasi kitam protesto etapui, kuris planuojamas 2019 m. lapkričio 26 d.

Daugiau

2019-11-21   NATKIŠKIEČIŲ IŠVYKA Į ZYPLIŲ DVARĄ

Įgyvendinant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017– 2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, Natkiškių kaimo bendruomenė vykdė projektą „Keliaukim kartu bendruomeniškumo keliu“. Išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimu, gautą finansavimą (795,00 Eur.) nutarta panaudoti ekskursijai. Padedant bendruomenės pirmininkei, seniūnaitėms buvo suorganizuota kelionė į Zyplių dvarą.

Daugiau

2019-11-21  KVIETIMAS

 

2019-11-21  Žukuose varžėsi taikliausią ranką turintys smiginio entuziastai

Lapkričio 16 d. Žukuose jaunimo klube „Žukų skalviai“ vyko Smiginio turnyras VšĮ „Sporto ir turizmo centro“ taurei laimėti, kurį organizavo VšĮ „Sporto ir turizmo centras“, jaunimo klubas „Žukų skalviai“,  Žukų kaimo bendruomenės pirmininkas Vygantas Kerpė.

Į turnyrą susirinko Pagėgių krašto smiginio mylėtojai. Daugiausia šios sporto šakos atstovų buvo iš Žukų, ir neatsitiktinai, nes žukiškiai ypač propaguoja smiginį, tiesa ir tai, kad užsukus į bet kurią kaimo sodybą, galima rasti smiginio lentą. Atskirose grupėse varžėsi 6 moterys ir 12 vyrų. Turnyre vyrai žaidė pagal klasikinio smiginio taisykles, 301 taškas, partiją reikėjo užbaigti dvigubu skaičiumi iki dviejų laimėtų setų, o moterys metė po tris strėles aštuonis kartus.

Daugiau

2019-11-19  PASKELBTA DARBO VIETŲ STEIGIMO (PRITAIKYMO) SUBSIDIJAVIMO PARAIŠKŲ ATRANKA

2019 m. lapkričio 4 d. Užimtumo tarnybos interneto puslapyje paskelbta 2019 m. darbo vietų steigimo (pritaikymo) subsidijavimo paraiškų atranka. Skelbimą rasite čia: https://uzt.lt/news/darbo-vietu-steigimo-pritaikymo-subsidijavimo-paraisku-atranka-2019-m-2/

Paraiškas darbdaviai gali pateikti iki 2019 m. gruodžio 4 d. Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyriuose.

Daugiau

2019-11-19  Atrinktas finansavimui dar vienas bendradarbiavimo per sieną projektas

Lapkričio 15 d. Pagėgių savivaldybės administracija sulaukė ilgai lauktos žinios apie Interreg VA Lietuva–Rusija bendradarbiavimo per sieną 2-ajam kvietimui teiktos paraiškos, kartu su Sovetsko miestu, atrinkimą finansinei paramai gauti.

Pagėgių savivaldybės administracija, kartu su savo ilgamečiu partneriu Sovetsko miesto administracija, 2019 m. balandžio 17 d. pateikė bendrą paraišką „Elektroninė demokratija – sąlyga efektyviam Pagėgių ir Sovetsko vietos valdžios institucijų ir piliečių dialogui“. Projektą teikė programos 3.1  prioritetui Bendradarbiavimo tarp valdžios institucijų skatinimas ir vietos bendruomenių stiprinimas. Atrinkti finansuoti tik du projektai, vienas iš jų Pagėgių.

Daugiau

2019-11-19  Lietuvos merginų tinklinio čempionato varžybos Klaipėdoje

Lapkričio 16 d. Klaipėdoje vyko Lietuvos merginų tinklinio čempionato  pirmas turas. Pagėgių meno ir sporto mokyklos tinklininkės (treneris A. Musvydas)  nugalejo Raseinių komandą (3-0) ir po atkaklių kovų nusileido Klaipėdos tinklinio akademijai. Visi trys  kėliniai baigėsi lygiosiom (24-24), bet sėkmė buvo Klaipėdos komandos pusėje.

Daugiau

2019-11-19  Benas Mišeikis – trečios vietos laimėtojas

Lapkričio 15 d. Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos lengvaatlečiai dalyvavo Lietuvos vaikų olimpinių vilčių lengvosios atletikos varžybose rajonų grupėje Šiauliuose.

Daugiau

2019-11-19  Vaikų ir jaunimo festivalis ,,Muzika kviečia kiekvieną‘‘

Lapkričio 16 d. Klaipėdos koncertų salėje vyko III-iojo vaikų ir jaunimo festivalio ,,Muzika kviečia kiekvieną‘‘, kurį organizavo Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija, baigiamasis koncertas.  Festivalio tikslas – pasitelkus į pagalbą žinomus atlikėjus  bei pedagogus iš Lietuvos ir užsienio, suburti  bendram muzikavimui, kūrybai bei atlikimo įgūdžių lavinimui Klaipėdos miesto bei Vakarų Lietuvos meno ir muzikos mokyklų jaunuosius muzikus.

Daugiau

2019-11-19  2019 M. 46 SAVAITĖS DUOMENYS APIE REGISTRUOTUS GRIPO IR ŪMINIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ ATVEJUS
2019-11-19  NATKIŠKIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS VEIKLOS 15-KOS METŲ JUBILIEJUS

 

Lapkričio mėn. 9 d. Natkiškių kaimo bendruomenė minėjo savo 15-kos metų veiklos jubiliejų. 10.00 val. Natkiškių kaimo bendruomenės patalpose vyko edukacinė programa ,,Susikurk Kalėdinę nuotaiką“, kurios metu dalyviai galėjo patys pasidaryti Kalėdinį vainikėlį. Ačiū Jurgitai ir Romutei už nuostabią edukaciją. 19.00 val. visi svečiai ir bendruomenės nariai rinkosi į Natkiškių kultūros namus į 15-kos metų jubiliejaus šventę ,,Bendruomenė – tai  viena šeima“.

Daugiau

2019-11-19  Glaudus mokyklų bendradarbiavimas. Edukacinė išvyka į Kauną

Spektaklis + edukaciniai užsiėmimai

Ankstyvą  lapkričio 12-os rytą gausus Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos bei Stoniškių pagrindinės mokyklos mokinių būrys išvyko į Kauną.

Pirmoji ekskursijos „stotelė“ buvo Kauno miesto kultūros centras „Girstutis“. Anglų kalbos mokytojos Ona Mikašauskienė, Gitana Degutienė  bei Sigutė Pranckevičienė sukvietė mokinius pasigrožėti  „TNT Britain“ atvežtu spektakliu „Tomo Sojerio nuotykiai“ („The Adventures of Tom Sawyer“), sukurtu pagal Marko Twaino romaną. Spektaklyje  vaidino profesionalūs aktoriai iš Didžiosios Britanijos.

Daugiau

2019-11-18  Kviečiame teikti neformaliojo vaikų švietimo programų paraiškas

Kviečiame neformaliojo vaikų švietimo teikėjus, ketinančius pretenduoti į neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) programų finansavimą 2020 m. vasario-birželio mėn., teikti NVŠ programos(ų) atitikties reikalavimams paraiškas (formą rasite čia). Pasirašytą ir užpildytą paraiškos originalą su prašymu ir kitais dokumentais, įrodančiais teisę ir galimybes vykdyti NVŠ veiklą, reikia pristatyti į Pagėgių savivaldybės administraciją (adresu: 203 k., Vilniaus g. 11, Pagėgiai) iki 2019 m. gruodžio 13 d. NVŠ teikėjas gali teikti kelias NVŠ programas. Kiekvienai programai pildoma atskira NVŠ programos atitikties reikalavimams paraiškos forma.

Daugiau

2019-11-15  Tauragės apskrities seniūnų sueiga šiemet vyko Pagėgiuose

Lapkričio 14 d. Pagėgiuose vyko Tauragės apskrities Pagėgių, Tauragės, Šilalės, Jurbarko savivaldybių seniūnų sueiga, į kurią susirinko daugiau nei 30 regiono seniūnų ir jų pavaduotojų,  taip pat dalyvavo apskrities savivaldybių merai, merų pavaduotojai, administracijos direktoriai, administracijos direktorių pavaduotojai, kiti svečiai.

Daugiau

2019-11-15  DĖL PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS SOCIALINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ NEĮGALIESIEMS BENDRUOMENĖJE PROJEKTŲ

Iki šių metų lapkričio 5 d. vyko paraiškų dalyvauti Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 metų projektų atrankos konkurse priėmimas.

Daugiau

2019-11-15  Susitikime kalbėtasi dėl būsimos Jono Šimkaus memorialinės ekspozicijos Pagėgiuose įkūrimo

Lapkričio 14 d. Pagėgių savivaldybės vadovai susitiko su Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje valdybos nariu, Mažosios Lietuvos mylėtoju, bendrų projektų, įamžinant Mažosios Lietuvos istorijos įvykius,  partneriu Ernestu Lukoševičiumi. 

Daugiau

2019-11-15  Naujagimio kraitelis bus dovanojamas ir Pagėgių savivaldybės šeimoms

Lapkričio 7 d. Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje vykusiame savivaldybės Šeimos komisijos posėdyje, kuriam pirmininkavo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, buvo svarstomas klausimas dėl kūdikio kraitelio dovanojimo savivaldybės šeimoms.

Daugiau

2019-11-15  KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS SMULKIOJO IR VIDUTINIO VERSLO SUBJEKTAMS

Pagėgių savivaldybės administracija kviečia Pagėgių savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektus teikti paraiškas finansavimui gauti. Paraiškos priimamos ir registruojamos nuo 2019 m. lapkričio 13 d. iki 2019 m. lapkričio 19 d. Pagėgių savivaldybės administracijos priimamajame (Vilniaus g. 11, Pagėgiai, II aukštas).

Daugiau

2019-11-15  Berlyno sienos griuvimui – 30!

Lapkričio 9-ąją buvo minimas Berlyno sienos, tapusios Šaltojo karo simboliu, griuvimo trisdešimtmetis. Prie šio svarbaus ne tik Vokietijai, Europai, bet ir visam pasauliui įvykio minėjimo prisijungė ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija.

Gimnazijos koridoriuje iškilo Berlyno sienos fragmentas, ant kurio buvo pateikta informacija apie Berlyno sienos atsiradimą bei griuvimą, įdomūs tą laikotarpį menantys faktai, žmonių prisiminimai, sukurtos eilės, mintys bei nuotraukos. Prie „Berlyno sienos“ vyko integruotos vokiečių kalbos ir istorijos pamokos. Per vokiečių kalbos pamokas mokiniai žiūrėjo ir aptarė vokiškus apie Berlyno sieną sukurtus filmus. Jaunieji gimnazijos kraštotyrininkai sukūrė lankstinukus, kuriuose pateikė svarbiausius šio istorinio įvykio faktus, ir dalino juos mokiniams bei mokytojams.

Daugiau

2019-11-15  Kalbėtasi apie šiuolaikinio šokio perspektyvas

Pagėgių savivaldybės Kultūros centre lankėsi Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė, Šiuolaikinio šokio asociacijos vadovė ir M.K.Čiurlionio menų mokyklos modernaus šokio dėstytoja ir Audronis Imbrasas, Lietuvos šokio informacijos centro vadovas. Svečiai kvietė diskusijai apie regioninės šokio sklaidos programos idėjos ir galimų bendradarbiavimo formų. Taip pat norėjo apžiūrėti  Pagėgių kultūros centro turimas vietas, scenas, erdves, tinkamas šokio pristatymui.

Daugiau

2019-11-14  Skelbimas
2019-11-14  Skelbimas
2019-11-14  Teatralizuoti rytiniai skaitymai su Pepe Ilgakojine

Lapkričio 11 dieną Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji bibliotekoje buvo organizuojami skaitymai vaikams „Auštant“ pagal Astridos Lindgren knygą „Pepė Ilgakojinė“. Pagėgių pradinė mokykla bendradarbiaujant su Pagėgių savivaldybės Vydūno viešąja biblioteka dalyvavo projekte „Šiaurės šalių literatūros savaitė“, kurios metu ir yra rengiami skaitymai vaikams „Auštant“. Projektas  skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

Daugiau

2019-11-14  Pagėgių bibliotekoje – interaktyvi pasaulio pažinimo pamoka

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyko interaktyvi pasaulio pažinimo pamoka, kurioje dalyvavo Pagėgių savivaldybės Pagėgių pradinės mokyklos 4 klasės mokiniai su mokytoja Aušra Majoravičiene.

Daugiau

2019-11-14  Profesinis susitikimas su Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos atstovais

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė visuomet atvira naujoms žinioms, iniciatyvoms, profesiniams susitikimams su kolegomis ir dalijimuisi gerąja profesine patirtimi. Vienu iš tokių prasmingų ir įsimintinų susitikimų tapo Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos, kuri yra apskrities teritorijoje veikiančių viešųjų bibliotekų veiklos tyrimo, koordinavimo, metodinės pagalbos, tarpbibliotekinio abonemento, bibliografijos, kraštotyros ir informacijos centras, atstovų profesinė viešnagė Vydūno viešojoje bibliotekoje. Apsilankymo Pagėgiuose metu, Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė vedė bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo mokymus tema „Emocinio intelekto pasekmė – kūrybiškumas“.

Daugiau

2019-11-14  Purpurinė banga – aštuoniolikoje Lietuvos miestų ir rajonų

Trečiadienio vakarą šešiolikoje Lietuvos miestų ir rajonų purpurine spalva nusidažė net dvidešimt pastatų. Vilniuje purpurine spalva aštuonias dienas švies LR Seimas ir Žvėryno tiltas. Nuo 2011-ųjų likus kelioms dienoms iki lapkričio 17-osios – Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos – šia spalva apšviečiami įvairūs pasaulio pastatai daugiau nei 60 šalių. Anot neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovės Astos Speičytės Radzevičienės, purpurinė spalva skleidžia žinią visuomenei apie neišnešiotą naujagimį, priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus.

Daugiau

2019-11-13  Pagėgių savivaldybė prisideda prie Pasaulinės neišnešioto naujagimio sąmoningumo dienos akcijos

Lapkričio 17-ąją minima Pasaulinė neišnešioto naujagimio sąmoningumo diena. Lietuvoje ankstukais rūpinasi Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ ir, minint 10-ąsias Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos metines, kviečia lapkričio 13–20 dienomis purpurine spalva apšviesti visą Lietuvą.

Daugiau

2019-11-13  VSAT kviečia rinktis įvadinio mokymo kursus Pasieniečių mokykloje

Ateinančių metų sausio 13 d. VSAT Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turintieji aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenys kviečiami rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

Norintieji mokytis kursuose ir gauti į juos siuntimus pateikti dokumentus turi iki gruodžio 13 d.

Daugiau

2019-11-12  2019 M. 45 SAVAITĖS DUOMENYS APIE REGISTRUOTUS GRIPO IR ŪMINIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ ATVEJUS
2019-11-12  Pagėgiuose svečiavosi Plungės kultūros centro simfoninis orkestras

Lapkričio 10 d. Pagėgių savivaldybės kultūros centre svečiavosi Plungės kultūros centro simfoninis orkestras (vad. Ieva ir Paulius Lygnugariai) ir susirinkusiems dovanojo išskirtinį, jaunatvišką, puikios muzikos ir gerų emocijų pripildytą koncertą.

Plungės kultūros centro simfoninis orkestras vykdo kultūrinės edukacijos projektą „Jaunųjų muzikų platforma „A CADENZA.LT“ ir  koncertuoti kartu pakvietė Žemaitijos regiono jaunuosius muzikus ir vokalistus, taip jiems sudarydamas galimybę tobulėti, pristatyti savo kūrybą ir koncertuoti kartu su solidžiu simfoniniu orkestru.

Kartu su orkestru solo kūrinius atliko ir mūsų kraštietė Dovilė Povilionytė (18 m., Pagėgiai, vokalas).

Daugiau

2019-11-12  Įvyko pirmasis Verslo subjektų paraiškų svarstymo posėdis

Lapkričio 12 d. įvyko Pagėgių savivaldybės Verslo subjektų paraiškų svarstymo komisijos pirmasis posėdis, kurio metu išrinktas komisijos pirmininkas, pirmininko pavaduotojas ir sekretorius, taip pat parengta paraiškų vertinimo anketa.

Daugiau

2019-11-12  KVIETIMAS
2019-11-12  Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 2019 m. rugsėjo 2 d. paskelbė Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo (toliau – NAVA) konkursą, kurio metu nacionaliniais atsakingo verslo apdovanojimais bus pagerbtos įmonės, 2019 m. labiausiai prisidėjusios prie socialinės atsakomybės principų taikymo savo veikloje ir / ar už jos ribų.

Atsižvelgiant į gautų paraiškų skaičių, 2019 m. lapkričio 4 d.  terminas teikti paraiškas buvo pratęstas siekaint gauti daugiau paraiškų iš labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių.

Įmonių paraiškas prašome pateikti DOC ir PDF formatais elektroniniu paštu adresu nava@socmin.lt iki 2019 m. lapkričio 15 d. imtinai.

Daugiau

2019-11-11  Pagėgiuose vyko diskusija apie pieno ūkio modernizaciją sunkmečiu

Lapkričio 8 d. Pagėgių savivaldybės kultūros centre vyko diskusija „Pieno ūkio modernizacija sunkmečiu – patirtys ir išmintys“, kurioje dalyvavo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė ir administracijos direktorė Jūratė Mažutienė. Diskusijos dalyvius sveikino mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė ir džiaugėsi, kad savivaldybėje yra daug stiprių, darbščių ir atsidavusių darbui ūkininkų, taip pat dėkojo jiems už tai, kad sunkiu kasdieniu darbu kuria ne tik savo šeimos, bet ir savivaldybės gerovę.

Daugiau

2019-11-11  Pagėgių savivaldybės stalo teniso turnyre vyko įnirtingos kovos

Š.m. lapkričio 9 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnastikos salėje vyko Pagėgių savivaldybės stalo teniso dvejetų (2x2) turnyras, kuriame dalyvavo 24 dalyviai ne tik iš Pagėgių savivaldybės, bet ir svečiai iš Tauragės bei Šilutės rajonų, taip pat atvyko svečias iš Sovetsko (Rusijos Federacija). Teniso entuziastai burtų keliu susiskirstė į 12 dvejetų.

Daugiau

2019-11-11  Pasveikinta 90-metį šventusi Pagėgių krašto gyventoja

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius ir Pagėgių seniūnijos seniūnas Dainius Maciukevičius devyniasdešimties metų sukakties proga sveikino Mikytų kaimo gyventoją Tanę Naujokienę.

Gražios sukakties proga Savivaldybės meras linkėjo sveikatos, šviesių dienų, artimųjų globos ir meilės.

Daugiau

2019-11-11  Kviečiame smulkiojo ir vidutinio verslo įmones dalyvauti kibernetinio saugumo apklausoje

 

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai Gabrielė Bilevičiūtė, Justas Kidykas ir Rūta Beinoriūtė Krašto apsaugos ministerijoje analizuoja Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) įmonių kibernetinio saugumo problematiką ir kuria sąmoningumo kėlimui skirtą priemonių paketą, kuris atlieptų Lietuvos SVV įmonių spragas ir poreikius kibernetinio saugumo srityje.

Daugiau

2019-11-07  Diskutuota dėl Martyno Jankaus sodybos daržinės remonto

Lapkričio 6 d. Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Mažutienė, direkt. pavaduotojas Virginijus Komskis, Architektūros ir kraštotvarkos  skyriaus vyresnysis specialistas Valdemaras Dikmonas,  Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus darbuotojos ir Lumpėnų seniūnė susitiko su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Tauragės skyriaus atstovais Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus sodyboje (Jankaus g. 3, Bitėnų k., Lumpėnų sen.) aptarti neseniai įsigytos Martyno Jankaus sodybos daržinės būklės.  Martyno Jankaus sodyba ir sodybos teritorija yra saugomi objektai ir yra įtraukti į Kultūros vertybių registrą.

Daugiau

2019-11-07  Kaune aptartos regionų kultūros politikos aktualijos

Lapkričio 5 d. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, kartu su kitų savivaldybių vadovais, dalyvavo susitikime su Kultūros ministru Mindaugu Kvietkausku. Susitikimas vyko Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune, jo metu aptartos kultūros politikos aktualijos, apžvelgta tolygios kultūrinės raidos regionuose programa, pristatytos savivaldybių kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo galimybės.

Daugiau

2019-11-07  Nuspręsta susivienyti ir kartu įgyvendinti Tauragės regiono turizmo plėtros idėjas

Lapkričio 5 d. Raudonės pilyje (Raudonės mst., Jurbarko raj.) vyko VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertų Gedimino Česonio ir Romualdo Stankaičio organizuotas darbo grupės susitikimas, kuriame aptarti pilotinio projekto „Tauragė+“ turizmo plėtros prioritetai ir jų įgyvendinimo veiksmai Tauragės regione. Turizmo plėtra yra viena iš sudedamųjų rengiamos „Tauragė+“ funkcinės zonos plėtros strategijos dalių.

Susitikime dalyvavo Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, administracijos direktorė Jūratė Mažutienė, Pagėgių savivaldybės įstaigų vadovai bei verslo atstovai, taip pat kitų Tauragės regiono (Tauragės, Šilalės, Jurbarko) savivaldybių administracijų ir įstaigų, saugomų teritorijų direkcijų, verslo, mokymo įstaigų, žiniasklaidos atstovai.

Daugiau

2019-11-07  PROJEKTAS „BENDRUOMENINĖS KOMPLEKSINĖS PASLAUGOS ŠEIMAI PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖJE“

Jau dvejus  metus Pagėgių savivaldybės administracija kartu su partneriais Pagėgių savivaldybės socialinių paslaugų centru ir  VšĮ „Sudoku“ įgyvendina projektą „Bendruomeninės kompleksinės paslaugos šeimai Pagėgių savivaldybėje“, pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“,  finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis.

Pagėgių savivaldybės gyventojų  suinteresuotumas projekto veiklomis viršijo lūkesčius: buvo planuojama teikti paslaugas 86 asmenims,  šiuo metu bendras projekto dalyvių skaičius yra daugiau nei 300.  Šis skaičius nėra galutinis, nes projektas dar tebevyksta.

Daugiau

2019-11-07  Jaunieji Pagėgių imtynininkai – Lietuvos čempionai

Spalio pabaigoje Kelmės sporto centre vyko Lietuvos laisvųjų imtynių mokinių jaunučių pirmenybės, kuriose čempionų titulus iškovojo trys Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokyklos auklėtiniai: Lukas Dovydovas (34 kg svorio kategorija), Gabrielius Lacis (41 kg svorio kategorija) ir Audrius Dovydovas (44 kg svorio kategorija).

Daugiau

2019-11-06  KVIETIMAS
2019-11-06  KVIETIMAS

Siekiant  paskatinti Pagėgių krašto gyventojus aktyviau dalyvauti Užimtumo tarnybos vykdomoje  savarankiško užimtumo rėmimo priemonėje, 2019 m. lapkričio 26 d. 14 val. organizuojamas renginys „Savarankiško užimtumo rėmimas“. Į renginį kviečiame atvykti visus, kurie domisi parama verslui, taip pat įvairių įstaigų, bendruomenių, su jaunimu dirbančių organizacijų  darbuotojus.

Daugiau

2019-11-06  Skelbimas
2019-11-06  Mokėmės bendradarbiaujant

2019 m. spalio 29 d. Tauragės „Šaltinio" progimnazijoje rinkosi Jurbarko r. sav., Tauragės r. sav., Pagėgių sav. ir Šilutės r. sav. projekto Lyderių laikas 3 kūrybinės komandos. Vyko bendradarbiavimo renginys „Turiu įrodymų, jog, keičiantis man, keičiasi ir aplinka“. Renginio sumanytojai, visų kūrybinių komandų kuratorė Asta Grinevičienė, projekto tyrėjų atstovė dr. Jūratė Valuckienė, projekto vadovė dr. Eglė Pranckūnienė ir konsultantas Vitas Zabita, visus surinko turėdami tikslą pasidalinti sukurtų pokyčio projektų patirtimi ir aptarti esminius pokyčius savivaldybėse bei ugdymo įstaigose.

Daugiau

2019-11-06  Skelbiamas konkursas Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktoriaus pareigoms užimti
2019-11-05  2019 M. 44 SAVAITĖS DUOMENYS APIE REGISTRUOTUS GRIPO IR ŪMINIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ ATVEJUS
2019-11-04  Baigiamajame tarptautinio vargonų muzikos festivalio „Vargonų muzika Vilkyškiuose – 2019“ koncerte skambėjo XVII a. pradžios klavyrinė muzika

Lapkričio 3 d., sekmadienį, Vilkyškių evangelikų  liuteronų bažnyčioje vyko pamaldos ir baigiamasis tarptautinio vargonų muzikos festivalio „Vargonų muzika Vilkyškiuose – 2019“ koncertas. Festivalis vyksta nuo 2009-ųjų, į kurį atvyksta vargonininkų, chorų ir ansamblių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Vokietijos, Šveicarijos, Latvijos bei Estijos. Festivalis tapo tradicine bažnytinės ir pasaulietinės muzikos švente, trunkančia 3–5 mėnesius. Kaip teigia organizatoriai, Vilkyškių bažnyčios akustika yra tas akstinas, traukiantis koncertuoti įvairių stilių muzikus.

Daugiau

2019-11-04  PROJEKTAS „BENDRUOMENINĖS KOMPLEKSINĖS PASLAUGOS ŠEIMAI PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖJE“

Jau du metus Pagėgių savivaldybės administracija kartu su partneriais Pagėgių savivaldybės socialinių paslaugų centru,  VšĮ „Sudoku“ įgyvendina projektą „Bendruomeninės kompleksinės paslaugos šeimai Pagėgių savivaldybėje“, pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“,  finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis. Pagėgių savivaldybės gyventojų  suinteresuotumas projekto veiklomis viršijo lūkesčius. Buvo planuojama teikti paslaugas 86 asmenims.  Šiuo metu bendras projekto dalyvių skaičius gerokai per 300 asmenų.  Šis skaičius nėra baigtinis, nes projektas dar tebevyksta.

Daugiau

2019-11-04  LSA tarybos posėdyje savivaldybių vadovai aptarė finansavimo klausimus

Spalio 30 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė. LSA tarybos posėdžio metu finansų ministras Vilius Šapoka su šalies savivaldybių vadovais aptarė ateinančių metų savivaldybių finansavimo klausimus, Vidaus reikalų ministerijos atstovai pristatė Regioninės plėtros įstatymo projektą.

Daugiau

2019-11-04  PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA KVIEČIA TEIKTI PARAIŠKAS DĖL MEDŽIOJAMŲJŲ GYVŪNŲ DAROMOS ŽALOS PREVENCINIŲ IR KITŲ PRIEMONIŲ DIEGIMO

Pagėgių savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas dėl medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencinių ir kitų priemonių diegimo Pagėgių savivaldybėje. Paraiškos planuojamoms prevencinėms priemonėms įgyvendinti teikiamos Pagėgių savivaldybės administracijai. Paraiškas reikia pateikti iki einamųjų metų gruodžio 1 dienos.

Daugiau

2019-11-01  KVIETIMAS

Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     

Prisijungimas gyventojams