Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2020-07-29 -
TRADICINĖ VASAROS ŠVENTĖ ,,ŠVENTA ONA - DUONOS PONIA“

Liepos 25 d. Natkiškių kaimo parkelyje vyko 23-ioji  tradicinė vasaros šventė ,,Šventa Ona - duonos ponia“. Nuo ankstyvo ryto kvieslys su dviem jaunomis lietuvaitėmis važinėjo po kaimą ir kvietė visus į šventę. 12.00 val. į kultūros namus prigužėjo šeimininkių, norinčių išsikepti šviežios duonos ir pasidalinti savo receptais. Vyko edukacinė veikla ,,Visur duona su pluta“. Edukaciją vedė Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Jurgita Brazauskienė, o duonelę kepti mokė Norkaičių bendruomenės ,,Galmena“ moterys. Kol duona kepė vyko šiltas pabendravimas prie arbatos stalo: ragavome duonytę, šakotį  ir svečių dovanotą sūrį.


Parkelyje buvo galima pasigrožėti Virginijos Rukšnaitienės karpinių paroda, įsigyti pintą krepšį ar pasipuošti rankų gamintais dirbiniais. Šv. Mišias aukojo Žygaičių parapijos kunigas Tomas Domarkas, giedojo Natkiškių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Gluosnė“, pašventina duona. Po Šv. Mišių ragaudami girą ir duoną, susirinkę žiūrovai galėjo paklausyti ir Natkiškių kultūros namų kvarteto koncerto. Vaikučiai smagiai leido laiką su klounu ir kitais animaciniais personažais. Visą dieną vyko aktyvios seniūnijų sportinės varžybos, linksmosios estafetės visų amžiaus grupių dalyviams. Pavargę, bet laimingi ir apdovanoti sportininkai galėjo atsipūsti ir įsijungti į šventės vakarinę dalį.

Kiekvienoje šventėje stengiamės išlaikyti tradicijas ir supažindinti su jomis jaunąją kartą. Gražiais žodžiais ir eilėmis apipintas įvyko vėliavos įnešimas, ugnies aukure įkūrimas ir duonos pristatymas. Sveikinimo žodį tarė Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė, LR seimo narys Ričardas Juška, Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Kuturys, Pagėgių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė ir Natkiškių bendruomenės pirmininkė Nida Bušniauskienė. Svečiams įteikta pašventinta Onos duonelė kaip stiprybės ir sotumo simbolis. Visiems savo nuostabias dainas  dovanojo Natkiškių kultūros namų solistai: Rokas, Meda ir Gabrielė. Buvo pasveikinti naujagimiai, gimę nuo Oninių iki Oninių, pagerbtos visos seniūnijos Onutės. Vakarinę koncerto dalį pradėjo Natkiškių kultūros namų kaimo kapela ,,Vaivorykštė“, o užbaigė merginių grupė ,,Vyšnios“.

Būdamas visiškai vienas, net turėdamas gražiausių norų ir geriausių sugebėjimų, mažai ką gali padaryti, tačiau kai prie gerų darbų prisideda geranoriški žmonės - rezultatai visuomet džiugina.  Padėkota visiems Natkiškių seniūnijos gyventojams, kurie vienaip ar kitaip padėjo ir prisidėjo prie šventės sukūrimo: dekoracijų pynėjoms, pagalbininkams, Natkiškių kultūros namų meno mėgėjų kolektyvams ir jų vadovui Valdui Armonui, duonelių kepėjoms ir edukacinės veiklos vedėjoms, vaikams ir jaunimui, informaciniams rėmėjams, sportininkams, bendruomenės valdybai, už nuostabią parodą Virginijai Rukšnaitienei.

Ačiū Lietuvos žemės ūkio ministerijai už projekto finansavimą, AB ,,Kauno grūdams“, Pagėgių halės gėlynui, labdaros organizacijai ,,Pagalba Lietuvai“ ir Tadui Girčiui, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinei mokyklai, Pagėgių kultūros centrui, VŠĮ ,,Sporto ir turizmo centrui“, ,,Moterų seklyčiai“,  Nidai ir Arūnui  Bušniauskams, Dianai ir Kęstui Marozams, Pagėgių savivaldybės tarybos nariams Remigijui Špečkauskui, Ramutei  Valančienei, klebonui Tomui Domarkui.

Šventės organizatorių vardu dėkojame už jūsų gerumą, dosnumą, darbštumą, aktyvumą. ,,Tegul gerumas būna Jūsų angelu ir gyvena kartu su Jumis“.

 Nuotraukų galerija. 

Renginių organizatorė Rasa Armonienė

 
Atgal   Spausdinti