Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras


Pagėgių savivaldybės
meras
Virginijus Komskis

  
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-02-05 -
Mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos

Kompensuojamuosius vaistus vartojusiems pacientams pernai reikėjo už juos primokėti kur kas mažiau nei 2016-aisiais. Specialistų teigimu, priemokos kompensuojamiems vaistams Lietuvoje mažės ir ateityje.


 

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, paskutinįjį 2017 metų mėnesį pacientai kompensuojamųjų vaistų įsigijo 20 proc. arba vidutiniškai 1 euru pigiau nei metų pradžioje. Tai reiškia, kad vidutinė priemokos suma, tenkanti vienam receptui, 2017 m. sausį siekė 5,4 euro, o tų pačių metų gruodį – jau 4,4 euro. Iš viso pernai Lietuvos gyventojai už kompensuojamuosius vaistus primokėjo 3 mln. eurų mažiau nei užpernai.

Specialistų skaičiavimais, pernai labiausiai priemokos mažėjo urogenitalinę sistemą veikiančių vaistų grupėje. Šių kompensuojamųjų vaistų pagal receptus pacientai įsigijo vidutiniškai 1,51 euro pigiau nei 2016 m. Taip pat pacientams teko mažiau primokėti už virškinimo sistemą veikiančius (0,44 euro mažiau), kardiologinius (0,33 euro mažiau), antiinfekcinius (0,29 euro mažiau) vaistus.

„Reikšmingos įtakos priemokų mažėjimui turėjo sugriežtintos kompensuojamųjų vaistų patekimo į Kompensuojamųjų vaistų kainyną sąlygos, skatinančios gamintojus ir tiekėjus siūlyti pigesnius vaistus. Tokiu būdu, Lietuvoje atsiranda vis naujų, pigesnių vaistų pavadinimų. Pavyzdžiui, į 2018 m sausio 1 d. patvirtintą naująjį kainyną yra įrašyti 2035 vaistai, iš kurių net 71 naujas. Didžioji dauguma šių naujų kompensuojamųjų vaistų yra pigesni už anksčiau kainyne buvusius. Taigi pacientai turi vis didesnį jiems reikalingų vaistų pasirinkimą ir galimybę juos įsigyti pigiau", – sako VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjas Evaldas Stropus.

Pasak jo, 2018 m. įgyvendinant naujas vaistų kainodaros priemones, kompensuojamųjų vaistų priemokos neabejotinai  mažės ir toliau dėl  įvedamo maksimalios priemokos dydžio arba vadinamųjų priemokų „lubų". Net ir už pačius brangiausius vaistus žmonės primokės ne daugiau 4 eurų, jeigu vaistai bus kompensuojami 100 proc. Pacientai naujos kainodaros naudą turėtų pajusti įsigaliojus liepos mėnesio Kompensuojamųjų vaistų kainynui.

Nors pernai priemokos kompensuojamiesiems vaistams gerokai sumažėjo, visgi jos išlieka nemenka finansine našta pacientams. Iš viso 2017 m. kompensuojamiesiems vaistams buvo skirta apie 233 mln. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, o priemokų suma viršijo 55 mln. eurų. Todėl labai svarbu, kad ir patys pacientai išmoktų vaistus rinktis ir vartoti racionaliai.

„Vaistinėse yra skirtingų gamintojų, bet tos pačios veikliosios medžiagos vaistų, o jų kainos gali labai skirtis. Todėl pacientams visada patariame prašyti vaistininko monitoriaus ekrane parodyti visus tos pačios veikliosios medžiagos skirtingų gamintojų vaistus ir sąraše išsirinkti tą vaistą, kuriam nustatyta mažiausia priemoka. Svarbu žinoti, kad jei vaistinė tądien neturi pigiausio vaisto, privalo jį užsakyti ir pristatyti mieste per dvi, o miesteliuose ir kaimuose – per keturias darbo dienas. Taigi pacientai Lietuvos vaistinėse visada gali gauti kompensuojamųjų vaistų, už kuriuos reikia primokėti mažiausiai", – primena E. Stropus.

Valstybinės ligonių kasos informacija

 
Atgal   Spausdinti