Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


archyvas
  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019-12-31  Kalėdiniame smiginio turnyre Natkiškiuose netrūko azarto ir gerų emocijų

Gruodžio 28 d. d. Natkiškių sporto  klube „Aitvaras“ vyko kalėdinis smiginio turnyras, kurį organizavo VšĮ „Sporto ir turizmo centras“. Į turnyrą susirinko rekordinis skaičius Pagėgių krašto smiginio mėgėjų: 15 vyrų ir 6 moterys.

Vyrai žaidė kiek kitaip nei įprastai: burtų keliu buvo sudarytos 8 poros, komandą sudarė 2 žaidėjai, kurių rezultatai buvo bendrai sumuojami. Buvo žaidžiama iki dviejų laimėtų setų nuo 301 taško, partiją reikėjo užbaigti dvigubu skaičiumi. Su vyrais rankos taiklumą išbandyti nusprendė ir viena moteris, o kitos moterys tradiciškai metė po tris strėles 8 kartus (3 ratus).

Daugiau

2019-12-31  Lankėsi Pagėgių savivaldybės Palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose

Artėjant gražiausioms metų šventėms, gruodžio 20 d., Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, administracijos direktorė Jūratė Mažutienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Vaitiekienė aplankė Pagėgių savivaldybės Palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namus, pasveikino juose gyvenančius senelius, slaugomus žmones ir darbuotojus su artėjančiomis šventėmis, įteikė saldumynų ir linkėjo šventinės nuotaikos, sveikatos, stiprybės.

Daugiau

2019-12-31  Pagėgių krašto E.Skautai - skaitmeninės savanorystės pavyzdys

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė kviečia jaunimą dar aktyviau jungtis prie E.skautų tinklo ir tapus e. skautu padėti vyresnio amžiaus vietiniams gyventojams naudotis skaitmeniniais įrenginiais, o pačiam mėgautis šauniais prizais ir naudingai praleistu laiku.

Daugiau

2019-12-31  Šventinis renginys „Duonos skalsa“ Piktupėnuose

Gruodžio 20 d. Piktupėnuose vyko kaimo bendruomenės šventinis renginys „Duonos skalsa“, kuriame taip pat dalyvavo ir piktupėniškius sveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė. Piktupėnų bendruomenė, kartu su Panemunės ir Kentrių kaimų bendruomenėmis, dalyvavo projekte ,,Panemunės, Piktupėnų ir Kentrių kaimų regioninio produkto rinkodara, panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“, Nr. PAGĖ-LEADER-6B-V-3-2-2018/42VS-PV-18-1-06794-PR001, o šis renginys buvo baigiamasis projekto etapas.

Daugiau

2019-12-31  Lumpėnų kaimo bendruomenė minėjo 15-kos metų veiklos sukaktį

Gruodžio 14 d. Lumpėnų kaimo bendruomenė paminėjo savo veiklos 15-os metų sukaktį. Ta proga buvo surengtas nuotaikingas renginys. Į jį pakviestas ir būrelis svečių, kurie, nepaisant šventinių renginių gausos, pagerbė mūsų bendruomenės žmones savo buvimu, dovanomis. Šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė LR Seimo narys Ričardas Juška, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, Pagėgių savivaldybės tarybos nariai Aivaras Pocius, Remigijus Kelneris, Gražina Jankauskienė, Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė. Labai miela buvo matyti svečių tarpe ir buvusią ilgametę Lumpėnų kaimo bendruomenės pirmininkę Aidą Šimkaitienę.

Daugiau

2019-12-31  Aptarta Pagėgių savivaldybėje įgyvendinamo projekto „Paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Tauragės regiono savivaldybėse. I etapas“ paslauga

Gruodžio 19 d. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė ir administracijos direktorė Jūratė Mažutienė susitiko su VšĮ „Lietuvos regioninių tyrimų institutas“ projektų ekspertėmis dėl paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo funkcijų atlikimo procedūrų optimizavimo ir automatizavimo Pagėgių savivaldybėje. Susitikimo metu pristatyta Pagėgių savivaldybės paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo procesų (procedūrų) kokybinių ir kiekybinių pasiekimų vertinimo sistemos sukūrimo ir jos įgyvendinimo diegiant ir/ar tobulinant vieno langelio principą tarpinė ataskaita. Susitikime taip pat dalyvavo savivaldybėje įgyvendinamo projekto „Paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Tauragės regiono savivaldybėse. I etapas“ vadovė L. Razutienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė (mentorė) ir projekto koordinatorė D. Šėperienė, Pagėgių savivaldybės Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vedėja.

Daugiau

2019-12-30  2019 M. 52 SAVAITĖS DUOMENYS APIE REGISTRUOTUS GRIPO IR ŪMINIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ ATVEJUS
2019-12-27  Kalėdinė Kriokiškių kaimo bendruomenės popietė

Kalėdinėje Kriokiškių kaimo bendruomenės popietėje dalyvavęs Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius sveikino bendruomenę, pasidžiaugė kaimo gyventojų bendruomeniškumu, įvykdytais projektais ir kitais darbais, linkėjo gražaus šventinio laikotarpio, naujų idėjų ir sėkmės jas įgyvendinant.

Daugiau

2019-12-27  Pristatyta naujausia Ignės Zarambaitės knyga vaikams

Gruodžio 12 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje įvyko jau ketvirtosios Ignės Zarambaitės knygos „Stebuklingi senelio batai“ pristatymas, dalyvaujant autorei. Šiemet ši knyga dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai 2019“ ir yra geriausiųjų vaikams skirtų knygų penketuke. Į renginį atvyko itin gausus būrys mokinių iš Natkiškių Zosės Petraitienės, Pagėgių ir Piktupėnų pagrindinių mokyklų, bei Vilkyškių Johaneso Bobrovskio ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijų.

Daugiau

2019-12-27  Stoniškių biblioteka minėjo 70-ies metų įkūrimo sukaktį

Šiemet, gruodžio mėn., Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialas minėjo 70-ies metų įkūrimo sukaktį. Gruodžio 23 d., pirmadienį, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius lankėsi Stoniškių bibliotekoje ir šios gražios sukakties proga ilgametei bibliotekininkei Zofijai Genutienei įteikė dovaną, linkėjo prasmingų darbų, naujų idėjų, sveikatos ir entuziazmo.

Daugiau

2019-12-27  Stoniškių bibliotekos įkūrimo 70-mečio šventinis minėjimas

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialas pakvietė kraštiečius į bendrystės šilumos bei adventinio jaukumo kupiną  Stoniškių bibliotekos įkūrimo 70-mečio šventinį minėjimą.

Daugiau

2019-12-27  Skelbimas
2019-12-27  Pagėgiškės Alytuje nugalėjo Vilniaus komandą

Šeštadienį, gruodžio 21 dieną, Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokyklos merginų tinklinio komanda (treneris Antanas Musvydas) dalyvavo Lietuvos merginų tinklinio čempionate U-20 antro turo varžybose, kurios vyko Alytuje.

Daugiau

2019-12-27  Patvirtintas Pagėgių savivaldybės socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 m. projektams finansuoti skirtų lėšų paskirstymas
2019-12-27  Renginių ciklas ,,Pasaulis šaunus, o tu dar šaunesnis‘‘

,,Pasaulis šaunus, o tu dar šaunesnis‘‘ – tai tradicinis Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos Kalėdinių renginių ciklas, į kurį kiekvienais metais mokyklos mokytojai ir mokiniai sukviečia  mokyklos bendruomenę bei svečius. Šiais metais renginiai buvo ypač džiugūs, nes mokyklos bendruomenė gyvena įkurtuvių nuotaikomis. Pagaliau, po 19  gyvavimo metų, mokykla įsikūrė savo patalpose – džiaugiasi mokytojai ir administracija, šviečia vaikų veidai, patenkinti tėvai.

Gruodžio 13 d.  į pirmąjį koncertą – atsiskaitymą  pakvietė chorinio dainavimo klasės mokiniai, kurie Pagėgių seniūnijos aktų salėje naujuoju mokyklos fortepijonu  atliko po 1 -2 kūrinius.  Mokiniai tradiciškai buvo įvertinti ne tik pažymiais, bet ir nominacijomis. Nominaciją ,,Metų debiutas‘‘  gavo visi antrokai, kurie groti pianinu mokosi pirmus metus ir  šis koncertas jiems buvo pirmasis. Nominacija ,, Muzikaliausias atlikėjas‘‘ atiteko Evitai Pilkionytei ,  ,,Metų pažanga‘‘ – Urtei Sauspreikšaitytei ir Kamilei Putytei. Koncertą vedė Beatričė Mickutė.

Daugiau

2019-12-26  Linksmybės su Pagėgių bendruomenės Trečiojo tūkstantmečio Kalėdų Seneliais

Gruodžio 26 d. Pagėgių bendruomenės Trečiojo tūkstantmečio Kalėdų Seneliai su nuotaikingais baltaisiais lokiais, besmegeniais ir kitais personažais prie pagrindinės Kalėdų miesto eglės linksmino pagėgiškius ir miesto svečius, kvietė patiems išsikepti ir ragauti gardžių blynų, vaišintis karšta arbata. Prie linksmybių prisijungė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius. Šventėje taip pat dalyvavo seniūnijos seniūnas Dainius Maciukevičius, Šv. Kryžiaus parapijos kunigas Kazys Žutautas.

Daugiau

2019-12-23  SVEIKINIMAS


2019-12-23  2020 m. APVA kvietimas saulės jėgainėms įsirengti

Lietuvos respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė projekto “Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas“ kvietimų planą, kuriame numato tris kvietimus paramai gauti.

Daugiau

2019-12-23  Įvyko 11-sis tarybos posėdis

Š.m. gruodžio 19 d. įvyko Pagėgių savivaldybės VI-ojo šaukimo tarybos 11 posėdis, kuriame dalyvavo 17 tarybos narių.  Posėdį stebėjo Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovų įstaigos vyriausiasis patarėjas Tauragės apskrityje Rimas Bytautas.

Daugiau

2019-12-23  Pagėgių bendruomenės Trečiojo tūkstantmečio Kalėdų Seneliai vyko į Trakus

Pagėgių bendruomenės Trečiojo tūkstantmečio Kalėdų Seneliai su puikiai nusiteikusia palyda – baltaisiais lokiais, elniu, šuneliu, besmegeniais ir kitais personažais, gruodžio 22 dieną, šeštadienį, dalyvavo Kalėdų senelių sostinėje Trakuose organizuotuose renginiuose.

Pagėgiškius į Trakus pakvietė jau trečią kartą. Į renginį sraigtasparniu atskrido ir Lietuvos Kalėdų Senelių vyriausiasis – Kalėda. Trakų istorinėje pilyje vyriausiasis senelis Kalėda ir būrys atvykusių senelių  pasirašė Gerumo Deklaraciją vaikams.

Daugiau

2019-12-23  Kalėdinio megztinio vakaras Pagėgių atviroje jaunimo erdvėje

Gruodžio 18 d. Pagėgių atviroje jaunimo erdvėje įvyko Kalėdinio megztinio vakaras, kuriame dalyvavo savivaldybės vadovai, administracijos specialistai ir šių namų šeimininkai.

Daugiau

2019-12-23  TV konkursas ,,Dainų dainelė‘‘


Gruodžio 17 d. Pagėgių seniūnijos aktų salėje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso ,,Dainų dainelė‘‘ Pagėgių savivaldybės I etapas - koncertas.

Televizijos konkursas „Dainų dainelė” - tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių bei ilgametes tradicijas turinčių šalies muzikinių renginių. „Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. Konkursas rengiamas nuo 1974 m., taigi šiais metais ,,Dainų dainelei‘‘ – jau 46. Projekto iniciatoriai ir rengėjai: Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos radijas ir televizija bei nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla.

Daugiau

2019-12-23  Pagėgių savivaldybės vadovai sveikino su artėjančiomis šventėmis

 Pasidžiaukime. Šventės artėja. Jau Kalėdomis kvepia namai,

Pastatyta kampe prakartėlė, kviečia grįžti iš kelio tėvai.

Tegul būna visiems šiandien gera, lai plevena jauki šiluma

Ir prie šventinio stalo sujungia gerumu, artumu ir malda.

Daugiau

2019-12-23  Kalėdinė piešinių paroda „Kalėdų stebuklas“

Gruodžio 20 d. Pagėgių savivaldybėje šurmuliavo savivaldybės administracijos darbuotojų vaikai, kurie dalyvavo kalėdinių piešinių parodoje „Kalėdų stebuklas“. Parodoje dalyvavo 22 vaikai, kurių piešiniai ir kūrybiniai darbeliai šventiniu laikotarpiu puošia savivaldybės erdves.

Daugiau

2019-12-23  IŠRINKTI JAUNIMO ATSTOVAI Į PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS JAUNIMO REIKALŲ TARYBĄ

Gruodžio 20  d. Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje įvyko su jaunimu dirbančių organizacijų, mokinių savivaldų, veikiančių savivaldybės teritorijoje, atstovų susirinkimas, kurio metu buvo išrinkti penki jaunimo atstovai (14-29) į Pagėgių savivaldybės Jaunimo reikalų tarybą.

Daugiau

2019-12-23  GERUMAS VIENIJA MUS!

Vaiko globos centro bendruomenė gruodžio mėnesį kvietė visus atvykti į „Adventines padėkos popietes“. Ačiū visiems, kas suradote laiko aplankyti vaikučius, kas pasidalinote savo širdžių šiluma su Vaiko globos centro globotiniais ir globėjų šeimose gyvenančiais vaikais.

Daugiau

2019-12-23  PADĖKA

Mieli vaikučių globėjai,

          Jūs esate nusipelnę mūsų visų pagarbos ir dėkingumo, nes rūpinatės labiausiai pažeidžiamais vaikais ir atverdami savo namų duris bei širdis sudarote sąlygas jiems augti šeimoje, patirtį meilę ir rūpestį šeimos aplinkoje.

Daugiau

2019-12-20   ,,Dainuok, žiemužėle‘‘


Gruodžio 14-15 d. Radviliškio kultūros centre vyko  XV- asis Baltijos šalių populiariosios muzikos atlikėjų festivalis - konkursas ,,Dainuok, žiemužėle‘‘. Šį konkursą organizuoja Šiaulių meno mokyklos muzikos studija ,,En-den-du‘‘. 

Daugiau

2019-12-19  Skelbimas
2019-12-19  Pagėgių Vydūno bibliotekos teatralizuota šviečiamoji programa kalėdiniame žąsų turguje Mažojoje Lietuvoje

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė jau trečiąjį kartą pasitiko Pagėgių savivaldybės kultūros centro tradiciškai organizuojamo kalėdinio žąsų turgaus Mažojoje Lietuvoje lankytojus, kviesdama juos leistis į linksmą pažintinę kelionę krašto kultūros bei raštijos istorijos takais, sudalyvaujant išskirtinai šiam tautinio paveldo sertifikatu paženklintam renginiui parengtoje teatralizuotoje kultūrinėje-literatūrinėje-šviečiamojoje programoje „Pagėgių biblioteka: auksinės mintys ir pasaulio žinios gyvena čia..!“.

Daugiau

2019-12-18  Kalėdiniame merginų tinklinio turnyre Pagėgiuose pergalę iškovojo pagėgiškės

Gruodžio 14 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos sporto salėje vyko Kalėdinis merginų tinklinio turnyras, kurį organizavo VšĮ „Sporto ir turizmo centras“ ir Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokykla. Varžybose dalyvavo 4 komandos iš Pagėgių, Tauragės ir Raseinių savivaldybių.

Kalėdinį tinklinio turnyrą atidarė ir sveikinimo žodį tarė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė ir Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Špečkauskas. Savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius pasidžiaugė, kad Pagėgiuose yra aktyviai sportuojama, o tinklinis čia ypač propaguojamas, palinkėjo sportininkėms sėkmės turnyre ir kartu su vicemere Ligita Kazlauskiene komandų kapitonėms įteikė saldžias dovanas.

Daugiau

2019-12-18  Telšiuose vyko katedros atnaujinimo darbų užbaigimo iškilmė

Gruodžio 15 d. (sekmadienį) Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo kvietimu Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius dalyvavo Telšių katedroje aukojamose Šv. Antano Paduviečio relikvijų iškilmingose Šv. Mišiose ir Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje organizuotuose renginiuose.

Daugiau

2019-12-18  KVIETIMAS

2019-12-18  Skelbiami jaunimo kandidatai į Pagėgių savivaldybės jaunimo reikalų tarybą

2019 m. gruodžio 20 d. 14 val. Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje vyks jaunimo atstovų į Pagėgių savivaldybės jaunimo reikalų tarybą rinkimai. Šių rinkimų metu bus išrinkti 5 jaunimo atstovai. Šiandiena dalyvauti rinkimuose yra pareiškę  šaunūs 5 kandidatai:

 • Kornelijus Zakaras, išsikėlė pats;
 • Kamilė Majoravičiūtė, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos mokinių savivalda;
 • Agnė Galkauskaitė, Vilkyškių jaunimo klubas „JIE“
 • Monika Šedytė, Stoniškių pagrindinės mokyklos mokinių savivalda;
 • Paulius Žvirblis, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių savivalda.
 • Rinkiminiame visuotiniame susirinkime dalyvauja ir sprendžiamojo balso teisę turi vienas atstovas iš kiekvienos jaunimo organizacijos, su jaunimu dirbančios organizacijos, mokinių savivaldos, veikiančios savivaldybės teritorijoje, kurie yra pateikę delegavimo raštus.

  Daugiau

  2019-12-18  2019 M. 50 SAVAITĖS DUOMENYS APIE REGISTRUOTUS GRIPO IR ŪMINIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ ATVEJUS
  2019-12-17  Pagėgių savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdis

  2019 m. gruodžio 19 d. 15.00 val. Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje vyks Pagėgių savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdis.

  Daugiau

  2019-12-17  Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje

  Gruodžio 14 d. Pagėgiuose netrūko šurmulio: skambant Dolskio ir Šabaniausko dainoms, visi, kas tik yra girdėję apie tradicinį Mažojoje Lietuvoje vykstantį Kalėdinį žąsų jomarką, tądien vyko į Pagėgius. Šiemet tai jau 9-sis Kalėdinis žąsų turgus, kurį kasmet organizuoja Pagėgių savivaldybės kultūros centras. Renginiui 2017 m. suteiktas Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produkto sertifikatas.

  Daugiau

  2019-12-17  KVIETIMAS

  2019-12-17  Pagėgių krašto gyventojai mokėsi skaitmeninio raštingumo nemokamuose kursuose Pagėgių krašto bibliotekose

  2019 m. gruodžio 2-12 dienomis Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje vyko paskutiniai šiais metais kompiuterinio raštingumo mokymai gyventojams.Kurso dalyviai mokėsi naudotis kompiuteriu, rengti tekstinius dokumentus, saugiai naršyti internete bei rasti aktualios informacijos, naudotis elektroninėmis paslaugomis, bendrauti internetu su artimaisiais bei draugais ir kt.

  Daugiau

  2019-12-16  Skelbimas
  2019-12-16  KVIETIMAS Nr. 02 TEIKTI PROGRAMAS FINANSINEI PARAMAI GAUTI

  DĖL PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS 2019-2021 METŲ STRATEGINIO VEIKLOS PLANO 03 KULTŪROS, TURIZMO IR SPORTO PLĖTOTĖS PROGRAMOS 5 UŽDAVINIO „UGDYTI SVEIKĄ IR AKTYVIĄ VISUOMENĘ“ ĮGYVENDINIMO

  Paraiškos priimamos iki 2019 m. gruodžio 20 d. 15:00 val.

  „03 KULTŪROS, TURIZMO IR SPORTO PLĖTOTĖS PROGRAMA“ ĮGYVENDINIMO TIKSLAI, PRIORITETAI

  Pateikta finansavimui programa turi prisidėti prie Pagėgių savivaldybės 2011-2021 metų strateginio plėtros plano:

  I prioriteto „Subalansuotos ir stabilios plėtros regiono vystymas per verslo plėtrą, investicijų skatinimą, infrastruktūros gerinimą ir turizmą“ - 1.4. tikslo. „Tobulinant turizmo valdymą savivaldybėje, formuoti išskirtinį savivaldybės įvaizdį, plėtoti viešąją turizmo infrastruktūrą“ prie 1.4.3. Uždavinio - „Įrengti bei modernizuoti laisvalaikio, sporto ir rekreacijos objektų materialinę bazę, plėtoti sportinę veiklą“.

  Daugiau

  2019-12-16  KVIETIMAS Nr. 01 TEIKTI PROGRAMAS FINANSINEI PARAMAI GAUTI

  DĖL PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS STRATEGINIO VEIKLOS PLANO 03 KULTŪROS, TURIZMO IR SPORTO PLĖTOTĖS PROGRAMOS 4 UŽDAVINIO „PLĖTOTI TURIZMO PASLAUGAS“ ĮGYVENDINIMO

  Paraiškos priimamos iki 2019 m. gruodžio 20 d. 15:00 val.

  03 KULTŪROS, TURIZMO IR SPORTO PLĖTOTĖS PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO TIKSLAI, PRIORITETAI

  Pateikta finansavimui programa turi prisidėti prie Pagėgių savivaldybės 2011-2021 metų strateginio plėtros plano:

  I prioriteto „Subalansuotos ir stabilios plėtros regiono vystymas per verslo plėtrą, investicijų skatinimą, infrastruktūros gerinimą ir turizmą“ 1.4. tikslo. Tobulinant turizmo valdymą savivaldybėje, formuoti išskirtinį savivaldybės įvaizdį, plėtoti viešąją turizmo infrastruktūrą.

  III prioriteto „Žmogiškųjų išteklių plėtra“ 3.2.1. uždavinio „Gerinti kultūrinių paslaugų kokybę vietos gyventojams“, 3.2.2. uždavinio „Saugoti krašto kultūrines tradicijas ir siekti kultūros sektoriaus socialinio-ekonominio efektyvumo“ priemonių įgyvendinimo“.

  Daugiau

  2019-12-13  Svečiai iš Kazlų Rūdos lankėsi Pagėgių savivaldybėje

  Praėjusį sekmadienį, gruodžio 8 d., Pagėgių savivaldybėje lankėsi Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotojas Marius Žitkus, administracijos direktoriaus pavaduotoja Edita Lukoševičienė, kiti savivaldybės ir bendruomenių atstovai, ūkininkai. Svečius priėmė Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Mažutienė, Kentrių kaimo bendruomenės pirmininkas Romaldas Mančas ir kiti bendruomenės nariai, Stoniškių kaimo bendruomenės pirmininkė Gražina Stančaitienė, VVG „Pagėgių kraštas“ pirmininkė Rasa Stonienė.

  Daugiau

  2019-12-13  Futbolo turnyras „Kėdainių Cup 2019“

  Gruodžio 7-8 d. Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos futbolininkai su treneriu Dariumi Stažiu vyko į Kėdainius, kur dalyvavo tarptautiniame futbolo turnyre „Kėdainių Cup 2019“. Rungtynėse  dvejose amžiaus grupes dalyvavo 24 komandos iš šešių šalių. Pagėgiškiai tokiame turnyre dalyvavo pirmą kartą. Jie žaidė 5 rungtynes su latviais, estais, baltarusiais, Ukmergės ir Kėdainių B grupės komandomis.

  Daugiau

  2019-12-13  DĖL LĖŠŲ POREIKIO 2020 M. NVO, RELIGINĖMS BENDRUOMENĖMS IR SVV SUBJEKTAMS

  Šiuo metu yra sudaromas Pagėgių savivaldybės 2020 metų biudžetas, todėl prašome nevyriausybines  organizacijas, bendruomenines organizacijas, religines bendruomenes bei smulkiojo ir vidutinio verslo subjektus pateikti Pagėgių savivaldybės administracijai iki 2019 m. gruodžio 17 d. raštus dėl lėšų poreikio 2020 metams.

  Daugiau

  2019-12-12  Prūsijos karalienės Luizės žiedas. Kas tai?

  Prūsijos karalystė  - nebeegzistuojanti istorinė valstybė kelis šimtmečius dariusi didelę įtaką Vokietijos ir visos Europos istorijai. Viena ryškiausių to meto asmenybių yra Prūsijos karalienė Luizė, palikusi gilų pėdsaką žmonijos istorijoje.

  Projekto „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp Rytų ir Vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“ metu siekiama išsaugoti istorinį Prūsijos karalienės Luizės palikimą, viešinant istorines, kultūrines vietas bei objektus abipus Nemuno.  To pasėkoje per 2 projekto įgyvendinimo metus bus sukurtas turistinis maršrutas ,,Prūsijos karalienės Luizės žiedas“, apimantis virš 300 km.

  Daugiau

  2019-12-12  KALĖDŲ SENELIO ŠVENTINIS SUSITIKIMAS

  Gruodžio 10 d. 16.00 val. Kalėdų Senelis su Snieguole, atskubėjo pas pačius mažiausius Natkiškių seniūnijos vaikučius. Kartu su vaikučiais, jie stebėjo pasaką ,,Pelenė“, (kultūros  namų vaikų ir jaunimo dramos būrelis, vadovė Rasa Armonienė), klausėsi solistų Roko, Medos ir Gabrielės dainų (vadovas Valdas Armonas). Renginio vedėja Rasa Armonienė pakvietė Kalėdų Senelį, Snieguolę ir visus vaikučius bei tėvelius kartu pažaisti įvairių žaidimų, ratelių, padainuoti dainų. Mėgstamiausi susitikimo dalis – dovanėlių dalijimas. Kalėdų Senelis su Snieguole visus vaikučius apdalijo dovanomis ir saldainiais. Seniūnė Vilyta Sirtautienė pasveikino visus ir palinkėjo gražių švenčių.

  Daugiau

  2019-12-12  Žąsų turgus
  2019-12-11  Skelbimas
  2019-12-11  Kvietimas

  2019-12-10  Tarybos posėdis

  2019 m. gruodžio 19 d., 14.00 val., Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje (Vilniaus g. 11, Pagėgiai) vyks Pagėgių savivaldybės VI-jo šaukimo tarybos 11 posėdis.

  Daugiau

  2019-12-10  Skelbimas
  2019-12-10  Skelbimas
  2019-12-10  PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJŲ PADALINIAMS, ĮSTAIGOMS, ORGANIZACIJOMS, SOCIALINIAMS PARTNERIAMS IR GYVENTOJAMS

  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m.  lapkričio 15 d. nutarimu Nr. 1132 „Dėl socialinių paslaugų planavimo metodikos patvirtinimo“, Pagėgių savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius rengia Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų planą 2020 m. projektą.

  Daugiau

  2019-12-09  2019 M. 49 SAVAITĖS DUOMENYS APIE REGISTRUOTUS GRIPO IR ŪMINIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ ATVEJUS
  2019-12-09  Meno ir sporto mokykla gyvena įkurtuvių nuotaikomis

  Gruodžio 4 d. Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokykloje vyko iškilminga naujų patalpų atidarymo šventė, į kurią atvyko Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, administracijos direktorė Jūratė Mažutienė, Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Kazys Žutautas, savivaldybės įstaigų vadovai ar jų atstovai, mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai, kiti svečiai.

  Daugiau

  2019-12-09  KVIETIMAS

  2019-12-09  Pagėgių savivaldybės Vaiko gerovės komisijos pirmininkų pasitarimas

  2019 m. gruodžio 5 d. įvyko Pagėgių savivaldybės švietimo įstaigų Vaiko gerovės komisijos pirmininkų veiklos pristatymas. Pasitarimą organizavo Pagėgių savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Laima Lukošienė. Į pasitarimą buvo kviesti Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Komskis.

  Daugiau

  2019-12-09  Mokydamiesi mokėsi

  Pagrindinė vertinimo ugdymo procese paskirtis – padėti mokiniams mokytis, patirti mokymosi sėkmę. To siekiama nuolat mokiniams teikiant konstruktyvų atsaką bei įtraukiant juos į vienas kito vertinimo ir įsivertinimo veiklas.

  Gruodžio 2-3 dienomis Natkiškių Zosės Petraitienės ir Piktupėnų pagrindinėse mokyklose vyko mokymai visų savivaldybės ugdymo įstaigų pedagogams „Vaiko vertinimas, į(si)vertinimas“.

  Daugiau

  2019-12-09  Forumas Palangoje

  Lapkričio 28 dieną Pagėgių savivaldybės kūrybinė komanda dalyvavo Vakarų Lietuvos (II srauto) savivaldybių regioniniame forume „Šiuolaikinis ugdymas: patirtinio mokymosi galimybės ir iššūkiai“, kuris vyko Palangoje. Forumo tikslas – apžvelgti „Lyderių laiko 3“ rezultatus plačiąja prasme Vakarų Lietuvos savivaldybėse, pasidalinti planais, o svarbiausia, stiprinti ryšius ir užmegzti naujus kontaktus, susirasti partnerių ateities veikloms, nes tai yra kelio į sėkmę pradžia.

  Daugiau

  2019-12-06  Pasveikinta 90-metį šventusi Pagėgių krašto gyventoja

  Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė ir Natkiškių seniūnijos seniūnė Vilyta Sirtautienė devyniasdešimties metų sukakties proga sveikino Natkiškių kaimo gyventoją Jadvygą Kovalskienę.

  Daugiau

  2019-12-06  Skelbimas
  2019-12-06  Pagėgių savivaldybė, bendradarbiaudama su Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto mokslininkų grupe, aiškinsis neekonominių veiksnių poveikį, lemiantį gyventojų emigraciją

  Gruodžio 4 d. Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskenė ir mero patarėja Rita Vidraitė susitiko su Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir Menų fakulteto atstovais Jolanta Vaičiūniene ir Ramune Miežanskiene aptarti mokslininkų grupės inicijuojamą projektą „Neekonominių veiksnių reikšmė Lietuvos gyventojų emigracijai“ (Nr.09.3.3-LMT-K-712-01-0170), kurio tikslas – išanalizuoti ryšius tarp neekonominių veiksnių ir Lietuvos gyventojų ketinimų emigruoti. Anot universiteto atstovių, Pagėgių savivaldybė patenka tarp didžiausius emigracijos srautus turinčių savivaldybių, todėl svarbu išanalizuoti gyventojų emigraciją lemiančias priežastis.

  Daugiau

  2019-12-06  KVIETIMAS

  2019-12-05  TIKĖKIME GYVENIMU

  Jungtinių Tautų Organizacija 1992 metais paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine žmonių su negalia diena. Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugija jau kelerius metus prisijungia prie gruodžio 3 d. Lietuvoje organizuojamos socialinės akcijos ,,Aš ir Tu – tai MES“, kurią globoja LR Prezidentas Valdas Adamkus.

  Šiemet Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugija gruodžio 3 d. taip pat kvietė į renginį. Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už neįgaliuosius, jų artimuosius ir kitus žmones. Šv. Mišių metu buvo pašventinta draugijos vėliava, kurią nupiešė dailės mokytoja Liucija Bungardienė. Bažnyčiai buvo padovanotos klauptų pagalvėlės, jas pasiuvo siuvimo projekto dalyvės, vadovaujamos siuvimo mokytojos Erikos Jončienės.

  Daugiau

  2019-12-05  Pagėgiuose paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

  Gruodžio 3 d. Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugija kvietė į renginį, skirtą „Žmonių su negalia dienai paminėti“, į kurį rinkosi neįgaliųjų bendruomenė, jos bičiuliai, svečiai.

  Daugiau

  2019-12-05  Skelbimas
  2019-12-05  KVIETIMAS

  2019-12-05  KVIETIMAS

  2019-12-05  KVIETIMAS

  2019-12-04  KVIETIMAS

  2019-12-04  KVIETIMAS

  2019-12-04  KVIETIMAS

  2019-12-04  Skelbimas

  2019-12-03  KVIEČIAME DALYVAUTI PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS JAUNIMO REIKALŲ TARYBOS RINKIMUOSE

  Vadovaujantis Pagėgių savivaldybės tarybos 2019 m. spalio 31 d. sprendimu Nr. T-181 „ Dėl Pagėgių savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nuostatų patvirtinimo“ skalbiama  kandidatų (jaunimo atstovų) į Pagėgių savivaldybės jaunimo reikalų tarybą atranka. Bus renkami penki jaunimo atstovai  SJRT.

  Daugiau

  2019-12-03  KVIEČIAME SAVANORIAUTI !

  Informuojame, Jog nuo gruodžio 1 d. atidaromas II-asis registracijos etapas į 

  Jaunimo savanoriškos tarnybos programą:  https://jrd.lt/savanoryste/jst 

  Registracjios anketa: https://jst.jrd.lt/newCandidate 

  Į programą registruotis kviečiame jaunus (14-29 m.) žmones, kurie norėtų 2020 m. (tarnybos pradžia - sausio-liepos mėn., priklausomai kiek laisvų vietų turime programoje atitinkamoje savivaldybėje) atlikti 40 val./ mėnesį, 6 mėnesių trukmės savanorišką tarnybą pasirinktoje akredituotoje organizacijoje. 

  Daugiau

  2019-12-03  2019 M. 48 SAVAITĖS DUOMENYS APIE REGISTRUOTUS GRIPO IR ŪMINIŲn VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ ATVEJUS
  2019-12-03  KVIETIMAS


  2019-12-03  Regioninis anglų kalbos oratorių konkursas „Actions work“

  Lapkričio 28 dieną Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai - Skaistė Girdvainytė, Agnetė Bergner, Neringa Petkutė, Tomas Latvaitis, Beatričė Mickutė, Mantas Simanauskas, Dovilė Marčinskaitė, Karina Butavičiūtė, Emilija Kuisytė - vyko į regioninį anglų kalbos oratorių konkursą, kuris vyko Tauragės Žalgirių gimnazijoje.

  Daugiau

  2019-12-03  Už nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos Šaulių Sąjungai apdovanoti Pagėgių krašto šauliai

  Lapkričio 30 d. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus kvietė į Tilžės akto dienos minėjimą, skirtą Jono Vanagaičio 150-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos Šaulių sąjungos 100-mečiui paminėti. Renginio metu keletui pagėgiškių buvo įteikti Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje įsteigti apdovanojimai už nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos Šaulių Sąjungai.

  Daugiau

  2019-12-03  Kompiuterinio raštingumo mokymai Lumpėnuose

  Net dvi savaites, lapkričio 4-14 dienomis, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Lumpėnų filiale vyko projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ mokymai gyventojams pagal 6 valandų trukmės skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems programas: "Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas"; "E bendruomenės TAU. Atsakingas turinio publikavimas internete ir saugus naršymas"; "Karjeros galimybės TAU: inovatyvus savęs pristatymas"; "Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu".

  Daugiau

  2019-12-03  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje – kompiuterinio raštingumo mokymai „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“

  Tris savaites 13 žingeidžių Pagėgių krašto žmonių mokėsi kompiuterinio raštingumo Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje vykdant projekto „#PrisijungusiLietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ skaitmeninio raštingumo pradžiamokslio suaugusiems gyventojams mokymai „#Skaitmeninėstechnologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“ bei tęsė kursą pažengusiųjų mokymų programose: „E. bendruomenės TAU: Atsakingas turinio publikavimas internete ir saugus naršymas“, „Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“ ir t.t.

  Daugiau

  2019-12-03  Kūrybinis susitikimas su rašytoju Benu Bėrantu

  Lapkričio mėnesį Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje įvyko literatūrinis-edukacinis susitikimas su knygų vaikams „Riešutortas“ ir „Baubaimė“ autoriumi, leidybos specialistu Benu Bėrantu bei dailininke Vilija Kvieskaite. Renginyje dalyvavo Pagėgių savivaldybės pradinės mokyklos ikimokyklinė ugdymo grupė su mokytoja Žana Bandzine bei Pagėgių darželio-lopšelio „Boružiukų“ grupės vaikai, lydimi auklėtojų Dainos Chotkevičienės, Živilės Kasiliauskienės ir Redos Zandovienės.

  Daugiau

  2019-12-03  Knygų kalėdos
  2019-12-03  Pagėgių Vydūno bibliotekoje – robotikos užsiėmimai

  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vyksta robotikos užsiėmimai. Šis programavimo paketas gautas LR Kultūros ministerijai ir Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai įgyvendinant projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“, kuriuo siekiama padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis skatinti susidomėjimą programavimu, inžinieriniais mokslais bei skaitmenine kūryba. Užsiėmimuose dalyvavo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos  5 a klasės mokiniai, lydimi technologijų mokytojo Valdo Gečo.

  Daugiau

  2019-12-03  Skelbimas
  2019-12-03  KVIETIMAS TEIKTI VIETOS PLĖTROS PROJEKTINIUS PASIŪLYMUS NR. 2

  ASOCIACIJA „PAGĖGIŲ MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ“

   KVIETIMAS TEIKTI VIETOS PLĖTROS PROJEKTINIUS PASIŪLYMUS NR. 2

  Pagėgių miesto vietos veiklos grupė kviečia teikti vietos plėtros projektinius pasiūlymus paramai gauti pagal vietos plėtros strategiją „Pagėgių miesto vietos plėtros 2014 – 2020 m. strategija“, įgyvendinamą pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ priemones Nr. 08.6.1-ESFA-T-910 „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimo administravimas“ priemonės Nr. 08.6.1-ESFA-V-911 „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“,  priemonės 8.6.1-ESFA-T-927 ,,Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ projektų finansavimo sąlygų aprašo, patvirtinto vidaus reikalų ministro 2018 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 1V-977, (toliau – PFSA 927) nuostatas.

  Daugiau

  2019-12-03  DĖL NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ SĄRAŠO ATNAUJINIMO

  Prašome visas nevyriausybines organizacijas peržiūrėti pateiktą informaciją Pagėgių savivaldybės internetiniame puslapyje /index.php?2618796583.

  Apie pasikeitusią, naują ar negaliojančią informaciją prašome pranešti Strateginio planavimo skyriaus vyriausiajai specialistei Guodai Kazakevičienei, tel. (8 441) 70 413 arba el. p. g.kazakeviciene@pagegiai.lt

  Daugiau

  2019-12-02  Pagėgių savivaldybės atstovų viešnagė Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje Vilniuje

  Lietuvos ir Austrijos draugijos kvietimu, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius ir jį lydintys savivaldybės atstovai dalyvavo lapkričio 30 d. Vilniaus Rotušėje vykusioje 17-oje Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje, kurios metu susitiko su savivaldybės bičiuliais: Lietuvos ir Austrijos draugijos prezidentu prof. Petru Kunca, Lietuvos ir Austrijos draugijos ir Austrijos stendo rengimo grupės nare Jolita Malinauskaite, Austrijos Garbės konsulu prof. dr. Vytautu Mizaru. Taip pat susitiko su Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje ambasadoriumi Krešimir Kedmenec, jo žmona Andrea Kedmenec, kuri yra Kalėdų mugės organizacinio komiteto pirmininkė, ir ambasadoriaus asistente Jurga Jozič.

  Daugiau

  2019-12-02  SUSITIKIMAI, KURIE ĮKVEPIA

  Lapkričio 26 d. Stoniškių pagrindinėje mokykloje LL3 kūrybinės komandos nariams bei keliolikai Pagėgių savivaldybės švietimo įstaigų pedagogų organizuotas seminaras „Šuo ir žmogus: susitikimai, kurie įkvepia“.

  Seminarą vedė kaniterapijos meistrė Loreta Jurkuvienė su savo asistente – anglų kokerspaniele Kleopatra bei Klaipėdos miesto Gedminų progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto LL3 konsultante Ilona Balsiene. Seminaro metu Loreta kalbėjo apie tai, kaip terapinio šuns dalyvavimas užsiėmimuose pakeičia atmosferą. Pasak jos, esant šuniui šalia, dalyviai tampa atviresni, labiau pasitiki vienas kitu, kitaip vertina, tampa drąsesni ir pan. Po pristatymo seminaro dalyvėms buvo pravesta pamoka, kurios metu reikėjo atlikti keletą užduočių bei sužaisti žaidimą. Buvo jaučiamas emocinis pakilimas, kadangi pagrindine pamokos heroje tapo Kleopatra.

  Daugiau

  2019-12-02  KVIETIMAS

  2019-12-02  KVIETIMAS
  Dienos klausimas
  peržiūrėti rezultatus
  Pasiūlykite savo klausimą
  Renginių kalendorius
  P A T K Pn Š S
  27282930310102
  03040506070809
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282901
  Vasaris
      2020     

  Prisijungimas gyventojams