Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras


Pagėgių savivaldybės
meras
Virginijus Komskis

  
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-10-02 -
Turgavietė Pagėgiuose „apsukus“ ratą grįžo namo

Būtent tokį sakinį ištarė šį rytą linksmos pagėgiškės apsipirkti atskubėjusios į naująją Pagėgių turgavietę. Jos prisiminė laikus, kai turgus buvo kupinas žemės ūkio produkcijos, kilo triukšmas nuo paršelių žviegimo, ančių kvaksėjimo, vištų kudakavimo, veršelių bliovimo. Lūžo prekystaliai nuo sūrio, grietinės ir lašinių. Bet abi juokaudamos pridūrė, kad gyvulių šiandienos pirkėjas jau beveik neaugina, prekybos centrai siūlo gausybę produktų, todėl į turgų einama ieškoti, ne tik šviežio naminio sūrio ar medaus, bet ir smagaus, šilto pasikalbėjimo su retai sutinkamu kaimynu ar pažystamu.


Taigi antradienį, nuo ankstaus ryto jau šurmuliavo prekybininkai, rinkosi ir norintys kažką nusipirkti, ir tik šiaip sau akis paganyti ir pasmalsauti. Čia pat zujo ir seniūnijos darbuotojai, nes svarbu išklausyti prekybininkų pageidavimus, nusiskundimus ir juos visus ištaisyti. Pasak administracijos direktoriaus pavaduotojo Alvydo Einikio, „Turgus – gyvas organizmas - ir problemos, ir pageidavimai bei pasiūlymai gali iškilti būtent gyvame veiksme, kai veikla prasideda“.

Pakalbinti prekybininkai iš Tauragės džiaugėsi, kad sukurta tvarkinga infrastruktūra, privažiavimai, tualetai, tvarkingos pavėsinės. „Bus kur kavos išsivirti, sušilti, nereikės naudoti vaizdą gadinančių plėvelių nuo lietaus apsiginti“ – sakė tauragiškiai. Juos nudžiugino ir keturgubai mažesnis mokestis už prekybos vietą. Vietiniai pagėgiškiai prekiaujantys kiaušiniais, svarainiais, medumi džiaugėsi, kad eiti su prekėmis į turgų arčiau, patogiau. Visi juokaudami vienas kitam linkėjo kuo daugiau pirkėjų. 

Jurbarkiečiai, prekiaujantys naminiais gyvūnai, sakė, kad atvykę išsigando lyg ir per mažos prekybos vietos, tačiau pasidžiaugė lanksčia turgavietės administravimo politika, nes pasikalbėjus su administratoriaus problema buvo išspręsta ir surasta didesnė prekybos vieta.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė pasidžiaugė, kad pagaliau ši prekyvietė atgijo, o išleistos lėšos turgaus modernizavimui pasitarnaus ir pirkėjams, ir pardavėjams.

Nuo vietinės rinkliavos, kuri ir taip yra simbolinė (vienos dienos kaina 2 eurai, mėnesiui - 8 eur, o visiems metams kainuoja tik 57 eur.) atleidžiami gyventojai prekiaujantys savo užauginta produkcija ir gaminiais, savo surinktomis vaistažolėmis, miško uogomis ir grybais. Dabar ruduo, derliaus nuėmimo laikas. taip kad rudeniškų gėrybių tikrai netrūks. Aš ir pati mielai apsipirkinėsiu atnaujintame turguje, - projekto pabaiga pasidžiaugė D.Butvydienė.

Direktorė informavo, kad leidimus prekybai galima įsigyti Pagėgių savivaldybės seniūnijose ir savivaldybės Finansų skyriuje.

Naujoji Pagėgių turgavietė laukia ir naujų prekeivių, visiems sukurtos puikios sąlygos. Pakalbinti pirkėjai džiaugėsi estetiška aplinka, patogia vieta ir tikėjosi, kad veikla prekyvietėje tik intensyvės.


 

Atkreipiame dėmesį, kad keitėsi leidimų išdavimo prekiauti Pagėgių savivaldybės nustatytose viešose vietose tvarka. Informuojame, kad leidimus galima įsigyti visose Pagėgių savivaldybės seniūnijose ir administracijos Finansų skyriuje ( Vilniaus g. 9, 208 kab.)

Leidimui įsigyti reikia pateikti prašymą ir sumokėtos vietinės rinkliavos kvito kopiją. Vietinės rinkliavos dydžiai už leidimą prekiauti (ne daugiau 10 kv. metrų):

1 dienai-2 eurai;

mėnesiui- 8 eurai;

metams-57 eurai.

Rinkliavos mokestį galima sumokėti Lietuvos pašto skyriuose, Perlo terminaluose, per el. bankininkystę ir kituose bankuose. Mokant šį mokestį Lietuvos pašto skyriuose, bankuose arba elektroninės bankininkystės būdu reikia nurodyti rekvizitus:

gavėjas - Pagėgių savivaldybės administracija, sąskaitos Nr. LT87 73000 101 3451 5471.

Mokėjimo paskirtis - vietinė rinkliava už leidimą prekiauti.

Mokant šios rinkliavos mokestį Perlo terminaluose, reikia iš darbuotojų, išduodančių leidimus, pasiimti kvitą su brūkšniniu kodu.

Nuo vietinės rinkliavos atleidžiami savivaldybės gyventojai, prekiaujantys savo išauginta produkcija ar gaminiais, savo surinktomis vaistažolėmis, miško uogomis ir grybais (ne daugiau 1 kv. m.). 

Vadovaujantis Pagėgių savivaldybės tarybos 2015 m. gruodžio 17 d. sprendimu Nr. T-237 patvirtintomis prekybos viešose vietose taisyklėmis, pardavėjas prekybos vietoje privalo turėti galiojantį Leidimą, individualios veiklos vykdymo pažymėjimą, verslo liudijimą ar darbo sutarties kopiją, patvirtintą įmonės antspaudu ir vadovo parašu, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (jei prekiaujama maisto produktais) bei laikytis mažmeninės prekybos reikalavimų, nustatytų Lietuvos Respublikos teisės aktuose, reglamentuojančiuose mažmeninę prekybą.

 
Atgal   Spausdinti