Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-03-14 -
Pasimatuok profesiją

Jau antri metai Piktupėnų pagrindinėje mokykloje vyksta netradicinė ugdymo diena —,,Profesijų ir amatų mugė”. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai gilina žinias apie įvairias profesijas ir amatus, lavina gebėjimus tarpusavyje bendrauti ir bendradarbiauti bei ugdosi nuostatą, jog reikia mokytis visą gyvenimą.


 

Šiemet buvo ,,parduotos” dvi profesijos ir trys amatai. Mokiniai iš anksto pagal pasiūlytas veiklas bei savo pačių pageidavimus ir gebėjimus susiskirstė į grupes.

Labai vyriška grupė, kurioje buvo aštuoni berniukai ir tik viena mergaitė, panoro išmokti sodų rišimo iš šiaudelių amato. Šio amato vaikus mokė dailės mokytoja Lina Jonelienė. Iš spalvotų šiaudelių, skirtų gerti kokteilius, mokiniai rišo sodus. Šio amato vaikai mokėsi žiūrėdami į schemas bei piešinius, pagal kuriuos sodus rišo mūsų seneliai ir proseneliai. Klasėje vyravo darbinga, kūrybiška nuotaika. Tik nuolat buvo galima išgirsti mokinių klausimų: ,,Kaip sumegzti mazgą?, Kaip surišti? Kaip prakišti adatą?”. Kiekvienam mokytoja patarė, parodė, kiekvieną pagyrė. Rišėjai išmoko derinti spalvas, sutvirtinti detales bei sukurti nuostabią figūrą –  mūsų senelių vadinamą sodu.  Greičiausiai šio amato išmoko dešimtokas Erenijus Tautrimas.

Gaminti šiuolaikinius žaislus, vadinamus ,,Naminukais”, vaikus mokė šeštokės Augustės mama Loreta Jakubauskienė. Žaislų siūti susirinko žemesnių klasių mokiniai — penktokai ir šeštokai. Iš išaugtų rūbelių, senų moteriškų kojinių ir kamšalo, ištraukto iš suplyšusių pliušinių žaislų, vaikai pasisiuvo linksmus, draugiškus ,,Naminukus”. O kad jiems nebūtų šalta, pasiuvo ir rūbelius, lūpas, antakius, skruostus nudažė mamyčių dažais.

Vyresnės mergaitės, kurios jau moka ir nori puoštis, rinkosi pas socialinę pedagogę Irminą Ambrozevičienę mokytis gaminti papuošalų dėžučių.  Iš odos skiaučių, mokinės karpė, dėliojo, derino spalvas ir klijavo dėžutes.  Po to pagamintas dėžutes apkantavo ir papuošė įvairiaspalvėmis gėlytėmis, pagamintomis iš odos kaitinimo būdu.

Staliaus profesijos berniukus mokė mokyklos darbininkas Žydrūnas Masevičius. Profesijos mokytojas buvo paruošęs brėžinį, o mokiniai pagal tą brėžinį iš medienos išpjovė detales, jas šlifavo ir suklijavo katiną.

Virėjo, barmeno ir padavėjo profesijos mokė mokyklos virėjos Nijolė Kuizinienė ir Danutė Zavistauskienė. Tuos, kurie norėjo tapti barmenais ir padavėjais, Danutė Zavistauskienė mokė stalo serviravimo paslapčių: kaip taisyklingai ant stalo sudėti lėkštes, taures, stalo įrankius bei gražiai  papuošti šeimos šventei stalą. ,,Barmenai” džiaugėsi, jog išmoko dešimt skirtingų būdų, kaip puošniai sulankstyti servetėles. Virėja Nijolė Kuizinienė savo mokinius mokė gaminti namines salotas. Jaunieji virėjai pjaustė daržoves, maišė salotas.  Virėjos džiaugėsi, jog jų mokiniai dirbo labai kruopščiai ir visko klausinėjo. O mokiniai ir mokytojai maloniai nustebo, kai atėję pietauti pamatė dailiai paserviruotus stalus ir padavėjus, pasiruošusius kiekvieną aptarnauti.

Po dienos darbų visi mokiniai ir jų profesijų bei amatų mokytojai susirinko aptarti savo veiklos, pasidalinti savo sėkme. Sodų rišėjai spalvingais sukurtais sodais papuošė kabinetą, žaislų ,,Naminukų” ir papuošalų dėžučių gamintojos surengė parodą, o stalių pagamintiems katinams rinko vardus. Katinai ir sodai papuoš mokyklos edukacines erdves.

Na, o pradinių klasių mokiniai, priešmokyklinio ugdymo grupė bei jų mokytojos visą savaitę laukė iš Vilniaus atvažiuojančio Kaziuko. Belaukdami 2–4 klasės mokiniai ir jų mokytoja Janeta Vidraitė – Marozienė prikepė sausainių ,,Šokoladinių debesėlių” ir pagamino žaislų iš balionų, kuriuos pavadino ,,Miltinukais”. Trečiokai su savo mokytoja Olga Otiene padarė įvairiaspalvių gėlyčių iš popieriaus. O patys mažiausieji priešmokyklinukai ir jų pedagogė Vaida Pranskaitienė pripynė iš popieriaus spalvotų pintinėlių, tiksiančių margučiams sudėti.

Atvykęs Kaziukas užgrojo trankią polką ir visus pakvietė į mugę pirkti, parduoti, mainyti…

 

Audronė Norkaitytė, Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokytoja


 
Atgal   Spausdinti