Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2019-09-30 -
Tegyvuoja draugystė!

Draugas yra dovana, kurią pats sau įteiki. (R. L. Stivensonas)

Atėjo rugsėjis... Grupė Pagėgių gimnazistų jo laukė su džiaugsmu ir jauduliu širdy, nes  ruošėsi ypatingam įvykiui – kelionei į Bad Iburgą.

Vėlų rugsėjo 6 d. vakarą 23 mokinių delegacija, lydima vokiečių kalbos mokytojos Loretos Skvirbienės ir anglų kalbos mokytojos Gitanos Degutienės, autobusu išvyko į vieną gražiausių Vokietijos miestų - Bad Iburgą, kur jų laukė susitikimas su draugais. Po visą naktį trukusios kelionės mokiniai atvyko į Vokietijos sostinę Berlyną. Keliauninkai apžiūrėjo žymiausias sostinės lankytinas vietas (Aleksandro aikštę, Pasaulio laikrodį, Brandenburgo vartus, Humboldo universitetą, Reichstagą ir kt.), susipažino su istoriniais miesto paminklais bei moderniąja architektūra. Ypač paslaptingas ir užburiantis yra Berlynas naktį. Skambanti gatvės muzika prie Pasaulio laikrodžio Aleksandro aikštėje užbūrė ir lietuvaičius pakviesdama juos panirti į šokio sūkurį...


 Po įdomios ir turiningos dienos Berlyne Pagėgių gimnazistai tęsė kelionę į Bad Iburgą. Ankstų sekmadienio rytą prie gimnazijos keliauninkų laukė draugai, jų tėveliai, dabartiniai ir buvę mokinių mainų programos vadovai. Kaip gera susitikti su draugais ir jausti, kad esi laukiamas...

Pirmadienį Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių ir mokytojų delegaciją pasveikino Bad Iburgo gimnazijos direktorė Christiane Schneider. Ji džiaugėsi ilgamete gimnazijų draugyste ir palinkėjo svečiams įdomios viešnagės bei smagaus laiko su draugais. Po nuoširdaus pasveikinimo mokykloje lietuvaičiai keliavo į Bad Iburgo miesto  rotušę, kur juos priėmė miesto merės Annettes Niermann pavaduotojas. Pagėgių gimnazistai tradiciškai pasirašė rotušės svečių knygoje.

Šiais metais viešnagės Bad Iburge programa buvo ypač sportiška: mokiniai plaukiojo vandens slidėmis, ištvermę išbandė dalyvaudami maratone, o vikrumą – estafečių konkurse. Viešnagės kulminacija – kelionė į Heide parką Soltau, kur buvo išbandyti net patys ekstremaliausi atrakcionai (laisvo kritimo bokštas, amerikietiški kalneliai, drakono nasrai ir kt.). Taip pat labai įdomus ir sėkmingas buvo paskutinis vakaras gimnazijoje – mokiniai gamino  įvairius patiekalus, kuriuos vertino vadovai, o skanavo visi kartu. Viešnagės metu Bad  Iburgo ir Pagėgių gimnazistai ne tik sportavo ir pramogavo, bet ir lankė pamokas bei dalyvavo projektinėje veikloje – kūrė mokyklų draugystės logotipą.

Savaitė su draugais prabėgo labai greitai. Pirmadienį vėl visi susirinko gimnazijoje, tik veiduose nebesimatė šypsenų. Per atsisveikinimo pusryčius mainų programos Bad Iburge ir Pagėgiuose vadovai įteikė padėkas šauniausiai pasirodžiusioms abiejų grupių komandoms bei po gardėsį visiems mokinių mainų programos dalyviams. Vadovai taip pat džiaugėsi sėkminga ir įdomia viešnage bei palinkėjo, kad ši mokyklų draugystė dar ilgai gyvuotų.

Atsisveikinant, žinoma, skruostais riedėjo ašaros... Bėga laikas... Keičiasi žmonės, kinta ir vertybės... Tačiau tai, kas gražu, nuoširdu, prasminga, išlieka.

Už pagalbą organizuojant kelionę, puoselėjant ilgametės draugystės tradicijas ir už išpildytas vaikų svajones dėkojame mūsų draugystės ambasadoriams: mokinių mainų programos dalyvių tėveliams, Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriui Vaclovui Navickui, UAB „Draisa“ STIHL-VIKING atstovui Pagėgiuose, Pagėgių savivaldybės tarybos nariui ir ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“ direktoriui Remigijui Kelneriui, Pagėgių krašto verslininkams Renatai Rindokaitei, Vaidui Gečui ir Edvinui Kriščiūnui, Pagėgių krašto ūkininkei Irenai Šeputienei bei visiems geros valios žmonėms.

 

 

Loreta Skvirbienė,
vokiečių kalbos ir lietuvių kalbos mokytoja,
bendradarbiavimo su Vokietijos Bad Iburgo gimnazija vadovė

 
Atgal   Spausdinti