Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras


Pagėgių savivaldybės
meras
Virginijus Komskis

  
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2017-07-04 -
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje prasideda tęstiniai knygrišystės mokymai

Vakar Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys vyko į Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejų, kur prasidėjo Popieriaus marmuravimo ir knygrišystės mokymai. PernaiPagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus darbuotojai siekdami populiarinti knygrišystės amatą, mažinti kultūrinę, socialinę atskirtį ir saugoti istorinę atmintį, ugdant visuomenės patriotiškumą ir pilietinį aktyvumą, skatindami bendradarbiavimą su vietos bendruomenėmis teikė paraišką daliniam finansavimui gauti. Parama gauta, projektas tęsiasi ir todėl ir šiemet Vicemeras bei Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė vėl sveikinosi su būreliu entuziastų, kurie nutarė labiau gilintis į knygrišio amatą, galbūt pradėti individualią veiklą ir tuo pratęsti knygrišybos tradicijas Mažojoje Lietuvoje. Mokymai vyksta muziejuje, atstatytoje Martyno Jankaus klėtyje, kur įsikūręs edukacinis centras, kuriame toliau planuojama rengti su knygos istorija (nuo popieriaus gaminimo, spausdinimo proceso iki knygos įrišimo) susijusius edukacinius užsiėmimus.


 

Sveikindamas susirinkusiuosius Vicemeras, kalbėjo apie simbolišką knygrišybos mokymų reikšmę būtent giliausias šio amato tradicijas turinčiame Mažosios Lietuvos krašte ir dėkojo entuziastams parodžiusiems susidomėjimą šiuo amatu. Būtent, jis, pasak Vicemero, ir tapo lietuvybės išsaugojimo prielaida ir garantija.

Pasak muziejaus direktorės, pažinti knygos kelią nuo popieriaus gamybos, spausdinto teksto iki knygrišio preso įmanoma tik Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje, Bitėnuose. Nes muziejus įsigijo knygrišyklą, kuri priklausė prieš keturis metus mirusiam kultūros šviesuoliui, kolekcininkui, žymiam Lietuvos knygrišiui Leonui Panavaui. Unikalu tai, kad ji nupirkta su visa įranga ir net su kai kurių medžiagų atsargomis, reikalingomis knygrišio darbo procesui.

Šiemet, kaip ir pernai, penkių dienų mokymus ves Vilniaus knygrišių gildijos narė, menotyrininkė Rūta Taukinaitytė – Narbutienė, kuri pasikvietė ir popieriaus marmuravimo specialistę Aušrą Lazauskienę. Specialistės skaitysiančios teorinius pranešimus, bei vesiančios praktinius užsiėmimus, auditorijai pažadėjo smagų atradimų laiką ir puikų malonumo ir naudos santykį.

 

 

Vyriausioji specialistė kultūrai
Ingrida Jokšienė
Nuotraukos Linos Vasiliauskaitės

 
Atgal   Spausdinti