Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


Invalidumo grupių prilyginimas darbingumo arba specialiųjų poreikių lygiams

Primename, kad vadovaujantis Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu nuo 2005 m. liepos 1 d. invalidumo grupės nebenustatomos, vietoje jų yra nustatomas neįgalumo lygis asmenims iki 18 metų, darbingumo lygis darbingo amžiaus asmenims ir specialiųjų poreikių lygis asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžiaus.
Siekiant išsaugoti darbingo amžiaus asmenų, kuriems invalidumas buvo nustatytas neterminuotai, teises ir garantijas, jų turimos invalidumo grupės iki 2007 m. birželio 30 d. bus prilyginamos darbingumo lygiui, remiantis asmeniui išduotais Invalidumo pažymėjimais:

- I invalidumo grupė prilyginama 20 procentų darbingumo lygiui,
- II invalidumo grupė prilyginama 35 procentų darbingumo lygiui,
- III invalidumo grupė prilyginama 50 procentų darbingumo lygiui.
Dėl invalidumo grupės prilyginimo darbingumo lygiui reikia kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritorinius skyrius, kurie atlikę prilyginimą asmeniui išduos jo neįgalumą įrodančius dokumentus.

Darbingo amžiaus asmenims, kuriems invalidumas buvo nustatytas terminuotai, darbingumo lygis nustatomas tik pasibaigus nustatytam invalidumo terminui. Darbingumo lygiui jų invalidumo grupė gali būti prilyginta tik tuo atveju, jei jie pamestų ar dėl kitų priežasčių netektų Invalido pažymėjimo, ir tik iki jų turėto invalidumo termino pabaigos.

Siekiant išsaugoti senatvės pensijos amžių sulaukusių asmenų, kuriems invalidumas buvo nustatytas neterminuotai, teises ir garantijas, jų turimos invalidumo grupės iki 2007 m. birželio 30 d. bus prilygintos specialiųjų poreikių lygiui, remiantis asmeniui išduotais Invalidumo pažymėjimais:

-I invalidumo grupė prilyginama didelių specialiųjų poreikių lygiui,
- II invalidumo grupė prilyginama, vidutinių specialiųjų poreikių lygiui,
-III invalidumo grupė prilyginama nedidelių specialiųjų poreikių lygiui.

Dėl invalidumo grupės prilyginimo specialiųjų poreikių lygiui reikia kreiptis į Pagėgių savivaldybės administracijos Socialinės pramos skyrių,

Asmenys, pageidaujantys, kad jiems būtų nustatyti specialieji poreikiai, pirmiausia turėtų kreiptis į asmenį gydantį gydytoją dėl specialiųjų poreikių nustatymo (pvz., gali būti nustatomas specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos), ar specialaus lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo kompensacijos, ar transporto išlaidų kompensacijos poreikis, ar kiti specialieji poreikiai). Dėl kiekvieno šio poreikio yra išrašoma atskira nustatytos formos pažyma, kurią asmeniui išduoda asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, gydytojų konsultacinė komisija. Asmuo, gavęs vieną ar kelias tokias pažymas, su prašymu turi kreiptis į Socialinės paramos skyrių. Įvertinęs asmens nustatytus specialiuosius poreikius, skyrius (kai kuriais atvejais komisija) priima sprendimą dėl asmens specialiųjų poreikio lygio nustatymo ir tenkinimo.
Asmenys, kuriems nustatytas didelių arba vidutinių specialiųjų poreikių lygis ir kuriems yra išduodamas Neįgaliojo pažymėjimas, turi teisę į lengvatas: transporto, vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo, medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo išlaidų kompensavimo, disponavimo atkurtomis santaupomis, atlyginimo už valstybės išperkamo nekilnojamojo turto termino, žemės mokesčio, techninės pagalbos priemonių įsigijimo, transporto išlaidų kompensavimo, specialiųjų lengvųjų automobilių ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos gavimo, vykimo per pasienio kontrolės punktus, skiriamojo ženklo „Neįgalusis“ naudojimo.

Kad invalidumo grupė būtų prilyginta darbingumo lygiui ar specialiųjų poreikių lygiui, asmuo privalo minėtoms institucijoms pateikti:
- Invalidumo pažymėjimą,
- asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą
- 3x4 dydžio nuotrauką.

Atkreipiame dėmesį, kad senieji dokumentai, įrodantys asmens invalidumą, nuo 2007 m. liepos 1 d. nebegalios.