Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

Mero darbotvarkė

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2020-09-09 -
Valstybinė kultūros paveldo komisija ragina teikti paraiškas prestižiniams 2021 m. Europa Nostra apdovanojimams

Europa Nostra yra viena svarbiausių žemyno nevyriausybinių kultūros paveldo organizacijų. Ji kiekvienais metais skiria prestižinius apdovanojimus už iškiliausius pasiekimus kultūros paveldo apsaugos srityje. Lietuvoje šių apdovanojimų nauda vis darnėra pakankamai įvertinta. Valstybinė kultūros paveldo komisija ragina paveldo valdytojus, ekspertus, architektus, restauratorius, mokslininkus, muziejus, viešas ir privačias institucijas, vietos bendruomenesirsavanorius teikti paraiškas ir garsinti savo pasiekimus tarptautiniu mastu.

Pagrindinis Europa Nostra tikslas –ugdyti visuomenės sąmoningumą paveldo atžvilgiu tiek nacionaliniu, tiek europiniu mastu.Atstovaudama paveldo interesams organizacija glaudžiai bendradarbiauja su Europos Sąjunga, Europos Taryba ir UNESCO formuojant tarptautinę paveldo išsaugojimo politiką.


 

2002 m. įsteigti tarptautiniaiEuropa Nostra apdovanojimai yra Europos Komisijos inicijuota veikla.Apdovanojimai nugalėtojams teikia didelę naudą. Išauga tiek tarptautinis, tiek nacionalinis žinomumas, kuris leidžia padidinti kultūros paveldo objektų lankytojų srautus ir tikėtis papildomo finansavimo tvarkybai. Europa Nostra apdovanojimai pabrėžia ir skleidžia geriausią patirtį, skatina keistis žiniomis tarp valstybių ir įtraukti paveldo dalyvius į platesnius tinklus.

2020 m. Europa Nostra laureatai: http://www.europeanheritageawards.eu/winner_year/2020/

Teikti paraiškas apdovanojimamsgalima 4 kategorijose:kultūros paveldo išsaugojimo (konservavimo-restauravimo projektai, apimantys kruopštų pritaikymą ir kokybiškus naujos architektūros intarpus); tyrimų; nuopelnų paveldo apsaugai ir edukacijos, mokymų beisąmoningumo ugdymo.

 

2021 m. bus apdovanota iki 30 paraiškų, iš kurių 4 gaus didįjį prizą ir 10 tūkstančių eurųpiniginį apdovanojimą.Vienam laimėtojui bus įteiktas Publikos pasirinkimo apdovanojimas, kurį lems internetinis balsavimas. Iš pateiktų paraiškų dviems bus skirti ILUCIDARE specialieji prizai už geriausias kultūros paveldo inovacijasir kompetenciją tarptautiniuose paveldo santykiuose.

Iki šiol Lietuvoje 2004 m. apdovanotas Vytauto Didžiojo universiteto rektorato (buv.Ministrų Tarybos kabineto) pastatas Kaune, o 2012 m. – Liubavo dvaro malūnas-muziejus. Nors Lietuvoje esama gausybės puikių paveldo išsaugojimo pavyzdžių, mūsų šalies paveldo bendruomenė neišnaudoja progos dalyvauti Europa Nostrakonkurse ir garsinti savo pasiekimus.

Valstybinė kultūros paveldo komisija paprašė Europa Nostralaureatų Lietuvoje, kad jie papasakotų apie apdovanojimo teikiamą naudą.

Tarpukario ministrų kabinetas sulaukėEuropa Nostra apdovanojimo už aukščiausios kokybės restauraciją. Paraišką teikė Vytauto Didžiojo universitetas ir pastato restauracijos ir pritaikymo naujoms funkcijoms projekto autoriai –  kauniečiai architektai Gintaras  Prikockis, Almantas Dumčius, Kęstutis Mikšys irAsta Prikockienė. VDU rektorato atstovai teigia, kad „šio garbingo apdovanojimo tikslas – skatinti aukščiausios kokybės paveldo išsaugojimo praktiką ir paveldo saugojimo sklaidą. Restauruotas pastatas atgavo pirmapradį reikšmingumą ir reprezentatyvumą, padidėjo jo tarptautinis žinomumas ir lankomumas. Tas yra svarbu Vytauto Didžiojo universitetui, Kaunui ir Lietuvai“.

Gintaras Karosas, kurio iniciatyvaLiubavo dvaro malūnas restauruotas ir pritaikytas muziejui, Paveldo komisijai pakomentavo:„Tvarkydamas Liubavo dvaro sodybos vandens malūną, norėjau, kad visi restauravimo darbai būtų atlikti kaip galima kokybiškiau. O ir ambicija juk nemaža – per gana trumpą laiką pilnai restauruoti ir pritaikyti muziejui ne tik malūno pastatą, bet ir atgaivinti visą technologinę įrangą, paleisti net originalią XX a. pr. hidroturbiną, kuri galėtų edukaciniais tikslais gaminti ekologišką „žalią“elektros energiją. Nebuvo lengva, kadangi giliau prisilietęs prie kultūros, ypač technikos, paveldo, privalai gilintis ir tirti. Norėjosi pasitikrinti, kaip restauravimo darbus įvertins dešimtys kultūros paveldo ekspertų iš įvairių šalių. Europa Nostra apdovanojimas nėra materiali paskata, man tai tarptautinis autoritetingas pritarimas toliau dėmesingai ir kokybiškai tęsti Liubavo dvaro sodybos restauravimo ir atgaivinimo darbus, o pozityvi įtaka jaučiama Lietuvos kultūros paveldo žinomumui užsienyje.”

Valstybinė kultūros paveldo komisija yra pirmoji ir vienintelė įstaiga Lietuvoje, prisijungusi prie paveldo apsaugos politiką Europos mastu formuojančios Europa Nostra organizacijos.Paveldo komisija skatina gerąją paveldo apsaugos patirtį ir jos sklaidą tiek šalies viduje, tiek tarptautiniu mastu.

Paraiškas Europa Nostra organizacijai galima teikti iki spalio 1 d.

Europa Nostra kvietimas teikti teikti paraiškas: https://www.europanostra.org/european-heritage-awards-europa-nostra-awards-2021-open-for-submissions/

Paraiškos forma: http://www.europeanheritageawards.eu/apply/

Informacija apie paraiškos teikimoEuropa Nostra organizacijai sąlygas lietuvių kalba:

https://vkpk.lt/wp-content/uploads/2020/08/Europa-Nostra-apdovanojimas_DALYVAVIMO_TAISYKL%C4%96S.pdf

https://vkpk.lt/wp-content/uploads/2020/08/PARAI%C5%A0KOS_i%C5%A1saugojimas.pdf

https://vkpk.lt/wp-content/uploads/2020/08/PARAI%C5%A0KOS_tyrimams_VERTIMAS.pdf

https://vkpk.lt/wp-content/uploads/2020/08/PARAI%C5%A0KOS_nuopeln%C5%B3_paveldo_apsaugai_VERTIMAS.pdf

https://vkpk.lt/wp-content/uploads/2020/08/PARAI%C5%A0KOS_edukacijai_VERTIMAS.pdf

 

Plačiau: https://vkpk.lt/naujienos/valstybine-kulturos-paveldo-komisija-ragina-teikti-paraiskas-prestiziniams-2021-m-europa-nostra-apdovanojimams/


Valstybinės kultūros paveldo komisijos informacija

 
Atgal   Spausdinti