Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-03-12 -
Lietuvos socialinio verslo plėtotės verpete ir Pagėgių krašto bendruomenės

Socialinis verslas vis dar naujovė Lietuvos ekonominiame gyvenime, tačiau drąsiai besiskinanti kelią ir turinti ambicijų tapti konkurencinga. Pasak asociacijos „Versli Lietuva“ projektų vadovės Živilės Bakšienės, socialinis verslas – tai visai šviežia verslo koncepcija, kai socialinės problemos sprendžiamos pasitelkus verslo idėją. Vienu šūviu nušaunami du zuikiai – kuriami konkurencingi produktai ar paslaugos, o už tai gauto pelno didžioji dalis skiriama vyraujančioms visuomenės bėdoms įveikti.


 

Gražiai šioje terpėje save reprezentuoja ir kelią socialinio verslo rinkoje skinasi ir Pagėgių krašto bendruomenės. Ryškus pavyzdys – Vilkyškių, Žukų ir Kriokiškių bendruomenės, kurių veikla pasak Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovės Rasos Stonienės, skatina bei suteikia galimybę dirbti ir užsidirbti kaimo vietovių jaunimui, socialinius sunkumus patiriantiems asmenims. Šiemet vėl dalis uždirbto pelno bus skirta socialinę atskirtį patiriančių vaikų vasaros užimtumo organizavimui.

Darbščių kriokiškiečių, vilkyškiečių rankomis surinkti augalai, pritaikius šimtametes tradicijas ir inovatyvias technologijas, virsta kvapniomis žolelių arbatomis, verslo dovanų rinkiniais. Kokybė garantuojama ekologiško produkto sertifikatu ir žinomo farmacininko, liaudies medicinos eksperto Virgilijaus Skirkevičiaus nuolatine kontrole ir rekomendacija ant kiekvienos pakuotės. Šioje veikloje diegiama ir švietėjiška veikla – vykdomos edukacinės programos, kuriose lankytojai supažindinami su senosios Prūsijos lobiais – Mažosios Lietuvos tradicijomis, papročiais, kulinariniu paveldu.

Vaistinių augalų rinkimą, arbatų gamybą ir realizaciją organizuojanti kriokiškių bendruomenės pirmininkė Reda Tamašauskienė džiaugėsi, kad iš surinktų lėšų už produktus suremontuotos naujos patalpos Kriokiškiuose ir sumontuotos modernios ir inovatyvios vaistinių augalų džiovinimo kameros. Kaip minėjo pirmininkė, per devynis veiklos metus bendruomenės išmoko gaminti kokybiškas, ekologiško produkto ir tautinio paveldo sertifikatus turinčias arbatas. Dabar didžiausia problema su realizacija. Dažnai būna, kad sumokėjus mugės dalyvio mokestį bei kuro išlaidas uždarbio nedaug ir telieka. Didžiausias išsigelbėjimas, pasak R. Tamašauskienės, tai savivaldybių, valstybinių institucijų, įmonių ir organizacijų užsakymai. Arbatas supakuojamos gražiose lazeriu gamintose dėžutėse su užsakovų logotipais. Paminėtina, kad šis lazeris nupirktas taip pat iš bendruomeninių lėšų ir jo pagalba gaminami suvenyrai iš medžio, stiklo, odos, popieriaus. Sumaniai, išradingai šiuos suvenyrus kuria Marius Gešventas ir Emilija Tamašauskaitė.

Vilkyškių bendruomenės pirmininkė Laura Grodeckienė taip pat gali pasigirti aktyviais bendruomenės nariais, jų iniciatyvomis. Papildomų lėšų bendruomenė gauna ir iš rankų darbo vaškinių žvakių prekybos. Tai sumanios bendruomenės narės Elenos Smulkienės iniciatyva ir entuziazmas.

Tiek žvakės, tiek lazeriu pagaminti suvenyrai nei kokybe, nei grožiu bei įmantrumu nenusileidžia daugelio liaudies menininkų dirbiniams įvairiose Lietuvos šventinėse mugėse, jomarkuose.

Žukuose, kurie nuo senų laikų garsėjo sodais, nuspręsta neatitrūkti nuo šios srities ir tenkinti kraštiečių poreikius spaudžiant obuolių, morkų, moliūgų sultis ir, žinoma, užsidirbti lėšų bendruomenės reikmėms. Žukų bendruomenės pirmininkė Anastazija Kubilienė džiaugiasi šiuo bendruomenės sprendimu, kuris, anot jos, pradžioje labai baugino ir buvo nedrąsu leistis į tokią avantiūrą.

Neseniai nušurmuliavusi tradicinė Kaziuko mugė Vilniuje taip pat buvo paįvairinta ir pagėgiškių dalyvavimu. Kaip minėjo L. Grodeckienė, ypatingos ekonominės naudos iš tokių renginių ir neverta tikėtis. Pasak bendruomenės pirmininkės, viešumas, žinios apie kraštą ir jame veikiančius socialinius verslus skleidimas, apsikeitimas kontaktais, graži partnerystė su kitų savivaldybių bendruomenėmis didina žinomumą apie Pagėgių kraštą, skleidžia gerąją naujieną, plečia ryšius.

 

 

Vyriausioji specialistė kultūrai
Ingrida Jokšienė

 
Atgal   Spausdinti