Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-03-14 -
Kovo 15-oji Tarptautinė (Europos) vartotojų diena – vartotojų teisių apsaugos ir solidarumo šventė

„Vartotojai pagal apibrėžimą – tai mes visi“, – savo 1962 m. kovo 15 d. deklaracijoje, pristatytoje JAV Kongresui, nurodė Dž. Kenedis. - „Jie yra didžiausia ekonominė grupė, veikianti ir veikiama beveik kiekvieno sprendimo tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose. Nepaisant to, jie yra vienintelė grupė… į kurių nuomonę dažnai neatsižvelgiama“.


 

Pirmą kartą Pasaulinė vartotojų teisių diena buvo paminėta 1983 m. kovo 15 d. Šią dieną vartotojų gynimo organizacijos visame pasaulyje organizuoja renginius, kuriais siekiama informuoti vartotojus apie jų teises ir jų gynimo būdus: atkreipti žiniasklaidos dėmesį į vartotojų teisių pažeidimus, paskatinti visuomenę aktyviai įsitraukti į vartotojus ginančių organizacijų veiklą ir t.t.

Vartotojų politika Europos Sąjungoje užima vis svarbesnę vietą, pirmiausiai dėl išsiplėtusios vidaus rinkos, turinčios beveik pusę milijardo vartotojų, dėl didesnių galimybių rinktis prekes ar paslaugas, taip pat dėl kintančio gyvenimo būdo ir sparčiai besivystančių technologijų. Gyvenimo būdas ir technologijos daug ką pakeitė: vis daugiau prekių ir paslaugų perkame kitose šalyse, dažniau tai darome internetu. Be to, auga reikalavimai kokybei, ekologiškumui, socialiniam atsakingumui (vaikų neišnaudojimas darbui, gamtai draugiškos gamybos technologijos ir t.t.). Tiesioginė informuoto ir veiksnaus vartotojo aktyvumo pasekmė – konkurencija. Konkurencija, kurią skatina vartotojai, yra technologinės pažangos ir verslo efektyvumo variklis. Vidaus rinka neveiks, jei vartotojams nebus vienodų teisių ir galimybių visoje Europoje, todėl vidaus rinkos peržiūroje vartotojai yra ir bus dėmesio centre.

Pastebima, kad naujosios kartos vartotojas  yra geriau informuotas, tačiau Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba su savo padaliniais apskrityse tęsia vartotojų ir verslininkų informavimą, stengiasi diegti veiksmingesnius teisių apsaugos mechanizmus bei ugdyti gebėjimą naudotis savo žiniomis ir teisėmis.

Šiais metais Tarptautinė (Europos) vartotojų diena kovo 16 dieną bus paminėta Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje.

Rimantas Knyzelis
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos
Tauragės skyriaus vedėjas

 
Atgal   Spausdinti