Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras


Pagėgių savivaldybės
meras
Virginijus Komskis

  
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


- 2018-06-05 -
Juozo Šalkausko kaklaraiščių paroda Pagėgių kultūros centre

Kiekvienai progai – kitas kaklaraištis, o skirtingų progų gali būti gerokai virš 1600, nes tiek kaklaraiščių yra Juozo Šalkausko kolekcijoje. Juozas Šalkauskas – Lietuvos žurnalistas, redaktorius, fotografas, radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, skaitovas, renginių vedėjas, kaklaraiščius kolekcionuoja apie 50 metų. Jis du kartus apdovanotas Lietuvos Gineso rekordų knygos diplomais, už didžiausią proginių kaklaraiščių kolekciją ir kaip sunkiausio Lietuvoje kaklaraiščio savininkas. Juozo Šalkausko kaklaraiščiai suskirstyti šiomis temomis: miestai, šalys, personalijos, profesijos, reklama, mašinos, žvejyba, hobi, kalėdiniai, muzika, sporto ir t.t. Kolekcijoje puikuojasi kaklaraištis su Donaldo Trampo giminės anspaudu, metalinis, molinis kaklaraištis, medinis, kurį padovanojo žentas, veidrodinis, gintarinis, kuris surištas iš 888 unikaliai apdirbtų karoliukų ir begalės kitų, kurie išskirstyti į beveik 85 temas.


Pagėgiuose demonstruojama 20 temų, 100 kaklaraiščių. Betarpiškai su publika bendraujantis Juozas sužavėjo savo aistra kaklaraiščiams, skaitomomis eilėmis Tėvui, Lietuvai ir gražiais prisiminimais apie Pagėgių kultūros centro pastato atidarymą: „būtent mes su Svetlana 2012 metais atidarėme „bromą“ į šį pastatą, kitaip tariant vedėme atidarymo ceremoniją.“

Parodos metu J. Šalkauskas ne tik demonstravo kaklaraiščius, bet pasakojo visas plonybes susijusias su jais: ar teisingai kaklaraištis pasiūtas, ar tinkamoje vietoje uždėtas logotipas. Kitaip tariant, Juozas Šalkauskas fenomenalus kaklaraiščių, jų mados, paskirties ir visų reikalų susijusių su jais žinovas ir dizaineris. Juozas pats sukūręs ne vieną proginį kaklaraištį, tarp jų ir kaklaraištį Lietuvos šimtmečiui. Ne veltui giminės, draugai ragina Juozą parašyti knygą apie kaklaraiščius. Šiam sumanymui pritarė ir parodos dalyviai, nes kiekvienas kaklaraištis – atskira istorija nuo jo patekimo į Juozo rankas iki linksmiausių istorijų jį dėvint įvairiausių renginių metu.

Už apsilankymą Pagėgiuose ir puikų pristatymą pagėgiškiai taip pat atsidėkojo kaklaraiščiais, kuriuos į renginį atsinešė pagėgiškė Danutė Kasnauskienė. Jų vertę Juozas dar nustatinėja. O štai vieną proginį kaklaraištį kolekcionierius įsigijo Pagėgiuose. Pasak Juozo, tai puikus sporto temos, (golfo) kaklaraištis su reta užrišimo technika. O sporto ir kalėdinių kaklaraiščių temos pas Juozą kolekcijoje yra gausiausios.

Muzikiniais intarpais renginį puošė Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos solistai Rokas Kondrotas, Paulius Šimkus ir Matas Ragauskas, (mokytoja Regina Pilkionienė). Pagėgiuose kaklaraiščių paroda buvo 23-oji. Paroda veiks iki birželio 25 dienos, tad maloniai kviečiame aplankyti parodą.

Kultūros centro informacija


 
Atgal   Spausdinti