Pagėgių savivaldybės administracijos darbo laikas:
Pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka pirmadieniais - penktadieniais nuo 12.00 iki 12.45 val.
Nustatytos dvi papildomas asmenų prašymų priėmimo valandos per savaitę pasibaigus darbo laikui – antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17 val. iki 18 val. administracijos priimamajame.
Šeštadieniais ir sekmadieniais poilsio dienos.

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 9, 99288 Pagėgiai. Tel.: 8 441 57 482.
Faks.: 8 441 57 874. El. p. info@pagegiai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188746659

Lietuviškai English Russian
Meras

Pagėgių savivaldybės
meras
Vaidas Bendaravičius

 
 


ADMINISTRACIJAPrenumerata


archyvas
  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-11-29  Skelbimas
2018-11-29  Skelbimas
2018-11-29  Įgyvendintas Programos bendras Pagėgių savivaldybės ir Punsko valsčiaus vykdomas projektas „Bendradarbiavimo stiprinimas tvaraus gamtos išteklių valdymo srityje“ pagal INTERREG V-A Lietuvos – Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą.

 

 

Š. m. lapkričio 15 d. Pagėgių kultūros centro salėje įvyko galutinė projekto konferencija. Konferencijoje dalyvavo 12 dalyvių iš Punsko ir savivaldybės viršaitios Vytautas Liškauskas, kuris sveikindamas konferencijos dalyvius, įteikė ir padėkos raštus partneriams, Pagėgių savivaldybės merui V. Komskiui, Administracijos direktorei D. Butvydienei, projekto vadovei L. Razutienei ir kitiems projekto vykdytojams. Savo ruoštu administracijos direktorė D. Butvydienė taip pat padėkojo projeką įgyvendinusiems darbuotojams. Savivaldybės meras V. Komskis pasidžiaugė gražiu ir vaisingu bendradarbiavimu su Punsko valsčiumi, kadangi be šio projekto šiai programai yra parengtos ir pateiktos dar dvi bendros paraiškos. Direktorė džiaugėsi gausiai besilankančiais punskiečiais, kuriems patiko Pagėgių kraštas ir jo istoriją, kuri mus sieja per Vydūno atminimą, lietuvybės išsaugojimą.savo įspūdžiais dalinosi ir jaunimo kūrybinių dirbtuvių stovyklos dalyviai. Punskiečiai pasirodė su gražiu lietuvišku vaidinimu apie paukščius. Konferencijoje be projekto pristatymo buvo pristatyta parengta aplinkosaugos metodika, kurią parengė Lietuvos regioninių tyrimo instituto prezidentas, profesorius Rimantas Dapkus.

Daugiau

2018-11-29  Padėkos vakaras ,,Čia - mano ir tavo namai“

Šiemet padėkos vakaras ,,Čia - mano ir tavo namai“, vykęs lapkričio mėn 16 d. Natkiškių kultūros namuose, buvo skirtas tiems, kurie Natkiškių kultūros namuose praleidžia ne vieną, ne dvi valandas, o dalį savo laisvalaikio, tai kultūros namų saviveiklininkai.

„Čia ilgais vakarais daug šokta, dainuota, tūkstančius kartų kalbėta, klausyta, verkta ir juoktasi, čia kuriamas gyvenimas virte verda. Čia vieną renginį keitė kitas, vieną šventę keitė kita, akcijos, parodos, išvykos. O jų būta gražių, šiltų, jaudinančių... visokių“, - kalbėjo vakaro vedėjai Rasa ir Valdas Armonai.

Daugiau

2018-11-28  Vyko fizinio aktyvumo užsiėmimai su TRIKKE Pagėgių savivaldybės Pagėgių pradinėje mokykloje

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2018 m. lapkričio 22 d. kartu su treneriu Laimontu Rakausku pakvietė Pagėgių savivaldybės Pagėgių pradinės mokyklos mokinius išbandyti naujieną su TRIKKE.

TRIKKE – tai sportas ir pramoga, tai smagu ir naudinga tuo pačiu metu. Taisyklingas TRIKKE naudojimas mankština ir stiprina beveik visus kūno raumenis.

Daugiau

2018-11-28  Vyko akcija Pasaulinei dienai žuvusiems eismo įvykiuose atminti Pagėgių savivaldybėje

Atėjus tamsiajam paros metui prastėja matomumas, eismo sąlygos tampa sudėtingesnės, todėl padaugėja eismo įvykių, kurių metu ne tik sužalojami, bet ir žūva žmonės. Nuo 2005 m. lapkričio trečiąjį sekmadienį (šiemet lapkričio 18 d.) minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno atsakomybę už elgesį kelyje. Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų. Kartu tai solidarumo ir dvasinio palaikymo išraiška šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl eismo įvykiuose prarastų artimųjų. Minint šią dieną 2018 m. lapkričio 19 d. Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato pareigūnais organizavo saugaus elgesio priemonę „Saugokime vieni kitus kelyje“, kurioms metu bendravo su gyventojais, priminė, kad daug pėsčiųjų sužalojama ir žūva eidami per perėjas.

Daugiau

2018-11-28  Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo šiaurietiškojo ėjimo paskaitą ir užsiėmimą Pagėgių savivaldybės Pagėgių seniūnijos bendruomenei


Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2018 m. lapkričio 21 d. pakvietė Pagėgių seniūnijos bendruomenę į paskaitą apie šiaurietiškajį ėjimą, kuri vyko Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje. Paskaitą vedė treneris Laimontas Rakauskas. Treneris kalbėjo, kad aktyvų fizinį gyvenimą gyvenantys žmonės yra sveikesni, darbingesni ir geresnės nuotaikos.

Daugiau

2018-11-28  Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinės dalyvavo mokesčių inspekcijos organizuotoje viktorinoje „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“

Šiais metais mokesčių inspekcija organizavo viktoriną „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“. Šiame konkurse dalyvavo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinės Gileta Cancingerytė, Deimantė Saročkaitė ir Roberta Zubrickaitė, pasivadinusios „Mackiukų“ vardu. Jos spalio 9 dieną sėkmingai išsprendė viktorinos I etapo testą ir pateko į antrąjį etapą.

Daugiau

2018-11-28  Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje vyko konkursas „Dėmesio – virusai“

2018 m. lapkričio 22 d. Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje vyko konkursas „Dėmesio – virusai“. Jame dalyvavo 6 komandos, sudarytos iš 6-7 klasių ir I g. – IV g. klasių mokinių. Konkursą organizavo biologijos mokytoja – metodininkė Marytė Gečienė ir visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Teresė Lydekaitienė.  Mokiniai varžėsi tarpusavyje teoriškai ir praktiškai. Pirma užduotis buvo komandos prisistatymas. Kitas užduotis sudarė klausimai ir praktinės užduotys.

Daugiau

2018-11-28  Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje vyko pamokėlės „Sveiki dantukai-gera sveikata“

2018 m. lapkričio 23 d. Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje vyko pamokėlės „Sveiki dantukai“. Pamokėlėse dalyvavo priešmokyklinių ugdymo grupių mokiniai. Mokiniams buvo pasakota kaip prižiūrėti burną, kokios yra dantukų ligoss atsirandančios nuo netinkamos burnos higienos. Paaiškinta mokiniams kaip saugoti dantukus nuo infekcijų patekimo, kokį maistą reikėtų valgyti ir kokio vengti. Mokiniams po pamokėlės buvo įteikti dantukų valymo kalendoriai su lipdukais „Sveikos šypsenos pažadas“.

Daugiau

2018-11-28  Lietuviškos pjesės konkursas Kretingoje


2018 m. lapkričio 17 d. Kretingoje jau penktą kartą vyko respublikinis pučiamųjų instrumentų lietuviškos pjesės konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ir Kretingos meno mokyklos 60 metų veiklos sukaktims paminėti. 

Varinių pučiamųjų instrumentų grupėje dalyvavo 22 dalyviai iš visos Lietuvos, jie buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes. Iš Pagėgių  savivaldybės meno ir sporto mokyklos į konkursą vyko Eimantas Lukošius (mokytojas  Sigitas  Stankus,  koncertmeisterė Nadežda  Snigir).  Eimantas labai susikaupęs, ramiai ir muzikaliai pagrojo N. Kavaliauskaitės pjesę ,,Voro spektaklis" ir J. Spilman ,,Miegok, saldžioji upe". 

Daugiau

2018-11-28  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kviečia dalyvauti tradicinėje Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamoje socialinėje akcijoje „Knygų Kalėdos“
2018-11-28  Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!
2018-11-28  Pirmasis ledas – pavojingas

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyrius primena, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau, kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, o taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltiniai.

Daugiau

2018-11-23  Lietuvos mokyklų žaidynės: nauji mokslo metai – nauji startai

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kiekvienais metais vykdo Lietuvos mokyklų žaidynes. Tai sportinis etapas, kuris prasideda spalio mėnesį ir baigiasi birželio 1 dieną. Žaidynių tikslas – per sportą ugdyti sąmoningą, pilietiškai aktyvų žmogų, puoselėjantį olimpines vertybes. Žaidynių svarbiausias uždavinys - didinti mokinių motyvaciją užsiimti aktyvia fizine veikla laisvalaikiu, skatinti juos sistemingai mankštintis, sąmoningai rūpintis savo sveikata ir fiziniu tobulinimusi, ieškant naujų fizinio aktyvumo formų bendrojo ugdymo mokyklose.

Daugiau

2018-11-23  Konkursas – festivalis ,,Rudeninė karuselė – 2018‘‘

Lapkričio 17 d. Birštono kultūros centre  vyko respublikinis populiariosios muzikos  festivalis-konkursas ,,Rudeninė karuselė - 2018‘‘. Tai jau šeštasis tradiciniu tampantis  festivalis-konkursas, kuris sukvietė atlikėjus iš visos Lietuvos - Vilniaus, Kauno, Alytaus, Druskininkų, Kėdainių, Jonavos, Šiaulių, Ukmergės ir Pagėgių. Šiais metais klausytojus džiugino 72 solistai, duetai bei ansambliai, kurie buvo suskirstyti į kategorijas pagal amžių nuo 12 iki 22 metų. Pasak organizatorių, norinčių dalyvauti buvo labai daug, todėl reikėjo nusiųsti ne tik paraišką, bet ir filmuotą dainos įrašą ir gauti rengėjų kvietimą dalyvauti renginyje. Konkurso dalyvius vertino kompetetinga komisija.

Daugiau

2018-11-22  Savivaldybės siekia – iš valstybės biudžeto kompensuoti didesnę dalį GPM

Lapkričio 9 d. vyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) tarybos posėdis, kuriame šalies savivaldos vadovai priėmė nutarimą reikalauti, kad dėl centrinės valdžios priimtų sprendimų, mažinančių savivaldybių pajamas, savivaldybėms būtų kompensuojama didesnė dalis GPM.

Savivaldos vadovų nuomone, jei savivaldybių GPM netektys susidaro dėl centrinės valdžios sprendimų (pvz. padidina neapmokestinamas pajamas NPD) – tai netekčių našta turėtų būti: 80 procentų valstybės biudžetui ir 20 procentų savivaldybių biudžetams.

Daugiau

2018-11-22  Igno Inciaus fotografijų paroda „Susitikimai“

Kultūros centro parodų erdvę užpildė pagėgiškio, fotomenininko Igno Inciaus paroda „Susitikimai“. Šiame pavadinime tilpo viskas; seniai matytų bičiulių, skirtingų laikmečių, futbolo aistruolių susitikimai. Renginiai, kuriuose atkeliami prisiminimai, visuomet vyrauja emocijos ir jausmai.

Daugiau

2018-11-22  Pagėgių Vydūno bibliotekoje – dr. Arvydo Juozaičio knygos „Tėvynės tuštėjimo metas. 2000-2017 metai“ pristatymas

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė literatūrinio žodžio mylėtojus pakvietė palydėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metus dalyvaujant dr. Arvydo Juozaičio knygos „Tėvynės tuštėjimo metas. 2000-2017 metai“ sutiktuvėse.

Daugiau

2018-11-22  Pradedama kompensuoti daugiau naujų vaistų
2018-11-22  Padėkos vakaras visiems VVG „Pagėgių kraštas“ bičiuliams

Penktadienio vakarą vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ pirmininkė sukvietė visus VVG narius - steigėjus, verslo ir valdžios atstovus, valdybos narius, projektų partnerius, įvairių organizacijų atstovus, bendruomenių pirmininkus, kad ištartų visiems nuoširdų „Ačiū“. Gerumo ir padėkos žodžių niekada nebūna per daug, todėl VVG „Pagėgių kraštas“ pirmininkė Rasa Stonienė dėkojo visiems ir kiekvienam. Už partnerystę, už bendradarbiavimą, už paramą ir pagalbą, už draugiškus patarimus. Pagėgių krašto gėlių žiedai medaus pavidalu buvo įteikti kiekvienam atėjusiam džiaugsmu pasidalinti, sveikinimo žodį pasakyti.

Daugiau

2018-11-21  Skelbimas
2018-11-21  Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė - dalyvaukite
2018-11-21  INFORMACIJA APIE GYVENTOJŲ SERGAMUMĄ GRIPU IR ŪMIOMIS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS (ŪVKTI)
2018-11-20  Skelbimas
2018-11-20   Dantų breketai ir plokštelės vaikams: kada tai kompensuoja ligonių kasos?
2018-11-20  Muzikos pamoka su Martynu Levickiu

Lapkričio 14 d.  Tauragės Kultūros centro salėje vyko interaktyvus edukacinis projektas   ,,Muzikos pamoka su Martynu Levickiu“, kurio sumanytojas -  akordeonistas Martynas Levickis – muzikos profesionalas, garsinantis Lietuvą visame pasaulyje.

Daugiau

2018-11-19  Gydytojas priminė auksines pacientų taisykles
2018-11-19  Tarybos posėdis

2018 m. lapkričio 29 d., 14 val., Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje  (Vilniaus g. 11, Pagėgiai) vyks Pagėgių savivaldybės V-jo šaukimo tarybos 45 posėdis.

Daugiau

2018-11-19  Skelbimas
2018-11-16  Baigiamas įgyvendinti bendradarbiavimo projektas


Lapkričio 15 d. Pagėgių kultūros centro salėje įvyko projekto INTERREG V-A Lietuvos – Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Bendradarbiavimo stiprinimas tvaraus gamtos išteklių valdymo srityje“ galutinė konferencija.

Projektą įgyvendino Pagėgių savivaldybės administracija ir Lenkijos Respublikos Punsko valsčius.

Bendro projekto tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp Pagėgių savivaldybės ir Punsko valsčiaus, siekiant patirties ir gerosios praktikos aplinkos apsaugos srityje, saugant gamtinį kultūrinį paveldą nuo neigiamos žmonių daromos veiklos.

Daugiau

2018-11-15  In memoriam. Mirė Pagėgių savivaldybės tarybos narys Mečislovas Ramanauskas

Eidamas 64-iuosius gyvenimo metus netikėtai amžinybėn išėjo Mečislovas Ramanauskas Pagėgių savivaldybės V-ojo šaukimo tarybos narys, buvęs Ekonomikos ir finansų komiteto bei Kontrolės komitetų pirmininkų pavaduotoju. Visuomenininkas, kolega ir bičiulis.

Gimė 1955 metais Eisraviškiuose, tuometiniame Pagėgių rajone. 1975 metais baigė Smalininkų žemės ūkio technikumą ir įgijo techniko – mechaniko specialybę, o 1983-aisiais Lietuvos žemės ūkio akademijoje įgijo aukštąjį inžinieriaus mechaniko išsilavinimą. Kurį laiką dirbo pagal specialybę, vadovavo savo įkurtai įmonei. 2000 metais Pagėgių savivaldybės administracijoje pradėjo eiti vyriausiojo specialisto karo prievolei ir mobilizacijai administruoti pareigas. Nuo 2001 metų pradėjo politinę veiklą. Buvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys, nuo 2011-ųjų pagėgiškių interesus atstovavo Pagėgių savivaldybės taryboje. Pastaraisiais metais buvo Pagėgių kredito unijos valdybos pirmininku.

Iš prigimties inžinierius – mechanikas toks ir pasiliks darbinės veiklos kolegų ir draugų atmintyje – tikslus ir taiklus. Nedaugžodžiaujantis, santūrus, principingas ir turintis tvirtą nuomonę, prireikus, ją ginantis. Mylėjo Pagėgius ir jų žmones, gynė viešąjį interesą ir siekė tiesos.

Visi kartu su Mečislovu dirbę ir bendravę kolegos ir bičiuliai nuoširdžiai užjaučia liūdėti liekančią dukterį Justiną ir jos šeimą. Visų jį pažinojusių atmintyje velionis išliks kaip atviras, patikimas ir sąžiningas žmogus 

Daugiau

2018-11-15  Informacija šalpos išmokų ir transporto išlaidų kompensacijų gavėjams
2018-11-15  Dėl išmokos vaikui skyrimo ir mokėjimo
2018-11-15   Skola už papildomą sveikatos draudimo mėnesį: ką reikėtų daryti?
2018-11-15  Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriuje vyko pamokėlės „Asmens ir burnos higiena“

2018 m. lapkričio 13 d. Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos ir Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriuje vyko pamokėlės „Asmens ir burnos higiena“. Pamokėlės klausėsi priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokiniai. Mokiniai klausėsi apie asmens higieną, kodėl reikia jos laikytis ir kokios pasekmės laukia nesilaikant kūno ir drabužių švaros. Kalbėta apie burnos priežiūrą ir dantų ligas. Mokiniai supažindinti apie dantų apsisaugojimo nuo infekcijos būdus. Pamokėlės metu mokiniai mokėsi valyti dantukus ant dantų valymo muliažo. 

Daugiau

2018-11-15  Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje vyko pamokėlė „Tarp vitaminų ir draugų- mes nebijome ligų“
2018 m. lapkričio 9-11 dienomis Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje vyko pamokėlė „Tarp vitaminų ir draugų – mes nebijome ligų“. Pamokėlėje dalyvavo pradinės klasės ir priešmokyklinės ugdymo grupės mokiniai. Mokiniams kalbėta apie mitybą, vitaminų svarbą. Aptarti vitaminai ir jų nauda žmogaus organizmui ir sveikatai. Kalbėta ir kokį maistą valgyti, kad organizmas būtų aprūpintas vitaminais. Pamokėlės metu mokiniai dainavo dainelę apie vitaminus.

Daugiau

2018-11-15  Pagėgių Vydūno bibliotekoje – interaktyvios varžytuvės „Atrask žinių lobyną!”

Lapkričio mėnesį Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka organizavo interaktyvias varžytuves „Atrask žinių lobyną!“, skirtas Pasaulinei mokslo dienai taikai ir vystymuisi paminėti. Rytmetyje svečiavosi Pagėgių savivaldybės Pagėgių pradinės mokyklos 2 klasės mokiniai kartu su mokytoja Lina Rimkuviene.

Daugiau

2018-11-14  Skelbimas
2018-11-14  Skelbimas
2018-11-14  Pristatytas Savivaldybių gerovės indeksas

Lapkričio 13 d. Vilniaus politikos analizės institutas (VPAI) viešai pristatė parengtą Savivaldybių gerovės indeksą.

Indeksą sudaro 5 komponentai: Socialinio saugumo komponentas, Fizinio saugumo komponentas, Gyvybingos ekonomikos komponentas, Kokybiško švietimo komponentas ir Demografijos komponentas.

Pasak tyrėjų, nacionalinės gerovės kūrimo procese gyvybiškai svarbus atskirų šalies teritorijų darnus vystymasis užtikrinant saugaus, sveiko, oraus, pilietiškai aktyvaus ir turiningo gyvenimo, mokymosi ir darbo galimybes kiekvienam gyventojui. Ar mes artėjame prie šio tikslo, geriausiai leidžia įvertinti išsami ir savalaikė statistinė informacija apie gyvenimo gerovę kiekvienoje savivaldybėje.

Daugiau

2018-11-13  INFORMACIJA APIE GYVENTOJŲ SERGAMUMĄ GRIPU IR ŪMIOMIS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS (ŪVKTI)
2018-11-13  DĖL PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS SOCIALINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ NEĮGALIESIEMS BENDRUOMENĖJE PROJEKTŲ
2018-11-13  Skelbimas
2018-11-13  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose vyko akcija „Senjorų dienos internete“

Šių metų lapkričio 5-9 dienomis pirmą kartą Lietuvoje buvo suorganizuota teminės akcijos „Senjorų dienos internete“ tiesioginių transliacijų ciklas, kurio tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, kritiškai vertinti informaciją, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Daugiau

2018-11-13  Įgyvendintas Stoniškių bendruomenės projektas „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

Pagėgių savivaldybės Stoniškių bendruomenė teikė paraišką pagal priemonę 2018 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai remti. Paraiška „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“ pateikta 2018 vasario mėn. 2018-05-14 d. Žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-469 „Dėl projektų, kuriems skiriama valstybės parama pagal 2018 metų žemės ūkio ir kaimo plėtros skatinimo programos priemonę „Parama kaimo bendruomenėms“ mūsų bendruomenei skirta 5000,00 eurų paramos suma. Pagėgių savivaldybės administracija skyrė 620,00 eurų. Viso projekto vertė 5620,00 eurų.

Daugiau

2018-11-12  Tilžės akto šviesa nušvies Pagėgių kraštą (papildyta)

Pagėgių kraštas, kaip ir visa Lietuva, švenčia Valstybės šimtmečio sukaktį. Mažojoje Lietuvoje, o tuo pačiu ir Pagėgių krašte šie metai taip pat atnešė visą puokštę iškilių datų. Viena jų – Tilžės Akto 100-metis.

Norėdami įprasminti šią, padėjusią pamatus vieningai Lietuvai, datą Pagėgių krašto aktyvioji bendruomenė, padedama Amerikoje gyvenančių lietuvių ir Lietuvos šaulių sąjungos Lietuvoje ir išeivijoje narių, planuoja įamžinti Lietuvos savanorio, Vyčio Kryžiaus kavalieriaus, kovojusio už lietuvybę ir Lietuvos suvienijimą, Pagėgių žemės sūnaus Jono Šimkaus ir savanorio iš Panemunės miestelio Jurgio Civinsko atminimą.

Daugiau

2018-11-12  Pagėgių savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas dėl medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencinių ir kitų priemonių diegimo
2018-11-12  Projekto „Bendradarbiavimo stiprinimas tvaraus gamtos išteklių valdymo srityje“ Nr.LT-PL-2S-114 galutinė konferencija

2018 m. lapkričio 15 d. 14:00 val. Pagėgių kultūros centre, Jaunimo g. 3, Pagėgiai, vyks projekto „Bendradarbiavimo stiprinimas tvaraus gamtos išteklių valdymo srityje“ Nr.LT-PL-2S-114 galutinė konferencija.

Daugiau

2018-11-09  Skelbimas
2018-11-09  Skelbimas
2018-11-09  90-ties metų sukakties proga pasveikintas Pagėgių krašto garbės pilietis habil. dr. Vytautas Juodkazis

Lapkričio 7 d. Vilniaus universiteto gamtos mokslų fakulteto Hidrogeologijos ir inžinerinės geologijos katedros didžiojoje salėje vyko iškilminga habil. dr. Vytauto Juodkazio sveikinimo ceremonija. Tądien gausus būrys akademinės bendruomenės atstovų, draugų, bičiulių ir bendraminčių 90 metų sukakties proga pagerbė Vytautą Juodkazį, žmogų, sveikinimo kalbose vadintą, „Žmogus titanas“, „hidrogeologijos Tėvas“, „mokytojas iš didžiosios „M“, „profesorių profesorius“.

Daugiau

2018-11-09  Skelbimas
2018-11-09  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje pristatyta jaunimo fotografijos darbų paroda „Ruduo mano gatvėje“

Bendradarbiaujant su Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos vyresniuoju technologijų mokytoju Valdu Geču, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje organizuotas Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos buvusių bei esamų mokinių fotografijos darbų parodos „Ruduo mano gatvėje“ pristatymas neformalioje aplinkoje.

Daugiau

2018-11-08  Skelbiamas projekto „Institucinės globos pertvarka Pagėgių savivaldybėje“ įgyvendinimo, Vaikų dienos centrų steigimas ir plėtra, partnerių atrankos konkursas

Pagėgių savivaldybės administracija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr. 08.1.1-CPVA-V-427 „Institucinės globos pertvarka: investicijos į infrastruktūrą“ projektų finansavimo sąlygomis Nr. 1 „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra“, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. A1-457 ir Pagėgių  savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. lapkričio 2 d. įsakymu Nr. A1-910 patvirtintu “Institucinės globos pertvarka Pagėgių savivaldybėje“ partnerių atrankos tvarkos aprašu, skelbia projekto „Institucinės globos pertvarka Pagėgių savivaldybėje“ įgyvendinimo, Vaikų dienos centrų steigimas ir plėtra, partnerių atrankos konkursą.

Daugiau

2018-11-07  Konferencija „Moderni mokykla – atvira pokyčiams ir inovacijoms“


Jei mokytojas kuria sėkmės istoriją, laimi jo mokiniai – sužinodami, suvokdami, analizuodami, pritaikydami ir kurdami. Sėkmė yra vertybė, kai ja dalijamasi ir kai ji tampa impulsu kitiems ieškoti, veikti ir kurti. (Visvaldas Matijošaitis)

Pagėgių savivaldybės administracijos švietimo skyrius kartu su Pagėgių savivaldybės mokyklų metodine taryba kas ketveri metai organizuoja mokytojų metodinę konferenciją.  Spalio 29 dieną įvyko IV-oji metodinė konferencija „Moderni mokykla – atvira pokyčiams ir inovacijoms“. Ši konferencija buvo skirta Vydūno 150-osioms gimimo metinėms paminėti, o jos tikslas — pasidalinti savivaldybės mokyklų mokytojų gerąja patirtimi. Šioje konferencijoje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis bei Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvydienė. Konferencijoje dalyvavo savivaldybės mokyklų bei ugdymo įstaigų mokytojai.

Daugiau

2018-11-07  Informacija apie Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų įgyvendinimą
2018-11-07  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai ir filialams paskirti net aštuoni akcijoje „Metų knygos rinkimai 2018“ dalyvaujančių knygų komplektai

 

Daugiau

2018-11-07  „Aktyviai atostogauk – išmintingai pramogauk“

Šilgalių kaimo bendruomenės vaikų dienos centre, vasaros mėnesiais buvo vykdoma kūrybinė, kultūrinė – meninė, sportinė, edukacinė, prevencinė veikla. Veiklos tikslas aktyvinti bendruomenės vaikų tarpe sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą, meilę gamtai. Birželį vykome į  edukacinę pažintinę ekskursiją po Naisius ir Kryžių kalną. Naisiuose dalyvavome edukacinėje molio lipdymo pamokoje. Drauge su vaikais mokėmės pažinti, džiaugtis, pajusti žmogaus harmoniją su gamta, kaip ją saugoti. Birželio 29 d. liepos 2 d. vaikai kartu su Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniais dalyvavo vaikų socializacijos stovykloje ,,Vasaros vėjas“. Stovykloje vaikai užsiėmė įvairia aktyvia sportine veikla gamtoje. 

Daugiau

2018-11-07  Šalyje prasideda valstybinio lygio civilinės saugos pratybos

Ar valstybės institucijos pasirengusios dirbti šalyje paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, pavyzdžiui, potvynį: likviduoti jo padarinius, koordinuoti žmonių paiešką, gelbėjimą ir skubų iškeldinimą iš apsemtų teritorijų, organizuoti jų aprūpinimą geriamuoju vandeniu, maistu, užtikrinti būtiną energijos tiekimą ir pasirūpinti kitomis gyventojų apsaugos priemonėmis?  Į šiuos klausimus bus mėginama atsakyti valstybinio lygio civilinės saugos funkcinėse pratybose „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai esant katastrofiniam hidrologiniam reiškiniui“, kurias šių metų lapkričio 5-15 d. rengia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Daugiau

2018-11-06  Gerosios patirties pasidalijimas – Tauragės apskrityje Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorių pasitarime

2018 m. lapkričio 2 d. Tauragės rajono savivaldybėje surengtas Tauragės apskrities Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorių pasitarimas – gerosios patirties pasidalijimas. Pasitarime dalyvavo Pagėgių Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Laima Lukošienė, Tauragės Trapinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Jolanta Skrodenienė, Jurbarko  Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Zita Tytmonienė ir Šilalės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Silva Paulikienė.

Daugiau

2018-11-06  INFORMACIJA APIE GYVENTOJŲ SERGAMUMĄ GRIPU IR ŪMIOMIS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS (ŪVKTI)
2018-11-06  Skelbimas
2018-11-06  Tarybos posėdis (atnaujinta)

2018 m. lapkričio 6 d., 14 val., Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje (Vilniaus g. 11, Pagėgiai) vyks Pagėgių savivaldybės V-jo šaukimo tarybos 44 posėdis.

Daugiau

2018-11-05  Tilžės akto šviesa nušvies Pagėgių kraštą

Pagėgių kraštas, kaip ir visa Lietuva, švenčia Valstybės šimtmečio sukaktį. Mažojoje Lietuvoje, o tuo pačiu ir Pagėgių krašte šie metai taip pat atnešė visą puokštę iškilių datų. Viena jų – Tilžės Akto 100-metis.

Norėdami įprasminti šią, padėjusią pamatus vieningai Lietuvai, datą Pagėgių krašto aktyvioji bendruomenė, padedama Amerikoje gyvenančių lietuvių ir Lietuvos šaulių sąjungos Lietuvoje ir išeivijoje narių, planuoja įamžinti Lietuvos savanorio, Vyčio Kryžiaus kavalieriaus, kovojusio už lietuvybę ir Lietuvos suvienijimą, Pagėgių žemės sūnaus Jono Šimkaus ir savanorio iš Panemunės miestelio Jurgio Civinsko atminimą.

Daugiau

2018-11-05  PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS NATKIŠKIŲ ZOSĖS PETRAITIENĖS PAGRINDINEI MOKYKLAI SKUBIAI REIKALINGAS SOCIALINIS PEDAGOGAS
2018-11-05  Skelbimas
2018-11-05  STALO TENISO (dvejetų) turnyras

Šių metų spalio 27d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnastikos salėje vyko stalo teniso (dvejetų) turnyras, kuris Pagėgiuose tampa vis populiaresnis. Turnyre žaisti norą pareiškė dvylika dalyvių ne tik iš Pagėgių savivaldybės, bet ir svečiai iš Tauragės, bei Šilutės rajonų, kurie burtų keliu  susiskirstė į šešis dvejetus.

Daugiau

2018-11-02  Skelbimas
2018-11-01  Pagėgių savivaldybėje pradedamas įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 08.6.1- ESFA - V – 911 – 21 - 0003 ,,Iniciatyvos suteikiant profesinio tobulinimo paslaugas darbingo amžiaus ekonomi
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     

Prisijungimas gyventojams